Trwa ładowanie...
Przejdź na

KRRiT dostało 12 tysięcy petycji o cofnięcie koncesji TVN! "Rozbija naszą narodową jedność"

645
Podziel się

"Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii" - czytamy w nadsyłanej masowo skardze. Akcję poparło w Internecie ponad 35 tysięcy osób.

KRRiT dostało 12 tysięcy petycji o cofnięcie koncesji TVN! "Rozbija naszą narodową jedność"
bEhaBKTF

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała raport za miniony rok, z którego wynika, że otrzymała 13 624 wnioski dotyczące TVN i TVN24. Pośród nich znalazło się aż 12,1 tysiąca skarg o identycznej treści, w których domagano się cofnięcia koncesji obu kanałom. W wyniku napływających petycji niedawno KRRiT upomniała TVN w sprawie pomylenia materiałów wyemitowanych w Faktach i reportażu w Czarno na białym o katastrofie smoleńskiej.

Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016 na portalach internetowych, których autorzy wskazywali na przypadki nierzetelnych informacji podawanych na antenie programów TVN i TVN24 - ujawnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

We wrześniu ubiegłego roku wzór masowo nadsyłanej petycji został zamieszczony przez użytkowniczkę o nicku Anita Zaplatka w serwisie Citizengo.org. W opublikowanej petycji czytamy między innymi:

bEhaBKTH

Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty, zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych. Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które - wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą - rozbija naszą narodową jedność.

Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii! Najlepszym tego przykładem jest, gdy po wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego wyborów prezydenckich, TVN, ustami jednej ze swoich czołowych prezenterek, Justyny Pochanke, w taki oto sposób zakomunikowała to widzom: Mam dla państwa złą wiadomość, Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. O jakich informacjach tu mowa?! O zwykłych, niegodziwych wrzutkach medialnych w stylu: Jak nie wyląduję, to mnie zabije?, o ostatniej, negatywnej opinii o filmie Smoleńsk wyrażonej przez Artura Wosztyla, który A. Wosztylem nie był?, o przekłamaniu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przez Katarzynę Kolendę-Zaleską, która sama przyznaje, że "dała plamę"? Nie za dużo tego? - dodaje Anita Zaplatka.

Petycję poparło 35,5 tysięcy osób i na podstawie zawartej w niej informacji rada podjęła postępowanie w sprawie Artura Wosztylowskiego. W TVN24 pilotowi Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 roku lądował w Smoleńsku, przypisano wypowiedzi innej osoby obecnej na premierze filmu Smoleńsk. Już następnego dnia stacja przepraszała za pomyłkę.

bEhaBKTN
Zobacz także: Piotr Zelt w TVN-ie: "Łysiałem z godnością. Od 30-stki się zaczęło się rzednięcie"
bEhaBKTO
Zobacz także: Zobacz też:
bEhaBKUi
KOMENTARZE
(645)
Gość
4 lata temu
To śmieszne. Bo ja osobiście uważam, ze TVP kłamie.
gość
4 lata temu
A to ze w TVP o WOŚP nie mówiono było całkowicie w porzadku?
Gość
4 lata temu
Że ludziom się chce takie rzeczy wypisywać. Niech po prostu przełączą kanał 😊
bEhaBKUj
gość
4 lata temu
gorzej niż na Białorusi
gość
4 lata temu
nie oglądam telewizji, żadnej,za to czytam książki, chodzę do teatru i kina no i na spacery z psami,,, pozdrawiam ;-)
Najnowsze komentarze (645)
gość
4 lata temu
Wolność słowa w wydaniu PIS.
gość
4 lata temu
A kto to podpisywał?Myślę,ze oglądający TV Trwam i słuchający Radia Maryja...
gość
4 lata temu
tvn? NIE OGLĄDAM.
gość
4 lata temu
Ciekawa akcja (P)anującej s(I)ły (S)połeczeństwa . Chyba do tej pory bolą ich palce od pisania tych wypocin. Już nasz rodak Feliks wiedział jak należy rozprawiać się z przeciwnikami. Pogratulować wzorców.
gość
4 lata temu
TVN osiągnęła mistrzostwo w szczuciu Polaków na PIS. Nie głosowałem na PIS ale w Faktach tylko źle się mówi o rządzących.
gość ale Pola...
4 lata temu
Nie oglądam telewizji tzw narodowej.Co to znaczy narodowa? Oglądam tvn bo lubię, czasami. Mało kiedy ale próbowałem oglądac tvp1 i 2 .NO neid a się Zwłąscza wiadomości ale nie tylko.Nie da się.Dlatego środowisko, w którym się obracam a są to Polacy, którzy wiele latw Polsce pracowali, podatki płacili i płacą, nie ogląda tzw telewizji reżimowej.Trudno. No nie da się. Nawet seriale lubiane dotąd odpuszczamy. No ale jeżeli już to tylko to.Nic więcej. Będziemy pisać petycję w sprawie pozostawienia koncesji TVN a nas przecież jest więcej! Prawda?
gość
4 lata temu
jedyna telewizja którą nie kieruje Jaruś przydało by się odebrać TVN a dać papcio RYDZYKOWI same mohery głosują TRWAM zrobił im wodę z mózgu naród ciemny zawsze umiera ciemny nawet R****k im nie pomoże
gość
4 lata temu
Dzięki TVN istnieje KOD ,Nowoczesna i PO też chyba coś tam ciągnie,oraz wiele innych czasopism które są sponsorowane przez zagraniczne państwa.Dokładnie wiadomo o co chodzi.Dobrze by było jak by te stacje wraz z tymi ugrupowaniami wysiedlić z Polski.Bo tutaj przy rządach PO mieli raj!!!Dość już kłamstw przeszliśmy,czas na normalność,500+ nawet Schetynie teraz pasuje?!co robiliście jak rodziny wielodzietne żyły w biedzie?!Nic okradaliście państwo jak się dałóo.
bEhaBKUb
Ktoś
4 lata temu
chyba te mohery po nieszporach siedza i pisza co im dyktuje ten toruński diabeł
gość
4 lata temu
80% polsatu i tvn-u to media niemieckie nadal uważacie że to wszystko jest w porządku? Nie dajmy się szfabom ja nie moge u nas w Polsce ludzie są aż tak zaślepieni czy aż tak g***i?
gość
4 lata temu
Popieram - TVN nalezy rozwiazac, wraz z Wyborcza. To nie sa media, tylko gadzinowki gorsze niz Konsomolskaja Prawda.
kolega
4 lata temu
PIS-owi marzy się, aby był tylko TVP1 i TVP2, Nic z tego.
Ola
4 lata temu
Ja oglądam TVN. Swietne.
Tomek
4 lata temu
Całe szczęście, że mamy kompetentne, obiektywne TVP, które nie poddaje się żadnym naciskom politycznym i jednocześnie same absolutnie nie manipuluje informacjami. Rzetelne jak "Dziennik Telewizyjny i "Monitor" w jednym.
...
Następna strona
bEhaBKUD