Trwa ładowanie...
Przejdź na

Milioner Krzysztof Cugowski narzeka na emeryturę: "Nie wyżyję z tego, co mi płaci ZUS"

538
Podziel się

Muzyk żali się, że będzie musiał pracować do śmierci. "Ma niską emeryturę, bo odkładał 14 groszy miesięczni" - odpowiada ZUS.

Milioner Krzysztof Cugowski narzeka na emeryturę: "Nie wyżyję z tego, co mi płaci ZUS"
bDgfvzIl

_

_

bDgfvzIn

Artyści często żalą się tabloidom na swoje głodowe emerytury. Milioner Krzysztof Cugowski narzeka, że będzie musiał pracować do śmierci, bo ZUS wyliczył mu świadczenia emerytalne w wysokości 570 złotych. Katarzyna Skrzynecka zapewnia, że jest w znacznie gorszej sytuacji, bo dostanie tylko 34 złote.

Beata Tyszkiewicz po 55 latach pracy dostaje 1350 złotych miesięcznie, zaś Zbigniew Wodecki - 1400. Aktorka Krystyna Sienkiewicz, którą u schyłku życia spotkało naprawdę dużo nieszczęść, jak udar, utrata mowy i nowotwór siatkówki, wyśmiała żale artystów, przypominając im, że gdyby odkładali pieniądze, zamiast żyć ponad stan, to by na starość mieli porządne emerytury. Ona sama otrzymywała 2 tysiące złotych emerytury i jeszcze zostawiła spadek o wartości 3 milionów złotych .

Krzysztof Cugowski chyba nie słyszał jej wypowiedzi, albo nie wziął jej sobie do serca, bo znów narzeka w Super Expressie.

Pewne sprawy po mojej stronie zostały zaniedbane, ale wszystko zostało już wyjaśnione i mam to za sobą. Od następnego miesiąca będę już szczęśliwym emerytem - ujawnia muzyk. Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg.

bDgfvzIt

Jak się okazuje, Cugowski nie może udokumentować, że przepracował przynajmniej 25 lat. Gdyby mu się udało, mógłby liczyć na 1000 złotych emerytury. Ale ponieważ nie ma takiego stażu pracy, będzie musiał zadowolić się kwotą 600 złotych miesięcznie. Oczywiście, może ją w całości przeznaczyć na waciki, ponieważ od dawna jest milionerem i ciągle zarabia na tantiemach z ZAiKS-u i koncertach. W marcu zagra ich sześć, po 50 tysięcy złotych każdy.

Mam bardzo dużo koncertów... ale przecież jestem w takim wieku, że chętnie bym odpoczął, widać jednak nie jest mi to pisane - żali się w tabloidzie.

Do narzekań artystów postanowił odnieść się rzecznik prasowy ZUS. W rozmowie z tabloidem wyjaśnia, że wysokość emerytury zależna jest od wpłaconych składek.

To nie jest tak, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wylicza emeryturę według swego widzimisię lub na podstawie dziwnych działań matematycznych. Na emeryturze każdy z nas dostanie tyle, ile odłożył, pracując - tłumaczy Wojciech Andrusiewicz. ZUS wyliczył Krzysztofowi Cugowskiemu dokładnie taką kwotę emerytury, jaka należała mu się z tytułu opłaconych składek na ubezpieczenia społeczne przez całą karierę wokalną. Jak się okazało, składek tych nie było za dużo. Każdy z narzekających mógł płacić składki większe, ale odprowadzali jedynie po 14 groszy miesięcznie.

bDgfvzIu

_

_

bDgfvzIv

Krzysztof Cugowski z synami opowiadają o swoich relacjach

Zobacz też:

bDgfvzIO
KOMENTARZE
(538)
KakaGość
4 lata temu
Nie płaciło się składek to teraz się ma. Ja co miesiąc odprowadzam daninę i nawet nie mam wyboru bo chętniej sama zajęłaby się oszczędzaniem swoich pieniędzy.... niesmacznym jest narzekanie na swoje zarobki będąc milionerem w kraju gdzie większość żyje od pierwszego do pierwszego.
isska
4 lata temu
jakoś mi ich nie szkoda
my tez nie......
4 lata temu
ale bedzie pan zyl z tantiemow a my???
bDgfvzIP
gość
4 lata temu
Trzeba było inwestować w coś albo składki płacić..
gość
4 lata temu
a mój wujek ostatnio dostał podwyżkę emerytury 10 zł, teraz ma 875 zł wszystkiego i pytam jak ma żyć??
Najnowsze komentarze (538)
Gość
3 lata temu
14 groszy miesięcznie składek zus i emerytura 1300? Ja place składki na ubezpieczenie emerytalne po 350zl miesięcznie a pracodawca drugie cześć to ciekawe ile ja dostane? Hmm? A Wodecki już nie żyje wiec zmience te wyliczenia.
Gość
3 lata temu
tylko Pan potrafi otworzyc swoją przeponę na swiat nikomu pan tego nie potrafię przekazać szkoda
ZDZICH
4 lata temu
a ile pan cugowski ma na koncie i żyje sobie jak król z procentów, niech powie ludziom
gość
4 lata temu
chętnie się z panem panie krzysztofie zamienię !!!! wezmę pana dom, auta, konto bankowe, tantiemy , a pan weźmie moją pracę , moje zarobki, mój kredyt hipoteczny, mój stary wysłużony samochód, i wreszcie moją emeryturę !!! trochę pokory panie krzysztofie ... wasze narzekania nawet nie nie denerwują, nie spieszną, sa po prostu żałosne, jest mi was szkoda ... przykro się to co mówicie czyta ... z wielkiego artysty , taki mały człowiek ... żal, żal ...
gość
4 lata temu
trzeba było płacić składki od zarobionych pieniędzy a nie bawić się mnie zus zabiera składki od każdej zarobionej złotówki a emeryturę będę miała nie najwyższą choć pracuję 34 lata a nikt nie wypłaci mi co miesiąc tantiem
gość
4 lata temu
trzeba było dziadu płaci składki. operacje plastyczne 5też by się -przydały
XXX
4 lata temu
Panie Cugowski taką chałupę się wywaliło i się narzeka a sprzedać tą posiadłość kupić mieszkanko w bloku i tak wystarczy żyć ponad stan.Wstyd powinien się Pan zaczerwienić.
ja 55
4 lata temu
jak Panu nie wstyd głosić takie tezy , nie spodziewałam się tego po PANU . NIE kupię już żadnej pańskiej płyty ..... żal mi WAS artystów Bardzo się na panu zawiodłam.Życzę miłych chwil na pogodną starość.
bDgfvzIH
gość
4 lata temu
A co, nie wie pan skąd się bierze emerytura?
gość
4 lata temu
stary g***i dziadu, za to co zarobiłeś możesz mieć 20 takich emerytur wstyd
gość
4 lata temu
przepracowałam 40 lat i mam sporą emeryturę - niech każdy tyle pozapieprza to będzie miał
gość
4 lata temu
a ileż on włożył do tego ZUS-u
Bystry_Obserw...
4 lata temu
Większość tzw. 'artystów' to zakłamane, bezczelne gnidy. Tylko dlatego, że od czasu do czasu wychodzą na scenę, wydaje im się, iż są nadludźmi. Żałosne i gówniarskie zachowanie.
gość
4 lata temu
Ty dziadu z przyspawanymi do twarzy okularami powinieneś jeszcze dopłacić do US
...
Następna strona
bDgfvzJj