W nowym "Idolu" zostało już "tylko" 30 osób! W tym Przemek, który "ćwiczył obok sanitariatu"

59 reakcji
0
0
59
Podziel się

W ostatnim odcinku 115 kandydatów zmierzyło się ze sobą w zadaniach grupowych. Kto był Waszym faworytem?

W nowym "Idolu" zostało już "tylko" 30 osób! W tym Przemek, który "ćwiczył obok sanitariatu"

Po castingach w pięciu miastach, w których udział wzięło 2500 kandydatów, a z nich wyłoniono 115, w warszawskim Teatrze Roma rozpoczął się wreszcie drugi etap eliminacji do właściwej części Idola. Akcja programu wreszcie nabrała dynamiki, której brakowało w poprzednich odcinkach.

Zmagania wokalne podzielono na trzy części. W pierwszej uczestnicy przesłuchiwani byli w ośmioosobowych grupach, w których każdy musiał zaśpiewać fragment wybranej piosenki.

Wokaliści śpiewali a cappella, z akompaniamentem pianina lub przygrywając sobie na gitarze. Jedynie 60 osób w ciągu kilkusekundowego występu zdołało przekonać jurorów, że zasługuje na kolejną szansę. Kolejne zadanie eliminacyjne odbyło się w trzech- i dwuosobowych grupach. Uczestnicy dobrali się na podstawie wylosowanych piosenek. Na nauczenie się tekstu i przygotowanie do występu mieli godzinę.

W jednej z grup wystąpili razem Angelika Zaworka, Kacper Głódkowski i Krystian Sadkowski. Przyszło im zmierzyć się z piosenką Mroza i Tomsona Jak nie my to kto. Kacper wyraźnie był w swoim żywiole, Angelika również odnalazła się w repertuarze, natomiast Krystian niestety nie zapamiętał tekstu i jako jedyny pożegnał się z programem.

Inaczej potoczyły się losy Matyldy Makowskiej, która chociaż nie znała słów hitu Sarsy i prawie w ogóle nie zaśpiewała, przeszła dalej. Odpadła za to jej koleżanka z grupy, Magdalena Zacharzewska.

Wśród wylosowanych piosenek były m.in. Wrecking Ball Miley Cyrus, We found love Rihanny, Careless Whisper George’a Michaela i Happy Pharrela Williamsa.

Jednym z najsłabszych uczestników był Przemek Dunajew, który od castingów próbuje nadrabiać braki wokalne ekscentrycznym zachowaniem. Tym razem też postanowił odwrócić uwagę od tego, że przez większość piosenki Can't Stop The Feeling Justina Timberlake’a był poza tonacją. Pokazywał jurorom swoją owłosioną łydkę i opowiadał o tym, że "ćwiczył obok sanitariatu i rzucano w niego kanapkami". Jego strategia najwyraźniej zadziałała, albo Polsat jest naprawdę zdesperowany, żeby podkręcać słupki oglądalności, bo Dunajew znalazł się w kolejnym etapie.

Interesującą trójką okazali się Adam Kalinowski, Tomasz Besser i Jakub Krystyan. Po ich wykonaniu piosenki Braci Za szkłem Ela powiedziała:

Będziecie się śmiać jak będziecie to oglądać. Macie na szczęście brudy w głosie.

Z kolei Łuszczykiewicz określił ich tercet jako "nagromadzenie papieru ściernego".

Ostatecznie do kolejnego etapu przeszedł Kalinowski oraz "miłośnik siłowni" Krystyan. Besser niestety wrócił do domu.

Ciekawie też potoczyły się losy trójki dziewczyn: Karoliny Artymowicz, Sylwii Wąsik i Justyny Stępień, która kompletnie nie poradziła sobie z występem, a mimo to przeszła dalej. Jej blond koleżanka pożegnała się z programem.

Wśród nazwisk, które od początku wydawały się "pewniakami", do kolejnego etapu przeszli również Roxana Tutaj, Patryk Jaszek, Natalia Krzysztofik, Kasjan Cieśla i Mariusz Dyba.

Pewnym zaskoczeniem jest brak Filipa Moniuszko, który daleko zaszedł w The Voice Of Poland, ale w Idolu pożegnał się z programem już na tym etapie.

Przed uczestnikami jeszcze jedno starcie, zanim 12 osób zostanie ostatecznie wyłonionych do ścisłej rozgrywki.

Komu kibicujecie?

59
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(59)
Gość
3 lata temu
Ten wygolony blondyn z tatuażem kucyka pony na szyi ,przejdzie dalej choć nie potrafi śpiewać , za to potrafi zrobić show wokół siebie. Niezły freak z niego . Pasuje mi na partnera Radka Pestki.
Gość
3 lata temu
Młodzi najlepsi. Karolina Arytmetowicz z ukulele i jej przyjaciel z gitarą. Trzymam za nich kciuki.
Gość
3 lata temu
Wiele osób z the Voice of Poland przyszło do Idola.
gość
3 lata temu
Mnostwo swietnych głosow i ciekawych osobowosci.Jestem pozytywnie zaskoczony
Gość
3 lata temu
A gdzie jest Aro Kłusowski?? ??
Najnowsze komentarze (59)
Gość
3 lata temu
Super jest ten odcinek a najlepsza jast Patrycja doskonałan tak samo najlepszy jest Adrian Szczupke patrze właśnie na idola i podoba mi się jego piosenka po
gość
3 lata temu
Karolina z ukulele i jej kolega z gitarą o pięknym niskim glosie, skromni, zwyczajni a mega utalentowani. Chlopak z tatuażem jest mega medialny i zabawny ale nie do tego programu...bo spiewac raczej nie potrafi.
Gość
3 lata temu
Dydul przeszedł?
gość
3 lata temu
Jestem za Adamem Kalinowskim - mój człowiek z sindarianem na ręku
gość
3 lata temu
Osobowością tego programu bez wątpienia jest Przemek Dunajew, nawet jeśli nie wygra to powinien dostać własny program :D
Gość
3 lata temu
A ja chciałam Filipa a nie przeszedł :(
Gość
3 lata temu
A ja chciałam Filipa a nie przeszedł :(
gość
3 lata temu
Ktoś to w ogóle ogląda?
g****o
3 lata temu
Dno i wodorosty ! Pomyje, g****o nie program !
gość
3 lata temu
facet z dredami i ten z tunelami w uszach którzy śpiewali razem to rewelacja, prawdziwe męskie seksowne głosy.
gość
3 lata temu
co tam robi ten żałosny gej bez głosu i grosza talentu? Dlaczego cały czas z taką pewnością go przepychają dalej. Odpadło wielu utalentowanych ludzi z ten i****a przechodzi. wtf?
Gość
3 lata temu
Nie ma w tej edycji dobrych głosów i fajnych ludzi Taki drugi sort
gość
3 lata temu
duzo beztalencia przeszlo dalej
Gość
3 lata temu
Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale wywalili większość osób które potrafią śpiewać a zostawili jakichś dziwaków
...
Następna strona