Trwa ładowanie...
Przejdź na

Agata Steczkowska: "Podziwiam mamę, że NIE ZABIŁA ŻADNEGO DZIECKA. Moi rodzice nie dyskutowali z Bogiem"

239
Podziel się:

Najmniej znana do tej pory siostra Steczkowska napisała książkę, którą promuje w "Vivie". "Mieli konflikt serologiczny, który w tamtych czasach mógł oznaczać narodziny ciężko chorego dziecka albo śmierć jego lub matki".

Agata Steczkowska: "Podziwiam mamę, że NIE ZABIŁA ŻADNEGO DZIECKA. Moi rodzice nie dyskutowali z Bogiem"

Agata Steczkowska, najmniej dotąd znana spośród sióstr Steczkowskich, jest najstarszą córką Stanisława Steczkowskiego, byłego księdza z miejscowości Duląbka oraz młodszej o siedem lat Danuty. Zakochali się w sobie na próbach chóru. Owocem ich miłości była właśnie Agata. Steczkowska wspomina, że sąsiedzi często wytykali ją palcami i wypominali, że jest dzieckiem księdza.

W najnowszym wywiadzie dla Vivy Agata ujawnia, że Kościół Katolicki przez 32 lata nie wybaczył jej ojcu, że nie wyparł się dziecka, lecz zdecydował się porzucić stan kapłański i założyć rodzinę. Jej zdaniem biskupi ukarali go za to, że postąpił przyzwoicie. Ujawnia także, że takich historii jest w Kościele więcej niż ktokolwiek przypuszcza, tylko większość z nich jest dyskretnie zamiatana pod dywan.

Steczkowscy po narodzinach Agaty dochowali się jeszcze ośmiorga kolejnych dzieci. Najstarsza córka zdecydowała się tylko na jedno.

W wywiadzie ujawnia, że życie w wielodzietnej rodzinie nie jest wcale taką sielanką. A jej samej opieka nad ośmiorgiem rodzeństwa porządnie dała się we znaki.

Wiele osób z wielodzietnych rodzin ma później raczej mało dzieci - wyjaśnia w Vivie. Kiedy byłam mała, moje koleżanki uwielbiały patrzeć, jak zajmuję się młodszym rodzeństwem niczym laleczkami, tylko żywymi. A mnie to w ogóle nie rajcowało. Ja byłam tym zmęczona i przeciążona. Pamiętam, jak wyśmiewano się ze mnie, kiedy miałam 16 lat i urodziła się najmłodsza siostra Marysia, a mnie wytykano palcami na ulicach: "O, pewnie wpadła". No bo jak ktoś wtedy widział młodą dziewczynę i niemowlaka w wózku, myślał jedno. Teraz mogę się z tego śmiać, wtedy nie było mi do śmiechu.

Steczkowska ujawnia także, że jej rodzice sporo ryzykowali, decydując się na kolejne dzieci.

Nie jestem feministką. A mojej mamie do feminizmu było jak stąd do nieba. Podziwiam ją jako kobietę. Podziwiam, że potrafiła dziewięć razy urodzić. Podziwiam, że zawsze decydowała, by nie zabić dziecka - wspomina Agata. To na pewnej płaszczyźnie myślenia, czyste bohaterstwo, ponieważ wiem, że moi rodzice mieli konflikt serologiczny, który w tamtych czasach mógł oznaczać narodziny ciężko chorego dziecka albo śmierć jego lub matki. Moi rodzice dziewięć razy przyjmowali na ten świat dzieci, nie dyskutując z Bogiem.

_

_

Zobacz także: Karierę zaczęli w "Szansie na sukces"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(239)
Gość
5 lata temu
Bo ksiądz to też człowiek i może się zakochać. Gdyby zniesli celibat, nie było by tylu gejostwa w seminariach
Gość
5 lata temu
Ja jestem córką listonosza i adoptuje niedługo kotka ze schroniska
gość
5 lata temu
Znałam pana Stanisława Steczkowskiego - wspaniały człowiek !!!
Gość
5 lata temu
I komu potrzebne wywlekanie prywaty na świat?
gość
5 lata temu
wszystkie zgrabne,trochę zazdroszczę 😉
Najnowsze komentarze (239)
Gość
5 lata temu
Mieli konflikt seroligiczny ,i decydowali się na tyle dzieci?to skrajnie nieodpowiedzialne .
gość
5 lata temu
Najładniejsza z sióstr
gość
5 lata temu
Ale obciach !!! Takie paniusie w ortopedycznych butach masakra
Gośćapb
5 lata temu
A ja podziwiam jej tępote ze dopiero teraz wymyśliła jak tu zaistnieć.
enejka
5 lata temu
Najważniejsze, że ten pan postąpił, jak trzeba-zrezygnował z bycia księdzem, gdy się zakochał, a nie miał kochanki po kryjomu. Ne każdy ma powołanie. O to trzeba się modlić. A panią seniorkę Steczkowską podziwiam-rzeczywiście urodzić i wychować 9 dzieci, to już coś! Nie to co młode, puszczalskie siuśki, które domagają się aborcji...
prawda
5 lata temu
Permanentna patologia rodzinna ! Wstyd się było ujawniać !
gość
5 lata temu
Najładniejsza ze Steczkowskich.A najbrzydsza Justyna Baba Jaga nawet operacja nosa jej nie pomogła. Jak była tak jest brzydka.
gość
5 lata temu
Kolejna dupoliza. A skąd ona wie, że matka nie usunęła zygoty??? bo tak jej powiedziała, śmiechu warte.
gość
5 lata temu
Skąd ta trwoga w twoich oczach, daremne żale. Nigdy bez względu z jakiego powodu nie zrobiłabym tego swoim rodzicom.
gość
5 lata temu
A co tu jest do podziwiania. Zwykła baba narodzila kupę dzieci i co tu podziwiać. Takich kobiet było setki i tysiące jeszcze jakiś czas temu. Nie było aborcji, to były dzieci i tyle.
az
5 lata temu
Jesteś pewna ???????
gość
5 lata temu
Nie zachwycam się rodzinami wielodzietnymi. W dzisiejszych czasach antykoncepcja jest tania i dostępna. Ludzie powinni myśleć przed ****ańskiem, jednak większość nie ogarnia swoich popędów. Ludzi jest za dużo i wkrótce walka o przeżycie przeniesie się do Europy. To oznacza horror dla dzisiejszych dzieci. NIe mówiąc o ich dzieciach.
miranek05
5 lata temu
bylo by to najlepszym rozwiazaniem dla swiata a papiez za zgode z celibatu powinin otrzymac nagrode nobla i uwolnic chrzescijanstwo od patologi
gość
5 lata temu
super wyglada na swoj wiek
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie