Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rafał Ziemkiewicz stanie przed sądem za fałszywą reklamę z Natalią Przybysz? "NIE USUNĘ jej!"

251
Podziel się:

"To obrzydliwe i niemoralne, by promująca "aborcję lajfstajlową" firma Kruk nadal zarabiała na sprzedaży komunijnych medalików".

Rafał Ziemkiewicz stanie przed sądem za fałszywą reklamę z Natalią Przybysz? "NIE USUNĘ jej!"

Kontrowersyjny prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz od dawna lubi się wypowiadać na temat aborcji. Dziennikarz, który nazwał papieża Franciszka "idiotą" określił protest przeciwko delegalizacji aborcji "zbydlęceniem", a jego uczestniczki "strasznymi, wulgarnymi kobietami", "jakimiś monstrami, stworami odartymi nie tylko z kobiecości, ale z elementarnego człowieczeństwa". Napisał też, że "kobiety nie szwendają się nocą pod cudzym domem wrzeszcząc o swoich cipach i macicach".

Ziemkiewicz atakował też kobiety związane z Czarnym Protestem personalnie. O Annie Dryjańskiej napisał, że "sama jest zdeformowana a jednak ją mama urodziła", zaś o Natalii Przybysz, że "spuściła dziecko w sraczu".

Ziemkiewicz tak nienawidzi Przybysz, że odznaczenie jej przez Wysokie Obcasy nagrodą "Superbohaterki" za wywiad o aborcji podziałał na niego jak płachta na byka (zobacz: Natalia Przybysz została Superbohaterką za wywiad o aborcji! "Złamała zmowę obłudy"). Gdy tylko natrafił w Internecie na ewidentnie fałszywą reklamę biżuterii Kruk, zrobiło mu się "niedobrze". Na fotomontażu Przybysz, broszki i logo firmy widniał napis z błędem: Moja broszka moja sprawa (zobacz: Rafał Ziemkiewicz oburzony FAŁSZYWĄ reklamą z Natalią Przybysz). Prawicowy felietonista udostpnił przeróbkę i napisał:

Wstyd, ale kupiłem tam sporo prezentów dla żony i nie ma jak tego zwrócić. Obiecuję nigdy więcej - zwraca mi się na samą myśl o firmie KRUK.

Z takiej niezasłużonej anty-reklamy nie jest zadowolona firma jubilerska, która zapowiedziała pozew sądowy, jeżeli dziennikarz jej nie usunie. Ziemkiewicz w rozmowie z Wirtualnymi Mediami deklaruje, że nie spełni żądania, gdyż chce napiętnować firmę jako sponsora nagród Wysokich Obcasów.

Nie zrobię tego - zapowiedział publicysta. Pretekstem do nawoływania, bym usunął wpis, jest to, że zamieściłem przeróbkę reklamy tej firmy, wraz ze znakiem firmowym. Żądają wyraźnego napisania, że to nie jest ich grafika. Ale ja nie jestem autorem tej przeróbki, ja tylko ją rozkolportowałem. Nadal uważam, że ludzie powinni wiedzieć, u kogo zostawiają pieniądze i w jakim kontekście pokazuje się taka firma. Szczególnie teraz, przed okresem pierwszokomunijnym, kiedy wiele osób będzie chciało kupić medaliki dla dzieci w firmie W. Kruk. Będę namawiał, żeby tego nie robić, bo nasze pieniądze trafiają potem na taką galę, jak ta "Wysokich Obcasów".

Firma W. Kruk nie zarzuca jednak Ziemkiewiczowi, że sam zrobił fałszywą reklamę, ale że narusza dobra osobiste rozpowszechniając czyjąś grafikę.

Wysłaliśmy pismo wzywające Rafała Ziemkiewicza do zaprzestania działań negatywnie wpływających na wizerunek marki - powiedziała Wirtualnym Mediom Karolina Łęcka, specjalistka od PR-u firmy. W grafice, którą umieścił na swoim profilu użyte jest nasze stare logo, oraz nasz produkt w sposób bezprawny.

Tymczasem Ziemkiewicz dalej atakuje firmę jubilerską i informuje, jakie jeszcze inne firmy będzie bojkotował.

TO OBRZYDLIWE I NIEMORALNE, BY PROMUJĄCA "ABORCJĘ LAJFSTAJLOWĄ" FIRMA KRUK NADAL ZARABIAŁA NA SPRZEDAŻY KOMUNIJNYCH MEDALIKÓW, KRZYŻYKÓW I ŚLUBNYCH OBRĄCZEK - napisał. POTENCJALNI KLIENCI MUSZĄ BYĆ ŚWIADOMI, DO CZEGO FIRMA TA WYKORZYSTA ICH PIENIADZE.

(...) W tym obrzydlistwie uczestniczyła nie tylko "Gazeta Wyborcza", po której w końcu trudno się czegokolwiek dobrego spodziewać, ale także sponsorzy nagrody. Gino Rossi, Yonelle, homebook.pl, Jeep i SuperPharm. Żadna z tych firm nie pofatygowała się wyjaśnić, że - dajmy na to - nie wiedziała, kogóż to i co promować będzie za ich pieniądze współpracująca gazeta, przeprosić zszokowanych klientów. Wszystkie nabrały wody w usta.

Zobacz także: Krupa krytykuje Korwin-Mikkego i Ziemkiewicza: "Jest mi WSTYD. Takie osoby powinny być piętnowane!"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(251)
Gość
7 lat temu
Brak słów co się dzieje, serio.
Gość
7 lat temu
O kurczę o nie! Obrączki ślubne sprzedają i medaliki, a aborcję popierają! Ten koleś w ogóle jest t**y. Obrączki ludzie kupują też na ślub CYWILNY, który w świetle prawa jest najważniejszy, a z tego co wiem sam medalik nic nie znaczy dopóki ksiądz nie odbębni nad nim jakiś swoich "rytuałów" zwanych "poświęceniem" (wiedza z lekcji religii z podstawówki), więc nie wiem o co się spina. Kruk sam się obroni bez jego pożal się paru groszy, poza tym niech nie udaje, że kupuję prezenty żonie przecież twierdzi, że kobieta to tylko do kuchni, więc co, łańcuch jej tam kupił? Poza tym powiedz słowo "aborcja" a wszystkim odwala. P*******y kraj i ludzie. Jakby wazniejszch problemów nie bylo.
gość
7 lat temu
może by tak Ziemkiewicz zajął się swoją moralnością!
Gość
7 lat temu
Dom wariatów!!!
Gość
7 lat temu
Cóż podzielam jego opinię na temat robienia z tej pani super bohaterki. Bohaterką jest osoba poświęcająca własne życie dla ratowania czyjegoś życia. Tu mamy doczynienie z wypaczeniem znaczenia tego słowa.
Najnowsze komentarze (251)
Gość
7 lat temu
Kto ma interes stawiać na piedestale takie kreatury ? Zabij dziecko a będziesz celebrytą
gość
7 lat temu
Wczoraj weszłam do Gino Rossi. Dobrze, że nic nie kupiłam, a byłam bliska zostawienia tam kilkuset złotych. W Kruku już nigdy nic nie nabędę. Myślałam, że to dobra, polska firma z tradycjami, a oni popierają takie zdziczenie? Nie, nigdy nic tam już nie kupię!!!
Monika
7 lat temu
LOL :D Ciemnogród:)))))))))
gość
7 lat temu
Byłem z Ziemkiewiczem na kolonii. jak on dostawał wpie...dol. było to, to takie wielkie ciele/już/ i wszyscy go lali . teraz pod skrzydłami sekty, zrobił się bojowy.
gość
7 lat temu
On to niezłe zdegenerowany mózg musi mieć od alkoholu Widać po mordzie ze za kołnierz nie wylewa
gość
7 lat temu
Ten przygłup niech buli i do p*****a d***l jeden
Gośćqweas
7 lat temu
Brawo Panie Rafale!
gość
7 lat temu
przecież to jest broszka Beaty!!
gość
7 lat temu
mam nadzieję, że osądzą tego katolickiego faszystę zgodzie z prawem.
DG z warszaws...
7 lat temu
Zamiast ścigać podzegacza, ścigamy gościa co pokazał coś. Czemu KRUK nie szuka autora fejka. Zwykła logika. Myślę że Ziemniak wtedy odpusci.
DG z warszaws...
7 lat temu
Zamiast ścigać podzegacza, ścigamy gościa co pokazał coś. Czemu KRUK nie szuka autora fejka. Zwykła logika. Myślę że Ziemniak wtedy odpusci.
Gość
7 lat temu
Lubię Ziemkiewicza i jego wypowiedzi, komentarze, popełniane że swadą ale merzi mnie kiedy zabiera głos w sprawach dot.kobiet a robi to tak wstretnie, że nie licuja jego wypowiedzi z jego kulturą i obyciem. Szkoda Panie Rafale. Naprawdę w Polsce potrzebny jest prawdziwy rozdział KRK od państwa,ponieważ zagraża nam katolicki shariat co widać na ulicach, w necie i zwykłych rozmowach m.ludzkich. Ogarnij się Pan co nieco
Joanna
7 lat temu
Ty pisowski oszołomie! Zajmij się swoją rodziną , masz żonę , ile dzieci urodziła ? Zawiązywała sobie na supełek , stosuje naprptechnologię , czy co ? Odwal się od Natalii
Gość
7 lat temu
Dziennikarskie ścierwo, najmita pióra piszący w stylu najbardziej plugawej propagandy czasów Bieruta wylewa swą żółć. Dziękuję za reklamę firmy Kruk. Będę tam kupował.
...
Następna strona