Środa 15.03.2017

Posłowie PiS chcą uczcić uchwałą sejmową... rocznicę OBJAWIEŃ FATIMSKICH! "To wielkie święto promieniujące na cały świat"

Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość Matka Boska Fatimska Anna Sobecka

Posłowie PiS chcą uczcić uchwałą sejmową... rocznicę OBJAWIEŃ FATIMSKICH! "To wielkie święto promieniujące na cały świat"

Po uroczystości zawierzenia spółki Energa Matce Bożej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili pójść o krok dalej i właśnie pracują nad uchwałą, która ma uczcić… setną rocznicę objawień fatimskich. Najwidoczniej nie przeszkadza im mieszanie religii z polityką. Gdy w lutym prezes Energi, Jacek Kościelniak, zawierzył firmę Maryi, przy okazji obklejając figurę Matki Boskiej reklamami firmy, w sieci nie pozostawiono na nim suchej nitki.

Przypomnijmy: Prezes Energi zawierzył spółkę Matce Boskiej! "Mam nadzieję, że nie zabraknie nam BOSKIEGO PRĄDU!"

Mimo ogólnopolskiego sprzeciwu, posłowie partii Jarosława Kaczyńskiego coraz chętniej angażują się w sprawy Kościoła. Na sejmowych stronach właśnie pojawił się projekt nowej uchwały, która ma na celu uczczenie setnej rocznicy objawień fatimskich. Jak przekonują pomysłodawcy uchwały, m.in. Anna Sobecka, posłanka silnie związana ze środowiskiem Radia Maryja, "w swoim orędziu Matka Boża przewidziała największe wydarzenia XX wieku, a jego przesłanie jest nadal aktualne".

W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia - możemy przeczytać w treści uchwały.

Według polityków Sejm powinien w szczególny sposób uczcić wspomnianą rocznicę, mając na względzie przede wszystkim "obecną sytuację geopolityczną Polski, bowiem przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia".

Zdaniem wnioskodawców uchwały, należy promować kulturę i religię katolicką, ponieważ "wciąż istnieje jeszcze niebezpieczeństwo, że miejsce marksizmu zająć może ateizm w innej postaci". Politycy uznają, że Polacy, którzy nie wierzą "wychwalają wolność i zmierzają do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej".

Projekt uchwały podpisało już 55 posłów Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślają politycy, setna rocznica objawień fatimskich to nie tylko polskie święto, ale i ogólnoświatowe.

Przypadająca w 2017 roku setna rocznica objawień fatimskich to wielkie święto promieniujące na cały świat - czytamy. Uczczenie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej setnej rocznicy objawień fatimskich będzie wymownym aktem, nadającym międzynarodową rangę temu wydarzeniu.

Jednolita cena książki. Polska Izba Książki chce walczyć o małe księgarnie

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (566)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 566
Odpowiedz
92 382
zgłoś
gość 15.03.2017 18:31
Polska by nie przetrwała bez religii, a te wasze naciągane artykuliki są już śmieszne :p
Odpowiedz
843 166
zgłoś
Gość 15.03.2017 18:32
Widzisz i nie grzmisz... :/ co się dzieje z ludźmi w tym kraju... wszystko ma swoje granice.
Odpowiedz
90 409
zgłoś
Gość 15.03.2017 18:32
To akurat ważne i pochwalam za to!
Odpowiedz
86 403
zgłoś
Gość 15.03.2017 18:32
Świetna incjatywa kto nie chce nie musi w niej uczestniczyć a że większość jest wyznania chrześcijańskiego węc co za problem 😁
Odpowiedz
63 205
zgłoś
Gość 15.03.2017 18:33
I Amen.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 566