Trwa ładowanie...
Przejdź na

Komisja Zdrowia kłóci się o "tabletkę po": "Jak się panu w Polsce nie podoba, może się pan wynieść"

229
Podziel się:

Minister Zdrowia przyszedł z religijną misją: "Chcę dać świadectwo!". Przedstawicielka Czarnego Protestu: "Straszycie całkowitym zakazem, a zabieracie nam ratunek. Nie traktujecie nas jak ludzi".

Komisja Zdrowia kłóci się o "tabletkę po": "Jak się panu w Polsce nie podoba, może się pan wynieść"

Wczorajsze obrady Komisji Zdrowia zbiegły się w czasie z publikacją w Gościu Niedzielnym obszernego wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim, w którym formalny szef Prawa i Sprawiedliwości - a nieformalny reszty rządu - zapewnił, że dąży do zakazu aborcji, zwłaszcza ze względu na uszkodzenie płodu. Obiecał, że nowe prawo zostanie wprowadzone, a pierwsze kroki w tym kierunku już są zrealizowane.

Najwyraźniej chodzi o rodzenie za wszelką cenę, gdyż kolejnym krokiem są prace nad utrudnieniem dostępu do "tabletki po", którą Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł uparcie określa "pigułką wczesnoporonną", a teraz nazwał ją "anomalią".

Obrady Komisji Zdrowia były burzliwe, gdyż spotkali się na niej przedstawiciele różnych opcji światopoglądowych i politycznych. Jak cytuje Gazeta Wyborcza, minister Radziwiłł zaznaczył, że przyszedł z misją religijną, by "dać świadectwo". Powiedział też, co by się stało, gdyby któraś z jego czterech córek padła ofiarą gwałtu. Na pewno nie przeciwdziałałby owulacji, tylko oddał sprawy w ręce Boga.

Chcę dać świadectwo - zapowiedział minister. Nie widzę żadnych okoliczności, żeby zabić dziecko, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach się poczęło. Mam cztery córki. Gdyby doszło do takiego strasznego wydarzenia, otoczyłbym miłością swoje dziecko i wnuka.

Na wypowiedź ministra zareagował poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski, który zarzucił mu "kołtuńską politykę na zamówienie kościelnych hierarchów":

Macie wizję Polski zupełnie niezwiązaną z duchem europejskim - powiedział. Nie jesteście sami w Polsce, nie możecie tak traktować kobiet. Jesteście zagrożeniem dla wolności demokratycznych. Proszę się wycofać z tego projektu.

Wypowiedź Radziwiłła gorliwie poprali za to posłowie PiSu, Krzysztof Ostrowski i Bernardeta Krynicka, która zasłynęła pomysłem wprowadzenia klauzuli sumienia dla... fizjoterapeutów.

Byłem w aptece świadkiem, jak panie kupowały te tabletki garściami - zapewniał Ostrowski i straszył: To środek wczesnoporonny. Mamy demokrację, ale musi być ona rozsądnie stosowana. Musimy wiedzieć, czy jesteśmy za życiem, czy za śmiercią.

Krynicka po podziękowaniach dla Radziwiłła, że zajął się tematem antykoncepcji, zaatakowała Mieszkowskiego za jego wypowiedź o kołtuństwie: Jak się panu w Polsce nie podoba, może się pan wynieść.

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka zarzucił przedstawicielom PiS-u, że uprawiają nie politykę, ale ideologię:

To dyskusja o tym, czy o naszym życiu będzie decydować ideologia, czy nie.

W końcu głos zagrała Aleksandra Śniegocka-Goździk reprezentująca stronę społeczną oraz Czarny Protest, która zarzuciła rządowi, że tworzy prawo, które ma dręczyć i odczłowieczać kobiety, stawiając przed niemożliwymi wyborami - lub w ogóle je odbierając.

Nie chcecie aborcji, straszycie całkowitym zakazem, a zabieracie nam ratunek, robicie wszystko, by kobiety stały przed takimi właśnie wyborami - żaliła się Śniegocka-Goździk. Nie traktujecie nas jak ludzi.

Zobacz także: Kontrowersje wokół edukacji seksualnej
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(229)
Gość
5 lata temu
Najwięcej ma do powiedzenia Kaczyński, który spłodził zero dzieci, wychował zero dzieci, opiekował się z***m dzieci. S*******j dziadu do kotów.
Gość
5 lata temu
Kto o zdrowych zmysłach mógł na nich zagłosować?
gość
5 lata temu
łapy precz od tej tabletki, od opieki okołoporodowej, od aborcji w uzasadnionych przypadkach, od okien życia.
gość
5 lata temu
Tabletki kupuje się w pudełkach, a nie w garściach, panie pośle.....
Alvaro
5 lata temu
A w Polsce kabaretu ciąg dalszy...
Najnowsze komentarze (229)
gość
5 lata temu
Y97 Najistotniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja kazdego dnia ogladam niesamowite metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do ruchu, kto chce tez troche motywacji niech niech odwiedza codziennie strone:
kto nami rzą...
5 lata temu
Jak się panu nie podoba może się pan wyprowadzić z Polski -chamska bezczelna odzywka. Pisuary chcą zawłaszczyć Polskę i wyrzucać swoich przeciwników z Polski. HAŃBA.
bobo
5 lata temu
żyjemy w średniowieczu
bobo
5 lata temu
żyjemy w średniowieczu
a2
5 lata temu
Stary satrapa prezes i nawiedzony Radziwiłł powinni zamknąć się w klasztorze na resztę swojego żywota. Ciemnogród i kołtuneria przemawia przez tych panów. I oni mają władzę dana przez społeczeństwo. Kto na tych......głosował ? !!!!!!!!
gość
5 lata temu
mam gdzies poglady tych facetow.
gość
5 lata temu
w calych tych debilnych wypowiedziach pseudo politykow fanatyczno -religijnych nikt nie bierze pod uwage skutkow jakie poniosa kobiety wraz z zakazem aborcji, albo jej przeciwdzialaniu. bite z kazdej strony . spustoszenie psychiczne i fizyczne.
gość
5 lata temu
jakim prawem ci ludzie maja decydowac o aborcji , jej zakazie, w skali krajowej. to jest ich prywatny poglad !!!
gość
5 lata temu
,,,Byłem w aptece świadkiem, jak panie kupowały te tabletki garściami - zapewniał Ostrowski i straszył: To środek wczesnoporonny. Mamy demokrację, ale musi być ona rozsądnie stosowana. Musimy wiedzieć, czy jesteśmy za życiem, czy za śmiercią...... co za debilna interpretacja. kto, musimy!?o decyzjach zdecyduja te panie , a nie pan panie... !
gość
5 lata temu
ludzie! wypedzcie te ciemnote z urzedu !!!!!!!
gość
5 lata temu
Może pani Bernadzia by się wyniosła. Bez takich jak ona żyłoby się spokojniej
gość
5 lata temu
W moim rejonie też zwyciężył PIS. Ale nikt ze znajomych w obecnej chwili nie chce się do tego przyznać. Wstydzą się tego. Jedynie przyznawają się do tego bardzo wiekowe babuleńki. Pewnie myślą że w ten sposób wykupią sobie drogę do nieba. Ale jestem cierpliwa. Za 2 lata już po nich. Będą mieć tylko tyle głosów co mają rodzin po 500+ i to tylko 2 osoby z rodziny bo dzieci nie głosują.
Gość
5 lata temu
W pisie takcy żarliwi katolicy, a mają kochanki albo biją żony. W doope niech sobie wsadzą klauzule sumienia. Polska to kraj świecki i niech przestaną mieszać relgię z nauką.
Gość
5 lata temu
Pi pierwsze-Jakby jednej z jego córek przytrafiła się ciąża z gwałtu, to pierwszy siedziałby pod gabinetem naczelnego skrobacza Polski. Po drugie- dlaczego on ma decydować za swoje córki? Po trzecie - jeszcze przyjdą takie czasy, że będzie zakaz oddawania dzieci do adopcji. Urodziłaś? To nie masz wyboru. A jedynym "środkiem " antykoncepcyjnym, będzie brak seksu. Jak prezes nie ciupcia, to wy też nie będziecie...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie