W Syrii doszło do ataku chemicznego! "Co najmniej 35 osób zginęło w nalocie. Wśród ofiar są dzieci"

128
Podziel się

Syryjski rząd zaprzecza, że używa broni chemicznej. "Ataku najprawdopodobniej dokonały syryjskie lub rosyjskie samoloty. Rozpyliły silnie toksyczny gaz sarin". Uwaga! Drastyczne zdjęcia.

W Syrii doszło do ataku chemicznego! "Co najmniej 35 osób zginęło w nalocie. Wśród ofiar są dzieci"

Trwająca od 2011 roku wojna domowa w Syrii, według nieoficjalnych statystyk pochłonęła już prawie 500 tysięcy osób. Zarówno siły sprzyjające prezydentowi Baszarowi al-Asadowi, jak i armie opozycji, od 6 lat dopuszczają się mordów i gwałtów na ludności cywilnej. Walki i naloty zmusiły ponad 11 milionów osób do ucieczki z domów. Od początku, wśród ofiar wojny domowej w Syrii jest wiele dzieci, których śmierć staje się niejako symbolem piekła rozgrywającego się na Bliskim Wschodzie. W 2016 roku sieć obiegła fotografia 5-letniego Syryjczyka, który przeżył bombardowanie, jednak gdy trafił do szpitala był "zbyt przerażony by płakać".

Kilka dni temu w północno-zachodniej Syrii doszło do kolejnego ataku, tym razem z użyciem broni chemicznej. W miejscowości Chan Szajchun samoloty rozpyliły silnie toksyczny gaz sarin, stosowany jako bojowy środek trujący, który wnika do organizmu przez drogi oddechowe i skórę. Ataku najprawdopodobniej dokonały syryjskie lub rosyjskie samoloty.

Co najmniej 35 osób zginęło w nalocie na miasto Chan Szajchun w północno-zachodniej Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Do ataku użyto najprawdopodobniej gazu sarin. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych są dzieci. W wyniku ataku wiele osób dusiło się.

W styczniu agencja Reutera informowała, że ONZ i Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej po raz pierwszy uznały, że odpowiedzialność za użycie broni chemicznej w Syrii ponosi prezydent tego kraju Baszar el-Asad i jego brat. Z raportu wynikało, że za serię ataków z użyciem gazów bojowych, do których doszło w latach 2014-2015, odpowiada Asad, jego młodszy brat Maher el-Asad, który dowodzi elitarną 4. Dywizją Pancerną, a także minister obrony, szef wywiadu wojskowego oraz spora grupa wysokiej rangi oficerów, w tym czterech dowódców sił powietrznych.

Przedstawiciel rządu Asada powiedział wówczas Reuterowi, że oskarżenia ekspertów są bezpodstawne, broniąc się że "rząd syryjski nie stosuje broni chemicznej".

KOMENTARZE
(128)
Gość
3 lata temu
Świat się kończy. Jesteśmy potworami -my ludzie. A niby najinteligentniejsi ze ssaków ....
gość
3 lata temu
sk...y biedne dzieciaki :(
Sonia
3 lata temu
Co się dzieje z tym światem!?
Gość
3 lata temu
Aż łzy lecą jak się to ogląda 😢😢
Gość
3 lata temu
Dramat - co to sie wyrabia
Najnowsze komentarze (128)
gość
2 lata temu
Nie boją się Rosji i to jest niebiezbieczne zasada wielu na jednego aby zagłodzić i zaszczuć, Adolfa H też wciągnięto do II wojny światowej . Zachód wywoła globalną wojnę ,za duzo ludzi, chcą zają ziemie rosyjskie dla siebie chcą zabić w wojnie atomowej 150 mln Rosjan i zająć ich terytorium
gość
2 lata temu
Mówią że Rosja zabija a Zachód od 2002 roku zabił już 3-4 mln Arabów i Afrykanów i jeżcze głodzi Afrykę i Bliski Wschód . Będę migrować z powodu suszy i głodu nikt nie pomaga krajom trzeciego świata.Litwinienko żyje i wielu mu podobnych szpiegów i zdrajcow judaszy , są w usa ,dostali nowe papiery i tożsamości.Skripali nikt nie otruł proworacja.Zachód bombardując zatarł ślady i zburzą dom Skripala celowo
gość
2 lata temu
Ataku dokonały tylko i wyłącznie bojówki regionalne walczące z Asadem tylko i wyłacznie , będą to powtarzać az wybuchnie globalna wojna.Jeżeli Europa niczczy i pustoszy oraz okupuje Afganistan, Irak i Syrię w tym Libię i jeszcze chce zaatakować Iran oraz Liban to nic dziwnego że ci ludzie biorą tobolki i ruszaja na Północ. Zachód twierdzi że jest silny ale słaby demograficznie , upadnie jak Rzym pod naporem wędrówki ludów i jego zabawki militarne go nie uratują
Gość
3 lata temu
Tak zwane "false flag".
Gość
3 lata temu
Jankeśi napadają na kraje nie mają hamulców niemoralny truman użył broni A
Gość
3 lata temu
Rosja zwiększy arseał nuklearny aby potencjalny atak oznacza zagładę globu
Gość
3 lata temu
Rosja zwiększy arseał nuklearny do poziomu źe potencjalny atak oznacza zagładę globu
Gość
3 lata temu
Usa chcą globalnej wojny na śmierć i życie
Gość
3 lata temu
Ameryka ma mandat na zabijanie dzieci kobiet i wieśniaków?
Gość
3 lata temu
Bez dowodów zginęło 9 ludzi w tym kilkoro dźieci
Gość
3 lata temu
Gratuluję tym świętym krowom które poparły atak na syrię
Gość
3 lata temu
Cikawe czy syjon i sułtan maczał palce w śmierci ambasadora ros
Gość
3 lata temu
Jak napadnie na krld lub iran mamy wojnę globalną
Gość
3 lata temu
Donald to kiepski polityk dzieciobójca i potwór
...
Następna strona