Trwa ładowanie...
Przejdź na

Makłowicz o zmanipulowanym spocie TVP: "BYŁEM PRZERAŻONY. To jest po prostu "Miś", to niewiarygodne"

183
Podziel się

"Ja biorę pieniądze od "dobrej zmiany"? Błagam. Od 19 lat sprzedaję TVP programy jako zewnętrzny producent". Jak widzicie jego przyszłość pod rządami Kurskiego...?

Makłowicz o zmanipulowanym spocie TVP: "BYŁEM PRZERAŻONY. To jest po prostu "Miś", to niewiarygodne"
bCXvVArp

Po "reformie Kurskiego" w telewizji publicznej mało który dziennikarz czy celebryta wypowiada się entuzjastycznie o TVP. Wyjątek stanowią nowe twarze serwisów informacyjnych oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości. Być może w walce o ocieplanie wizerunku stacji Jacek Kurski posunął się trochę za daleko. W "spocie wizerunkowym" Telewizji Polskiej pojawiła się bowiem wypowiedź Roberta Makłowicza - która, jak twierdzi sam zainteresowany, została zmanipulowana. Oryginalnie dotyczyła programu Bake Off: Ale ciacho i nie miała reklamować całej telewizji. Wbrew zapewnieniom stacji, że spot powstał na jasnych zasadach, Makłowicz opisał, jak wmanipulowano go, żeby z wypowiedzi wypreparować opinię, że w TVP "jest słodko i doskonale".

bCXvVArr

Najwyraźniej specjaliści od wizerunku nie mają pomysłu, jak przekonać do siebie znanego dziennikarza kulinarnego, który opowiadając swoją historię w mediach sprawił, że TVP odniosło odwrotny skutek od zamierzonego. Makłowicz w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej zdradził, jak wyglądało przygotowanie zmanipulowanego materiału.

Przede wszystkim nie miałem pojęcia, że w spocie występuje pani Danuta Holecka czy pan Krzysztof Ziemiec. Wiedziałem tylko, że będzie pani Marcelina Zawadzka z programu "Bake off". Wcześniej dostałem maila, że kierownik produkcji chce się ze mną skontaktować właśnie w sprawie "Bake off", w którym biorę udział. Gdybym został poinformowany, że mam wystąpić w czymś wspólnie z prowadzącymi "Wiadomości", to w ogóle bym się nie zgodził tam pojawić. A tak przyjechałem na plan programu i dopiero tam się okazało, że będzie kręcony spot o TVP. Dali mi kartkę, na której było zapisane, co miałbym powiedzieć.

Na pytanie, co tam było, dziennikarz odpowiedział wprost: Nie wiem, bo w ogóle jej nie przeczytałem. Powiedziałem, że to jest zupełnie wykluczone, ale ponieważ moje programy są w Telewizji Publicznej od 19 lat, zgodziłem się powiedzieć jedną rzecz w kontekście "Bake off": "Telewizja smakuje różnie, ale ten program wyłącznie słodko i doskonale". Poprosili, żebym powtórzył, że "wyłącznie słodko i doskonale". Powtórzyłem. I tyle.

Byłem przerażony - wspomina Makłowicz. Nie było mnie w Polsce, a gdy wróciłem, nie rzuciłem się przecież od razu do oglądania telewizji. Że jestem w spocie promującym TVP, dotarło do mnie dopiero w niedzielę.

bCXvVArx

I nagle się zobaczyłem w tym spocie. Proszę się zastanowić, czy ja o jakiejkolwiek telewizji mógłbym powiedzieć, że smakuje słodko? To kompletny nonsens. Przecież widać wyraźnie, że to jest moja wypowiedź dotycząca programu kulinarnego. Dla mnie to jasne, że ramówka jest zapowiadana również programem, w którym występuję. Mam udawać, że mnie w nim nie ma?

Wściekły Makłowicz nie krył też, co naprawdę myśli o TVP, a zwłaszcza o Wiadomościach. Zapewnił też, że nie czuje się "beneficjentem dobrej zmiany".

Pyta mnie pani, co myślę o "Wiadomościach" i propagandzie partyjnej w TVP? Telewizja oczywiście miała różne momenty, ale obecnie poziom nachalnej propagandy jest największy, jaki można zaobserwować po 89. roku w wolnym kraju. Dotychczas były różne tony, rejestry, barwy czy niedomówienia, w zależności od władzy. Teraz to jest po prostu "Miś". To niewiarygodne. Jednak ja sam mam wystarczająco duży pasztet, żeby się nad tym dłużej rozwodzić.

Ja biorę pieniądze od "dobrej zmiany"? Błagam. Od 19 lat sprzedaję TVP programy jako zewnętrzny producent. Dotychczas wydawało mi się, że jest ona jedynym rodzajem telewizji, do której taki program pasuje. Bo w pewnym sensie jest edukacyjny, misyjny, poprzez kuchnię pokazuje historię i kulturę różnych krajów. I to bez product placementu, przy moim uporze.

bCXvVAry

Jak sądzicie, czy Jacek Kurski nadal będzie kupował programy Makłowicza czy znajdzie bardziej uległego telewizyjnego kucharza? Może Ania Popek umie dobrze gotować?

bCXvVArz

Makłowicz w mocnej kampanii: 30 mln kur w Polsce to maszynki do produkcji jajek. Są zamknięte, walki, kanibalizm

Zobacz też:

bCXvVArS
KOMENTARZE
(183)
Gość
4 lata temu
Makłowicz znajdzie chętnego do kupna jego odcinków w innej telewizji z palcem w d***e !
gość
4 lata temu
Pan Robert jest świetny!
Gość
4 lata temu
Nie oglądam TVP !!!
bCXvVArT
Kasia
4 lata temu
Został wkręcony i tyle.
Gość
4 lata temu
Pudelku, niestety sam przylozyles reke donobecnej sytuacji. Pamietam jak przed wyborami prezydenckimini i parlamentarnymi najezdzales na PO w podobny sposob jak teraz na PIS. Ja odmpoczatku wiedzialam co bedzie kiedy pis wygra wynory. Sorrry, ale trzeba bylo myslec wtedy. Pa
Najnowsze komentarze (183)
gość
2 lata temu
Ty mala gnido obrzydliwe beztalemcie twoich programów nikt nie ogląda tylko dla wyśmiania nieudacznika.pod most do jandzia i szczurków fuj i w*n
gość
4 lata temu
Wmanipulowano, wypreparowano? Skąd wy bierzecie tych redaktorów? Jak to nie wiedział, co reklamuje, przecież powinien był przeczytać, pewnie tam była umowa o spocie.
gość
4 lata temu
Skoro TVP nie doceniło tak wielkiego autorytetu, jakim jest Makłowicz, to inne stacje zaoferują mu każde pieniądze za jego odcinki! Przecież to legenda, jedna z najbardziej lubianych postaci w naszej telewizji...
gość
4 lata temu
czeski film hehe
gość
4 lata temu
Dopiero Pan Makłowicz nauczył mnie robić prawdziwe pyzy i różne kluski. Po prostu pokazał proporcje w miseczce. W dodatku troszkę historii z różnych miejsc na świecie. Tak wiele osób zwiedziło różne miejsca. A kto dzisiaj jeździ....?
joanna
4 lata temu
Ania czopek to pewnie dobre lody robi
OBSERWATOR
4 lata temu
jak można tak manipulować jeśli to prawda to kurski na zbity ryj wypad z tvp i to ma być sprawiedliwość ,,takie samo bagno jak za ,,po. byle by zaistnieć w sondażach róbcie tak dalej a skończycie jak ,,po..
gość
4 lata temu
GONIĆ SIĘ WSZYSCY PO-srańcy
bCXvVArL
emer
4 lata temu
a niech idzie,gdzie chce, jeszcze jeden mędrzec,forsę to bierze ale obrażony ,że wykorzystano jego własne słowa .już dawno powinni go wyrzucić. Chłopie znasz prawie cały świat osiądż tam gdzie ci najepiej
gość
4 lata temu
biegnij do tvn tam nie będziesz PRZERAŻONY
gość
4 lata temu
Miał prawo się w wkurzyć i przy okazji o sobie przypomnieć, bo Okrasa już go zjadł :)
gość
4 lata temu
makłowicz to spoko gość,oglądam jego programy bez kitu od 19lat ale teraz po dobrej zmianie NIE OGLĄDAM TVP!!! ściema,manipulacja i jedno wielkie g*wno. Robert uciekaj z tego chłamu
deni
4 lata temu
A my nie chcemy oglądać p. Makłowicza - gbura.Niech występuje w innych TV.
gość
4 lata temu
ewidentnie zostal wrobiony,tyle lat zarabial,dzieki tvp,a terazchce sie wylansowac w tvn,polsat,nie potrzebujemy pana,mamy innych na pzna miejsce
...
Następna strona
bCXvVAsn