Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyńska została mianowana na prestiżowe stanowisko i... pierwszego dnia nie przyszła do pracy

231
Podziel się:

Marta nie pojawiła się na posiedzeniu Kolegium Europejskiego Centrum Solidarności. Czy to dlatego, że przewodniczącym został polityk PO?

Kaczyńska została mianowana na prestiżowe stanowisko i... pierwszego dnia nie przyszła do pracy
bETrIyCt

Ostatnio w życiu Marty Kaczyńskiej nastąpiły spore zmiany. Córka zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich wreszcie zamknęła swoje sprawy z byłym już mężem Marcinem "D."* * i zaczęła sobie układać życie u boku nowego faceta.

bETrIyCv

Nowością w życiu Kaczyńskiej jest to, że dostała prestiżową fuchę w Kolegium Europejskiego Centrum Solidarności. Jak informuje Wirtualna Polska, skierował ją tam wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Formalnie przyjął ją prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Choć Kaczyńska za nową pracę nie otrzyma wynagrodzenia, to zasiadanie w 22-osobowym gremium zapewnia jej wysoki status w politycznym środowisku Trójmiasta oraz liczne kontakty. Statut Centrum przewiduje, że w skład kolegium "wchodzą cieszący się powszechnym uznaniem historycy, intelektualiści i przedstawiciele życia publicznego" - najwyraźniej uznano, że Marta się kwalifikuje.

Niestety, nie jest ona chyba tak podekscytowana posadą od Glińskiego, gdyż nie pojawiła się na inauguracyjnym posiedzeniu Kolegium. Nie wiadomo, na ile wynika to z faktu, że nie została Przewodniczącą Kolegium, gdyż stanowisko to powierzono politykowi Platformy Obywatelskiej - Bogdanowi Borusewiczowi - z którą PiS-owi ostatnio jest jeszcze bardziej nie po drodze.

Wirtualna Polska przytoczyła tłumaczenia Centrum, ale są one dosyć zawiłe jak na tak prostą sprawę. Pojawiło się podejrzenie, że po prostu nikt Marty nie zaprosił. Biuro ECS zapewnia jednak, że zaproszenie zostało wysłane, ale były duże problemy z dotarciem do adresatki. W końcu zaczęto kombinować i przesyłać je przez Ministerstwo Kultury oraz, równolegle, przez Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

bETrIyCB

Skuteczne dostarczenie korespondencji do pani Marty Kaczyńskiej okazało się zadaniem trudnym. 23 stycznia 2017 roku - na trzy dni przed rozesłaniem korespondencji do wszystkich członków Kolegium Historyczno-Programowego - chcąc potwierdzić dane adresowe pani Marty Kaczyńskiej, pod jej numer telefonu wysłaliśmy wiadomość tekstową z prośbą o wskazanie adresu korespondencyjnego. Odpowiedź nie nadeszła. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które rekomendowało panią Martę Kaczyńską, potwierdziło, że numer jest prawidłowy i obiecało przekazać prośbę o nawiązanie kontaktu z ECS - tłumaczyło Wirtualnej Polsce biuro ECS, kóre następne zaprószenie wysłało dwutorowo: pocztą pod adres Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, gdzie jest prezesem, oraz na prywatnego maila.

Korespondencja tradycyjna 3 lutego 2017 r. wróciła do ECS z adnotacją "Adresat się wyprowadził". Sekretariat próbował ponownie nawiązać kontakt telefoniczny z panią Martą Kaczyńską. Nie podjęła rozmowy, ale odpowiedziała: "Proszę o sms". Kontynuacji korespondencji, ze strony pani Marty Kaczyńskiej, niestety nie było.

To dosyć dziwne, że organizacja, w której pracuje Kaczyńska nie dysponuje po prostu jej adresem domowym. Teraz władze Centrum boją się, że sytuacja z zaproszeniem może być odebrana jako polityczny afront i zaczną się naciski ze strony rządu PiS-u, zwłaszcza w kwestii wystawy organizowanej przez Centrum i tego, jak jest tam przedstawiany Lech Wałęsa.

Patrząc na to, co dzieje się z Muzeum II Wojny Światowej, to nie trzeba być wróżbitą i pewnie będą próby nacisku na ECS - powiedział Wirtualnym Mediom Borusewicz. Jednak główne decyzje wciąż podejmuje prezydent Gdańska.

bETrIyCC

Adamowicz wciąż się nie zgadza na to, żeby do Rady ECS dołączył Krzysztof Wyszkowski, który jest skonfliktowany z Lechem Wałęsą i procesuje się z nim w sprawie współpracy byłego prezydenta z SB. Jednocześnie Wyszkowski jest mocno promowany przez Glińskiego i wiceministra Jarosława Sellina.

Czy sprawa z Kaczyńską spowoduje, że PiS dopnie swego i wymaże Wałęsę z historii prezentowanej przez Centrum?

bETrIyCD
Zobacz także: #gwiazdy: małżeństwo Kaczyńskiej i Dubienieckiego to przeszłość. Teraz ułożą życie na nowo?
Zobacz także: Zobacz też:
bETrIyCW
KOMENTARZE
(231)
Gość
5 lata temu
Każdy gada na platformę, ale takiego dziadostwa i kolesiostwa jak jest teraz to nigdy nie było!
Gość
5 lata temu
Ona jest mega nieatrakcyjna,wyniosła a do tego jak widać leniwa
Simi
5 lata temu
Byla zajeta przechadzaniem sie z nowym gachem zapewne
bETrIyCX
Gość
5 lata temu
Brawo !... Poprostu ekstra. Dzisiejsza Polska w pigułce.
Amy
5 lata temu
Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Ludzkich Panów...
Najnowsze komentarze (231)
Głogów.zwyżka...
4 lata temu
O ile pragniesz dzierżawić dźwig osobowy, rekomenduję wejść na stronicę www:Szukamy otrzaskanych pracowników
Natrzelny Zbe...
5 lata temu
A po co jej praca na prestizowym etacie Za rodzicof wienksza kasa Maurzonek tez caukiem niezle zarabia Prosto do tytki latajum piniundze nawed paltsem nie musi ruchac
Gość
5 lata temu
Jest zaufana Itaka se
gość
5 lata temu
to co sie teraz wyprawia to przechodzi ludzkie wyobrazenie takiego, cwaniactwa i kolesiostwa to jeszcze nie bylo
Olo
5 lata temu
I taka może sobie pozwolić na nie przyjście do pracy , bo ma takiego focha, wstyd i hańba -pany od siedmiu boleści.
hwdpiSS
5 lata temu
Marta okradła niepełnosprawnych na 40mln, więc po co jakas tam nędzna wypłata 10k/pln
gość
5 lata temu
Kolejna szczekaczka , ale tym razem po lini rodzinnej bo przeciez od wujka
gość
5 lata temu
Nie przyszła olala i tak będzie tak robić
bETrIyCP
Kobieta
5 lata temu
Szpetna kobieta, kaczy dziubek zrobila a makijazu nawet nie potrafi zrobic porzadnie ale taka to zawsze na cztery lapy spadnie po proteksji masakra
gość
5 lata temu
a co z rozwodem kościelnym? dostała? ma szybkie parcie na nowych facetów.
JA
5 lata temu
A mówią, że nie dostaje się pracy po znajomości Teraz już wiem dlaczego zawiesili postępowanie w stosunku do skorumpowanego Adamowicza.
gość
5 lata temu
Niech pracuje. Jest mądra, odważna wykształcona.
gość
5 lata temu
żeby TVP nie
wiechno kuroj...
5 lata temu
Z tymi POsranymi PEŁOWCAMI będzie pracować miała racje że nie POszła
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETrIyDI
bETrIyDJ
bETrIyDK
bETrIyDL
bETrIyDM
bETrIyDr