Trwa ładowanie...
Przejdź na

Posłanki Razem i PiS kłócą się o tabletkę "dzień po": "To zamach na zdrowie kobiet! Będzie rosła liczna nielegalnych aborcji"

157
Podziel się:

Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości przekonywała, że stosowanie antykoncepcji może doprowadzić do… utraty wzroku. "Kobiety, które kupują te tabletki łykają je jak suplementy!" - grzmiała.

Posłanki Razem i PiS kłócą się o tabletkę "dzień po": "To zamach na zdrowie kobiet! Będzie rosła liczna nielegalnych aborcji"

Dostępność tak zwanej antykoncepcji awaryjnej, stosowanej w nagłych wypadkach, wciąż budzi gorące dyskusje wśród polskich kobiet. W lutym, obecny rząd postanowił nowelizować ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej i zatwierdził, że tabletka "dzień po", która niemal od dwóch lat była dostępna bez recepty, teraz jest sprzedawana wyłącznie na receptę, po wcześniejszej konsultacji u lekarza ginekologa, na którego wizytę w ramach NFZ czeka się nawet 23 dni.

Posłanki partii Razem i Prawa i Sprawiedliwości niedawno spotkały się w studiu TVN24 BiS, gdzie wymieniły się swoimi poglądami na temat dostępności pigułki "dzień po". Justyna Samolińska z partii Razem, która aktywnie uczestniczy w strajkach kobiet i Czarnych Marszach, przekonywała że brak dostępności tzw. antykoncepcji awaryjnej spowoduje, że wzrośnie liczna aborcji. Według niej działania rządu są "zamachem na zdrowie kobiet".

To nie jest troska o zdrowie kobiet - mówiła Samolińska w programie Babilon. Jak można bronić dostępu do tabletki "dzień po", to jest potworna hipokryzja! Nie da się w ciągu 72 godzin pójść do ginekologa w ramach NFZ. Będzie rosła liczba aborcji, które są niebezpieczne dla zdrowia kobiet.

Z kolei Anna Krupka z PiS-u stwierdziła, że kobiety które kupują pigułki "dzień po" łykają je jak suplementy, przyczyniając się do rozwoju nowotworów. Na poparcie tezy przytoczyła historię swojej koleżanki, która nie może nawet stosować zwykłej antykoncepcji, ponieważ mogła jej grozić nawet utrata wzroku.

Pigułka "dzień po" to nie jest suplement diety, to jest lek - tłumaczyła. I bardzo ważne jest bezpieczeństwo kobiet, to jest lek z dużą dawką hormonów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia czy nawet dla życia kobiet. Moja koleżanka kiedyś poszła do ginekologa, chciała aby przepisał jej zwykłe pigułki antykoncepcyjne, powiedział że nie przepisze, ponieważ okazało się że ma w swojej rodzinie historię raka piersi i że to po prostu sprawiłoby, że rosłoby zagrożenie, także dla niej zachorowaniem na tę chorobę. Przyjęcie leków hormonalnych grozi nawet utratą wzroku.

Zdaniem Krupki, kobiety które popierają dostępność tabletki "dzień po" w aptekach bez recepty poddają się medialnym "manipulacjom", bo nie wiedzą z jakim zagrożeniem wiąże się przyjmowanie "tak dużej ilości hormonów".

To jest kłamstwo i manipulacja - grzmiała posłanka. Pigułki antykoncepcyjne są dostępne na receptę, do tej pory tabletka "dzień po" była niedostępna i to był dziwny wyłom, że można ją było kupić bez recepty.

Zobacz także: Miriam: Pigułka dzień po na receptę? To głupie.
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(157)
Gość
5 lata temu
Jak jesteś przeciw aborcji to jej sobie nie rób.
Gość
5 lata temu
Taaaak, tym bardziej, ze ta tabletka to koszt okolo150 zl...
Gość
5 lata temu
Kto chce usunąć dziecko zrobi to. Po co to tak utrudniać?
gość
5 lata temu
PiS- P*****l i Spółka
gość
5 lata temu
Przeciwnicy antykoncepcji niech zajma sie swoim zyciem i nie zazywaja tabletek antykoncepcyjnych. Ich wybór, ale niech daja ten wybór takze innym. Nie potrzebuje tej nachalnej troski o moję zycie jakiejs Pani i Pana , których nawet nie znam
Najnowsze komentarze (157)
?????
5 lata temu
w jakich kręgach musi obracać się ta zboczona psychopatka, skoro widzi wszędzie jakieś baby, które łykają tabletki "po" wiadrami?
gość
5 lata temu
Radzę tym osobniczym zażywać pigułkę dzień przed na ograniczenie popędu seksualnego! Wtedy nie będzie komplikacji i marzeń o aborcji!
gabi
5 lata temu
I o to wypowiedź prawdziwego katolika!!!!! Nic tylko wyzwiska!!! I****i którzy grzeszą!!!!
PERLICE
5 lata temu
Zacofane ćwoki z pisu nie wiedzą, że tabletki antykoncepcyjne stosuje się nie tylko jako metodę antykoncepcji ale także jako lek np. w przypadku endometriozy.
Gość
5 lata temu
A tobie nabździć w gębę ty gadzino! Amen.
gość
5 lata temu
Najpierw tabletki "dzień po", a potem in vitro. Wystarczy użyć mózgu "dzień przed" zakładając, że się go ma.
gostek
5 lata temu
Nie ma posłanek "Razem" wy dekle bo komuchy nie dostały się do Parlamentu. Pisz Pudel o sztucznych cyckach i botoksie lepiej.
gość
5 lata temu
Tabletka 'dzien po' to NIE jest aborcja, t********y!
Gość
5 lata temu
Życie należy chronić przed świrami z każdej strony. Nie tylko przed aborcjonistkami, ale również przed obrońcami.
gość
5 lata temu
I tak cywilizacja zachodnio-europejska chyli sie ku upadkowi. Niech sie skrobią i robią co chcą. C**j mnie to boli...
gość
5 lata temu
Skąd ona to wie? Suplementy w takiej cenie i jeszcze dostępne dla nastolatek?
gość
5 lata temu
w dawnych czasach zażywałam tabletki antykoncepcyjne i WIDZĘ no cud
gość
5 lata temu
D***u dumni jesteśmy z Pani Szydło!!! Takie tępoty jak TY nic nie rozumiejący powinny iść na odwyk a od alkoholu,papierosów,narkotyków i manipulacji TVN
Gość
5 lata temu
z utrata wzroku ma racje. Antykoncepcja grozi zakrzepica zyl siatkowki, polecam poczyta ulotke.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie