Piątek 14.04.2017

Kiedyś była postrachem wampirów, teraz produkuje mieszanki do wypieków: Sarah Michelle Gellar kończy dziś 40 lat (ZDJĘCIA)

Sarah Michelle Gellar Freddie Prinze Jr.

Sarah Michelle Gellar była jedną z największych amerykańskich gwiazd minionej dekady. Rola w Buffy: Postrach wampirów zapewniła jej status idolki nastolatek, a filmy Koszmar minionego lata, Scooby Doo i Klątwa przełożyły się na jej awans do pierwszej ligi Hollywood. Choć dokonania Gellar zdawały się być tylko początkiem stabilnej kariery w show biznesie, gwiazda kilka lat temu postanowiła pójść w ślady Gwyneth Paltrow i Jessiki Alby, próbując swoich sił na... rynku ekologicznych produktów.

Gellar urodziła się 14 kwietnia 1977 roku w Nowym Jorku. W wieku czterech lat została odkryta przez agenta w jednej z restauracji na Manhattanie i już dwa lata później zagrała w pierwszym filmie. Jako dziecko występowała w popularnych reklamach i serialach, a jako nastolatka udzielała się również jako modelka w prestiżowej agencji Wilhemina. Swoją pierwszą nagrodę Emmy zdobyła w wieku 18 lat za rolę w serialu Wszystkie moje dzieci, a dwa lata później wcieliła się w Buffy.

Gellar na planie filmu Koszmar minionego lata poznała Freddiego Prinze'a Jr., z którym w 2002 roku wzięła ślub. Para ma dwoje dzieci i uchodzi za jedno z niewielu szczęśliwych małżeństw w Hollywood. W ostatnich latach Gellar i Prinze Jr. odkryli nawet wspólną pasję do gotowania i zajęli się pisaniem książek kucharskich oraz produkcją... ekologicznych mieszanek do wypieków.

Zobaczcie zdjęcia dzisiejszej jubilatki. Bardzo się zmieniła od czasów "Buffy"?

« Poprzednie 1/14

Sarah Michelle Gellar w 1998 roku

2Sarah Michelle Gellar w 1998 roku