Trwa ładowanie...
Przejdź na

Prawnicy Polańskiego porównują amerykański sąd do... nazistów! Kara za gwałt na 13-latce była "NIESPRAWIEDLIWA i NIELEGALNA"!

146
Podziel się:

"Był usprawiedliwiony do ucieczki przed nielegalnym postanowieniem sądu, jak kiedy ukrywał się przed Niemcami, którzy napadli Polskę" - argumentują we wniosku o umorzenie sprawy sprzed 40 lat.

Prawnicy Polańskiego porównują amerykański sąd do... nazistów! Kara za gwałt na 13-latce była "NIESPRAWIEDLIWA i NIELEGALNA"!

W tym roku minęło dokładnie 40 lat od gwałtu, którego Roman Polański dopuścił się 13-letniej wówczas Samancie Geimer. Choć polski wymiar sprawiedliwości - ku uciesze reżysera - zdecydował, że nie będzie ekstradycji do USA, amerykańskie sądy zdają się być nieprzejednane i nie stosują wobec niego taryfy ulgowej. Polański w Stanach wciąż jest uważany i traktowany jako "uciekinier od prawa" i odrzucają jego wnioski o zamknięcie sprawy. Na jego nieszczęście, tamtejsi prokuratorzy wolą domagać się "sprawiedliwej kary", niż zamieść sprawę gwałtu na dziecku pod dywan. Polański odsiedział w areszcie niecałe dwa miesiące, ale i tak sądzi, że to wystarczająca kara za gwałt i zniszczenie 13-latce dzieciństwa.

Na początku kwietnia sędzia Scott Gordon z Sądu Najwyższego oddalił prośbę polskiego filmowca o "gwarancję nietykalności w Stanach Zjednoczonych". Polański chciał mieć pewność, że jeśli pojawi się na rozprawie, nie zostanie aresztowany. Sąd się jednak na to nie zgodził, argumentując, że reżyser stracił takie prawo po tym, jak uciekł z kraju, a sytuacja, w której próbuje dyktować warunki amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości, jest niedopuszczalna. W uzasadnieniu liczącym 13 stron sędzia wskazał na brak odpowiednich argumentów przemawiającymi za oczyszczeniem go z zarzutów.

Chociaż po raz kolejny nie uzyskano zgody na umorzenie sprawy Polańskiego, prawnicy reżysera nie zamierzają odpuszczać. W niedawno wystosowanym, obszernym piśmie ponownie zwracają się o rozpatrzenie prośby, przy okazji krytykując system prawny działający w Stanach, który według nich jest "nieścisły i niesprawiedliwy". W swoich żalach zagalopowali się tak daleko, że porównali amerykański wymiar sprawiedliwości do… nazistów, twierdząc że postanowienie sądu było "nielegalne", dlatego reżyser musiał ukrywać się przed karą.

Nasz klient, pan Roman Polański był tak samo usprawiedliwiony do ucieczki przed nielegalnym postanowieniem sądu, jak kiedy ukrywał się przed Niemcami, którzy napadli Polskę - twierdzą prawnicy.

Adwokaci nawiązali do ucieczki młodego Polańskiego z krakowskiego getta w 1943 roku. Zapomnieli wspomnieć jednak, że zanim sąd w Los Angeles ogłosił wyrok, filmowiec uciekł ze Stanów, obawiając się zasądzenia kary 50 lat pozbawienia wolności. Za kratami spędził jedynie 42 dni…

Zobacz także: Jest decyzja amerykańskiego sądu ws. Romana Polańskiego
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(146)
Gość
5 lata temu
Nagrał kilka filmów i może więcej. WTF? Dobrze że w USA jest nikim i nie ma specjalnych względów.
Gość
5 lata temu
Czy tego chciała czy nie chciała to prawo tego zabraniało i koniec. Jak ktos "chce" posiadać narkotyki, to łamie prawo ktore tego zakazuje. Nie ma tłumaczenia "bo on sam chciał posiadać narkotyki".
gość
5 lata temu
buahahahahahaha :-) no jasne, jak już nic nie zostało to zawsze można posłużyć się kartą - antysemityzm.... żenada
gość
5 lata temu
polański to pedofil lubujący się w dojrzewających dziewczynkach, powinien ponieść karę jak zwykły obywatel, a tutaj się wymigał wymiarowi sprawiedliwości
gość
5 lata temu
to juz jest bezczelne!
Najnowsze komentarze (146)
gość
5 lata temu
kto pejsatemu zabroni???????????
gość
5 lata temu
chłopie jesteś gwałcicielem i nic tego nie zmieni ogarnij się i zejdź z widoku
Beata
5 lata temu
Pedofilom powinno się obcinać fiuty aby nie mieli dzieci i wnuków i nie zakładali pedofilskich "rodów królewskich" .......
gość
5 lata temu
myslalem, ze to o adwokatce z warszawy ewelinie o. ze zlota sikora na todze, ona tez lubi takie zabawy i za kase zrobi wszystko, nawet dzieciom!
gość
5 lata temu
zwyczajnie przyznaj sie do winy czlowieku....robiles super filmy ale zaplacic za swoje czyny trzeba jak kazdy za swoje bledy .... pieniadze tylko chwilowo Ci pomoga ale sumienie wroci i rob co chcesz...mysli wracaja, wracaja....jesli masz sumienie....
Zrozumieć lep...
5 lata temu
Od dawna powtarzam że gdyby córkę Polańskiego ktoś zgwałcił w d**ę to Roman lepiej by rozumiał dlaczego jego postawa tak bulwersuje ludzi .
Zrozumieć lep...
5 lata temu
Od dawna powtarzam że gdyby córkę Polańskiego ktoś zgwałcił w d**ę to Roman lepiej by rozumiał dlaczego jego postawa tak bulwersuje ludzi .
gość
5 lata temu
TEN G**J K****A SWOJEGO POWINIEN MIEĆ PRZEWIĄZANEGO ZAMIAST TEJ MUSZKI PEDOFIL JEDEN
gość
5 lata temu
Jest zbrodnia, jest kara. Nie trzeba było uciekać, to już dawno byłoby po sprawie.
gość
5 lata temu
pedofil i zboczeniec !! nie ma dla takich litosci ....DO WIEZIENIA !!!!
gość
5 lata temu
No tak, argument "holokaustu" jest nie do pobicia.
POLA
5 lata temu
Jest odrażający i to jeczenie o antysemityzmie niedobrze się robi. Czy Żydzi nie rozumieją, że nie można tłumaczyć bestialstwa holokaustem.
gość
5 lata temu
czemu ten stary zboczony j**e jeszcze nie siedzi ???
Gość
5 lata temu
To pedofil, skoro zgwałcił 13 latkę.Człowiek bez honoru! Już dawno powinien siedzieć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie