Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wojciech Mann wyleci z Trójki za udział w reklamie? "Ocena jest na etapie konsultacji prawnych"

81
Podziel się:

Formalnie dziennikarz nie jest zatrudniony na etacie. "Jest postacią publiczną, kojarzoną z Programem Trzecim" - wyjaśnia rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Wojciech Mann wyleci z Trójki za udział w reklamie? "Ocena jest na etapie konsultacji prawnych"

Wraz objęciem kluczowych stanowisk w "mediach narodowych" przez przedstawicieli nowej władzy, w telewizji publicznej zaczęło brakować rąk do pracy. Prezes Jacek Kurski w ciągu pierwszych tygodni swojego urzędowania pozwalniał większość doświadczonych dziennikarzy. Tłumaczył potem, że "rzucali diabelskie spojrzenia".

Doszło w końcu do tego, że ci, którzy zostali, muszą prowadzić po kilka programów. Tomasz Kammel jest już tak przemęczony, że zapomina lektury szkolne: Kammel podpadł nowym szefom. Pomylił Wyspiańskiego z Mickiewiczem

W tej sytuacji szefowie TVP uznali, że nie czas na strojenie fochów i pozwalają swoim pracownikom naprawdę na wiele. Nikt nawet się nie skrzywił, gdy Marcelina Zawadzka podpisała kontrakt reklamowy z TK Maxxem a Paulina Chylewska poszła do Tańca z gwiazdami, choć poprzednie zarządy zwalniały za takie przewinienia. Taki los spotkał Beatę Sadowską, Monikę Richardson, Marzenę Rogalską i Paulinę Smaszcz-Kurzajewską.

Tymczasem Kurski okazał się tak wyrozumiałym szefem, że przywrócił do pracy nawet Macieja Kurzajewskiego, odsuniętego półtora roku temu za omyłkowe zaproszenie widzów na program Rinke Rooyensa w Polsacie.

Jednak, jak donosi Super Express, "dobra zmiana" w tym zakresie ominęła Polskie Radio. Tam nadal nakładają surowe kary.

Aktualnie zagrożony jest Wojciech Mann, oficjalnie za udział w reklamie sieci sklepów ze sprzętem RTV i AGD.

Dziennikarze zatrudnieni w Polskim Radiu zobowiązani są do przestrzegania etyki zawodowej oraz wszelkich wewnętrznych regulacji funkcjonujących w firmie - wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia. Ocena udziału pana redaktora Wojciecha Manna w reklamie jest na etapie konsultacji prawnych. Nie jest ona jednoznaczna, gdyż formalnie red. Mann nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia, natomiast w rzeczywistości jest nie tylko bliskim wieloletnim współpracownikiem, którego obowiązują przyjęte w Radiu zasady etyki, ale jest również postacią publiczną bezwzględnie kojarzoną z Programem 3 PR.

Jak donosi tabloid, ostatnio z prośbą o pozwolenie udziału w reklamie wystąpiła Jolanta Fajkowska, zastępca kierownika redakcji rozrywki w Jedynce, ale spotkała się z odmową.

Zdaniem Jarosława Gugały z Polsatu, tak właśnie powinno być.

Powiedziałem kiedyś, że dziennikarze w reklamach są plagą, która niszczy nasz zawód i podtrzymuję to zdanie - grzmi potępiająco w tabloidzie. Dziennikarze, którzy zajmują się informacją, gospodarką, polityką i komentowaniem życia politycznego, nigdzie na świecie nie występują w reklamach.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Wojciech Mann, razem z Arturem Andrusem i Markiem Niedźwiedzkim mieli usłyszeć od prezes Polskiego Radia, że mają "braki warsztatowe". Ostatecznie sprawę wyjaśnił sam dziennikarz: Mann komentuje "braki warsztatowe": "Pani prezes niczego mi nie zarzuciła"

Zobacz także: Wojciech Mann i Krzysztof Materna przewidzieli przyszłość w swoim skeczu?
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(81)
Gość
7 lat temu
A od kiedy to Mann zajmuje się polityką? To redaktor muzyczny.... Ale wiedział, że i tak będą go chcieli wywalić, to postanowił sobie dorobić zawczasu. W sumie rozsądnie.
gość
7 lat temu
Zwalniajcie zwalniajcie. Słuchacze trójki to wyrobieni intelektualnie ludzie. Już i tak nie słuchają żadnych audycji politycznych, bo wszędzie pisiorstwo. Zwolnijcie Manna a już niczego nie będziemy słuchać. Reklamy sami sobie posłuchacie. Z bratem "ciemna masa to kupi" Kurskim. Amen.
gość
7 lat temu
Jezeli maja to zastrzezone w umowie,to zgoda,ale tak dla satysfakcji,to slabe to.
Gość
7 lat temu
Jak wyrzucą Manna z Trójki, to równie dobrze mogą pozbyć się jej nazwy To jest jedna z legend tego programu, on i kilku dziennikarzy których tak na marginesie jest już co raz mniej dzięki propagandowej polityce Pisu to jedyna ostaja normalnego radia w Polsce. Rmf i zetki to tanie kiczowate pseudo rozgłośnie
Gość
7 lat temu
Zostaną same miernoty - mierne,ale wierne...
Najnowsze komentarze (81)
gość
7 lat temu
Jaki Tomasz?!...niewierny? Czytaj ze zrozumieniem!
gość
7 lat temu
Ten pan osobiście wykończył fajny program pt. "Szansa na sukces" dlatego już go nie lubię, nie oglądam, nie słucham.
gość
7 lat temu
nigdy go nie lubiłam nie rozumiałam co mówi przez to jego podgardle
Gość
7 lat temu
Bo rasa panów ma swoje pacynki a reszta pod mur
gość
7 lat temu
WOJCIECHA
gość
7 lat temu
Wszystko jedno. Pisuary zdemolowały Trójkę dokładnie. Nawet Pan Wojciech tego już nie ratuje.
Fausto
7 lat temu
Mann, wypad z trójki. Albo jesteś dziennikarzem, albo paradziennikarzem.
gość
7 lat temu
Nie przekonują mnie celebryci w reklamach,bo z góry wiem ,że ja w towarze muszę zapłacić ich horendalną gażę.
gość
7 lat temu
dzien bez Manna będzie ostatnim dniem mojego słuchania Trójki, po 32 latach razem
gość
7 lat temu
Trojka zawsze bedzie kojarzyc sie z panem ,panie Wojtku,,,ale jak narazie znalazla sie pod okupacja pis.,,,wroc***an po ich upadku..c ierpliwosci..
gość
7 lat temu
P.Kurski ja jestem zwolenniczką PISu , ale z tymi mediami to trochę przesada.
gość
7 lat temu
Panie Wojtku nie pasuje Pan do tych szumowin z PIS....niech Pan ucieka...zapraszam do nas RMFFM
gość
7 lat temu
Ja Tomasza Manna kojarzę z nim samym - prowadził też kilka telewizyjnych programów z wielkim powodzeniem
gość
7 lat temu
Gugała ma rację. Manna kojarzono i Trójką, ale i Szansą na sukces, na którą się wypiął i od tej pory nie mam do niego szacunku, niech go zwalniają, będzie miał więcej czasu na reklamy.
...
Następna strona