Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Dobra zmiana" w TVP: Jacek Kurski do podwładnej: "To ja pani jeszcze NIE WYPIER*OLIŁEM?"

252
Podziel się

Dziennikarze policzyli, ilu "ludzi prezesa" pracuje w TVP. Większość z nich zajmuje kierownicze stanowiska.

"Dobra zmiana" w TVP: Jacek Kurski do podwładnej: "To ja pani jeszcze NIE WYPIER*OLIŁEM?"
bDZSIQBN

Od ponad roku prezesem telewizji publicznej jest Jacek Kurski, który swoją polityczną karierę zbudował na lojalności wobec Jarosława Kaczyńskiego, co zagwarantowało mu sukcesy zawodowe. Kurski postanowił, że po raz pierwszy od 1992 roku to rząd wskazał prezesów TVP i Polskiego Radia. To on zdecydował również, że TVP powinna inwestować w osoby takie jak Anna Popek, Danuta Holecka czy Krzysztof Ziemiec. Nowi "pupile" prezesa bez większego problemu odnaleźli się w rzeczywistości, w której pracę straciło wielu ich kolegów, również tych, mających inne poglądy polityczne od prezesa.

Wobec fali zwolnień, Kurski musiał uzupełnić braki kadrowe w telewizji. Okazuje się, że robi to z prawdziwym rozmachem. Dziennikarze Gazety Wyborczej twierdzą, że na liście nowych pracowników TVP jest aż 245 nazwisk. Większość to stanowiska kierownicze, a wynagrodzenia tych osób szacowane są na dziesiątki tysięcy złotych.

Wśród nowych pracowników Kurskiego znaleźli się między innymi znana ze Smoleńska Beata Fido, czy narzeczona prezesa - Joanna Klimek, która w październiku ubiegłego roku rozstała się z TVP. W ramach rekompensaty zyskała sześciomiesięczną pensję przysługującą z tytułu klauzuli o niepodejmowaniu pracy dla konkurencji.

bDZSIQBP

"Wyborcza" przytacza też historię dziennikarki, która przyszła na rozmowę z Kurskim po tym, jak straciła własny program. Prezes, który nie znalazł dla niej więcej czasu niż minutę na korytarzu, miał zwrócić się do niej słowami:

To ja pani jeszcze nie wypier*oliłem?

Wyborcza podsumowała też zarobki w TVP. Podczas gdy przy okazji wiosennej konferencji ramówkowej Kurski ubolewał, że telewizja publiczna ma "znacznie mniejsze zasoby finansowe" niż komercyjne stacje telewizyjne, aktualna pensja szefa TVP ma się mieścić w granicach 30-52 tysięcy złotych.

Kurski jest z pewnością zadowolony. Teraz, gdy lada dzień ma się znowu ożenić, każdy dodatkowy zarobek na pewno mu się przyda.

bDZSIQBV
Zobacz także: Kurski o TVP: "Doczekaliśmy się poważnej publicystyki"
bDZSIQBW
Zobacz także: Zobacz też:
bDZSIQCq
KOMENTARZE
(252)
Gość
4 lata temu
Nie oglądać TVP i nie płacić abonamentu!
WrednyDzienni...
4 lata temu
Najgorszy prezes chyba w historii TVP. Żal na to patrzeć, jak niegdyś używałem jeszcze TV to TVP oglądało się z chęcią. Dobre programy, rzetelne informacje, itp.
gość
4 lata temu
,Tylko debile bez szkoly ogladaja jeszcze Kurwizje.
bDZSIQCr
Gość
4 lata temu
Ty ćwoku do dymisji!!!!
Gość
4 lata temu
Ale H-A-M
Najnowsze komentarze (252)
gość
3 lata temu
Kurski nie ma czym się chwalić,ludzi oglądali mecz na POLSACIE!!!!
gość
4 lata temu
on grzeczny tylko na pokaz a w rzeczywistości to kawał h**a
gość
4 lata temu
ale p*****k
gość
4 lata temu
bo to dojna zmiana jest...
Gościówa
4 lata temu
Szkoda mi Makłowicza, Postaw na Milion, Bake Off: Ale Ciacho i Kocham Cię, Polsko!
aa
4 lata temu
TVP jest OK
gosc
4 lata temu
ja pierdziele zachowanie chamskie ale mysle ze doczekamy sie upadku kurskiego juz na zawsze dziwie sie ze ich wyborcy nie odpalili rakiety zeby znikli ze sceny gorszej wladzy jeszcze nie bylo niedouczeni laicy
gość
4 lata temu
ha ha ha ha haaaaaaa
bDZSIQCj
Gość
4 lata temu
Daj mu d**y ale za dobre pieniądze a on myśli że go kocha
Gość
4 lata temu
A kto dzisiaj ogląda w telewizji
Kropek
4 lata temu
Ktos napisa c**k i to chyba najbardziej do niego pasuje W******k to by ublizylo polskiej wsi bo ludzie ze wsi maja twarze ...... ale szczere
gość
4 lata temu
a ty chłopcze płacisz abonament.
Klimek
4 lata temu
W wiadomościach TVP oglądam tylko sport i pogodę.
J73
4 lata temu
za 53tys można sie głupio śmiać
...
Następna strona
bDZSIQCL