"Dobra zmiana" Jacka Kurskiego w TVP: strata 180 MILIONÓW w rok, spadek oglądalności, ale... ZWIĘKSZONE ZATRUDNIENIE!

167 reakcji
0
0
167
Podziel się

I to pomimo lawinowych zwolnień oraz "dobrowolnych odejść", jakimi zaowocowała reforma prezesa mianowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

"Dobra zmiana" Jacka Kurskiego w TVP: strata 180 MILIONÓW w rok, spadek oglądalności, ale... ZWIĘKSZONE ZATRUDNIENIE!

Koniec marca był czasem rozliczeń z Urzędem Skarbowym, więc zwiększyła się liczba doniesień na temat bilansu wydatków na "dobrą zmianę". Ostatnie informacje nie są zbyt pomyślne, gdyż ujawniono, że Ministerstwo Obrony Narodowej wydało na zrobienie konkurencji WOŚP-owi 362 tys. złotych, a zebrało... zaledwie 14 tysięcy. Poinformowano też, że PiS utrzymuje jedną z najdroższych ochron dla szeregowego posła, jakim jest Jarosław Kaczyński. Na jego ochroniarzy w 2016 roku wydano prawie 1,5 miliona złotych. Dodatkowo PiS przelał na fundację ojca Tadeusza Rydzyka 442,8 tys. złotych w miesięcznych transzach.

Okazuje się, że w Telewizji Polskiej też nie jest za różowo. Serwis Wirtualne Media dotarł do sprawozdania finansowego, z którego jasno wynika, że stacja ma aż 180 milionów złotych straty za zeszły rok.

To bardzo dużo, nadspodziewanie - skomentował wynik finansowy Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i dawny prezes TVP.

Fatalny wynik spowodowany jest kilkoma czynnikami. Przede wszystkim TVP zebrało mniej pieniędzy z abonamentu niż planowało, podniosło koszty działalności aż o 8,2 procent, a do tego spadła oglądalność najważniejszych kanałów i programów.

Dziwnie na tle tego wypada polityka personalna Jacka Kurskiego. Po przejęciu przez niego sterów w telewizji publicznej doszło do masowych zwolnień, a także wprowadzono program "dobrowolnych odejść", który ogołocił firmę z najważniejszych twarzy budujących jej renomę. Nie oznacza to wcale, że pracuje tam mniej osób - przeciwnie, ich liczba... wzrosła. I to pomimo tego, że program "dobrowolnych odejść" przewidujący 200 zwolnionych etatów okazał się wielkim "sukcesem".

Z dokumentów, które do nas trafiły, wynika jednak rzecz kuriozalna - skomentował dla Wirtualnych Mediów Braun. Otóż zwolniło się w ramach tego programu niemal 250 osób, lecz mimo tego na koniec roku zatrudnienie było o blisko 50 osób wyższe niż przed rozpoczęciem programu. Tłumaczę to tym, że w miejsce zwolnionych zatrudniano "swoich" ludzi.

To interesujące biorąc pod uwagę, że jeszcze w sierpniu 2016 roku Kurski przekonywał, że w TVP pracuje o 300-350 osób za dużo. Teraz na pokrycie długów i kosztów nowych pracowników Kurski zaciągnie kredyt wysokości... 800 milionów złotych, który podatnicy będą spłacać przez sześć lat.

Jak sądzicie, kto znalazł tam pracę?

167
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(167)
gość
3 lata temu
A ktoś w ogóle ogląda TVP?
gość
3 lata temu
Czas zeby sam siebie zwolnil :D
gość
3 lata temu
PiSowskie ścierwo.
gość
3 lata temu
codziennie dowiadujemy się kolejnych faktów!! dosyć!
gość
3 lata temu
Podatnicy zapłacą :(
Najnowsze komentarze (167)
gość
3 lata temu
k****n
Gość
3 lata temu
Super!Wybraliscie pis to macie!
Gość
3 lata temu
Abonament zapłacić i czytać takie wiadomości skandal pewnie po odejsciu dostanie parę mln zł odprawy za co ? Skandal
benne
3 lata temu
U mnie w domu zablokowałem wszystkie programy TVP, żadna propaganda nie zaśmieca mojej głowy i umysłów rodziny, totalny bojkot Jak widzę tę fałszywą cwaniacką mordę kurwskiego, mam ochotę ją obić!!!, docucić obić, i tak bez końca!!! ów człek budzi we mnie odrazę i wymioty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
3 lata temu
skandal za naszą kasę
Gość
3 lata temu
Ku... i jaki wniosek z dzialanosci Pis... : podatnicy beda to splacac ... lat. Super zyc nie umierac, a oni z kieszeniami napchanymi !
gość
3 lata temu
DNO DNA!!!!!!!!!!!!!!!!
DON
3 lata temu
TYPOWY D***L KACZYNSKI TAKICH PUŁGŁWKOW WYBIERA PO RZONDZIE PIS BENDZIE PAKA KACZOR NIEZAPOMINA
Gość
3 lata temu
Wszystko co ma PiS zepsują łącznie z Polska ...
gość
3 lata temu
Kto to jeszcze oglada.
Precz z PiS!
3 lata temu
PiS nie umie rządzić. Wszystko czego sie dotkną zamienię sie w ruinę. Jedynie kłamstwa i obelgi im wychodzą. Brzydcy ludzie, ktorzy plują na innych.
gość
3 lata temu
proponuje na KINO POLSKA 90 MINUT REKLAMY I 10 MINUT FILMU .....to dobry kierunek
in
3 lata temu
jakoś nie wierzę mediom lewacko- liberalnym one wszystkie w jedną trąbę, że pis to zło więc i kurski nie lepszy a mi sie żyje teraz dużo lepiej
Rebeka
3 lata temu
PIS-owcy nie przestrzegają żadnych regół,co notorycznie udawadniają.Przypuszczam,że w samolocie do Smoleńska, w którym lecieli było tak samo,nie powyłączali telefonów,może nawet używali podczas lotu i to też zaburzało działanie przyżądów elektrycznych samolotu.NIE ROZUMIEM dlaczego dotychczas nikt tej sprawy nie podnosi
...
Następna strona