Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anita Włodarczyk o "donoszeniu" na kolegów: "NIE MAM Z TYM NIC WSPÓLNEGO. Spadła na mnie fala hejtu"

64
Podziel się

"Pierwsze trzy dni były trudne, bo nie umiałam sobie tego wytłumaczyć, ale jeśli te osoby myślą, że w ten sposób mnie załamią psychicznie, to mogę powiedzieć, że jest wręcz odwrotnie" - zapewnia polska mistrzyni olimpijska.

Anita Włodarczyk o "donoszeniu" na kolegów: "NIE MAM Z TYM NIC WSPÓLNEGO. Spadła na mnie fala hejtu"
bEpGtcUl

Choć Anita Włodarczyk została jedną z największych gwiazd polskiego sportu, ostatnio stała się bohaterką afery w Polskim Związku Lekkoatletycznym. Według lekkoatletki Joanny Fiodorow młociarka i jej trener doprowadzili do wyrzucenia z centrum sportowego Chula Vista w Kalifornii siedmiu innych polskich sportowców i ich trenerów za złamanie regulaminu i picie alkoholu. Fiodorow sugeruje, że dali Włodarczyk pretekst, bo tak naprawdę chodziło o tarcia pomiędzy skłóconymi zespołami.

Wtedy zaczęły się pojawiać kolejne doniesienia o tym, że Włodarczyk gwiazdorzy i podczas treningów nie traktuje innych kolegów w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Na jej trenera padły też podejrzenia, że przy okazji zajmowania się karierą Anity chce dorobić szkoląc konkurencję męskiej reprezentacji Polski, przez co związek zablokował wyjazd treningowy Włodarczyk do Kataru.

bEpGtcUn

Sama Włodarczyk tłumaczyła w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze, że nie ma nic wspólnego z wydaleniem polskiej ekipy z ośrodka Chula Vista i żeby nie zawracać jej tym głowy, bo chce "w spokojnej i komfortowej atmosferze" przygotować się do Mistrzostw Świata w Londynie.

Włodarczyk zauważyła, ze zdawkowe oświadczenie wcale nie ucięło spekulacji na temat jej roli w aferze, więc zdecydowała się na wywiad dla Polskiej Agencji Prasowej. Podkreśliła, że w ośrodku sportowym panuje taki rygor, że pijąc alkohol polscy sportowcy sami się wystawili na poważne konsekwencje.

Jest jasno określony regulamin. Jak podlegał ten ośrodek pod amerykański komitet olimpijski, to było jeszcze gorzej, bo podpisywaliśmy ok. 10 stron dokumentów - tłumaczy. Teraz są dwie strony regulaminu. M.in. oczywiście nie można pić ani wnosić alkoholu, zażywać narkotyków, palić papierosów. Oni naprawdę tego przestrzegają.

bEpGtcUt

Gdy znaleziono w lodówce Polaków dwa zamknięte piwa, wybuchła afera. Włodarczyk uważa, że Joanna Fiodorow zagrała nieczysto i jako swoją konkurentkę wciągnęła ją w skandal. Dodała, że najbardziej przykre były kolejne negatywne wypowiedzi ludzi ze środowiska, którzy podjęli temat i nastawili się przeciwko niej.

Pierwsze trzy dni były trudne, bo nie umiałam sobie tego wytłumaczyć, ale jeśli te osoby myślą, że w ten sposób mnie załamią psychicznie, to mogę powiedzieć, że jest wręcz odwrotnie. Po niektórych osobach nie spodziewałam się takich wypowiedzi i to zabolało chyba najbardziej - wspomina. Każdy trener po przyjeździe składa swój grafik treningów, a zadaniem kierownika ośrodka jest zadbanie o to, by każdy miał maksymalny komfort pracy. To nie jest zadanie trenerów, by między sobą się dogadywali, od tego są inni ludzie. Malwina Sobierajska-Wojtulewicz wraz ze swoimi zawodnikami przyszła na rzutnię w momencie, gdy my jeszcze mieliśmy rezerwację. Trening zrobili, a my nie odezwaliśmy się ani słowem, mimo że bezpiecznie nie było. Potem dopiero rozmawialiśmy z kierownikiem ośrodka i dowiedzieliśmy się, że regulamin był łamany także w innych punktach. No i chyba wtedy zawodnicy pomyśleli, że ja to podałam mediom, zaczęli się chyba mścić. A ja nie mam z tym nic wspólnego.

Włodarczyk narzeka też na to, że choć wszyscy wiedzą o jej konflikcie z Sobierajską-Wojtulewicz, nadal ma organizowane treningi w tych samych miejscach, co jej drużyna, co naraża wszystkich na kolejne nieprzyjemności.

Wszyscy w środowisku o tym wiedzieli, nie była to żadna tajemnica i dlatego tym bardziej byłam w szoku, że zrobiła się z tego taka afera. Ale czy to jest powód, aby spadła na mnie taka fala hejtu? Czy naprawdę musimy się lubić, aby osiągać wyniki? W piłce nożnej Robert Lewandowski nie dogadywał się z Jakubem Błaszczykowskim, a jak wychodzili na boisko, to nie miało to żadnego znaczenia, grali dla Polski i osiągali świetne wyniki. Tym bardziej nie powinno to mieć znaczenia w sporcie indywidualnym, jakim jest rzut młotem.

bEpGtcUu

Nie rozumiem tylko, czemu związek nie zareagował wcześniej. Pomimo że obecnie sytuacja wygląda, jak wygląda, znowu mamy jechać na zgrupowanie w jedno miejsce. Czy tak powinno być? Czemu PZLA znowu tak zaplanował obozy? Czemu obie grupy nie mogą mieć komfortu pracy?

bEpGtcUv
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: po 107 dniach wróciła! Włodarczyk znów rzuca młotem. W Katarze
Zobacz także: Zobacz też:
bEpGtcUO
KOMENTARZE
(64)
gość
4 lata temu
ge t Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: rynek.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ lewici kefiru klucha mitrze.ga jezyku hakiem bryzol garnek modnie eseizmmyjnia
gość
4 lata temu
Polacy jak zwykle muszą narobić bydła za granicą. Gdyby nie Anita, nie mieliby żadnych sponsorów czyli mieliby gó*no
Gość
4 lata temu
To wspaniała sportsmenka, konkurencje eliminuje swoimi umiejętnościami, a nie donosząc na innych.
bEpGtcUP
gość
4 lata temu
Brawo Anita! Od początku coś tutaj śmierdziało. Olej zazdrośników i rób swoje bo jesteś w tym świetna :)
Ola
4 lata temu
pudel, s*aj się z tymi pseudo reklamami w komentarzu! pod każdym daję łapę w dół i nigdy tam nie zajrzę!
Najnowsze komentarze (64)
gość
4 lata temu
Jeszcze szacunek dla Trenera zrozumiem, patos i Kraj, no nie wiem, wydumane, ale niech jej będzie taka forma patriotyzmu, ale w przecinek przed aby mogłaby zainwestować.
gość
4 lata temu
ge t Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: rynek.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ lewici kefiru klucha mitrze.ga jezyku hakiem bryzol garnek modnie eseizmmyjnia
gość
4 lata temu
Trzymaj się Anita!!!
Maria
4 lata temu
I tak trzymaj Anitko
Maria
4 lata temu
I tak trzymaj Anetko
Gość
4 lata temu
Ona zawsze na wszystkich donosiła, smutne ale prawdziwe. Swoją droga to strasznie brzydka starsza kobieta !
gość
4 lata temu
Jest profesjonalistką, zależy jej na sukcesach, a nie chlaniu i ćpaniu, więc wszyscy przeciwko niej, kryją siebie nawzajem. Wszędzie hipokryzja. Ronnie O'Sullivan w snookerze też walczy o wolność słowa, co za świat!
Gość
4 lata temu
Dajcie jej spokój niech ćwiczy po co te bzdury piszecie
bEpGtcUH
piotr torbiśk...
4 lata temu
takim co Cie oskarżaja to h.. w d upe, to jest zazdość nic wiecej ludzi którzy nic nie osiągneli... piotr torbiński
Gość
4 lata temu
Anita - i tak żaden z tych idiotów nie sięga ci do pięt. Olej ich i rób swoje.
gość
4 lata temu
I Lewandowskiego w to nie mieszaj!!!
gość
4 lata temu
Typowo polskie... "nie odezwaliśmy się słowem", a potem poszliśmy na skargę do kierownika ośrodka.
gość
4 lata temu
[cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="Ola"][cytat komentarz="" autor="Gość"][cytat komentarz="" autor="Ola"]pudel, s*aj się z tymi pseudo reklamami w komentarzu! pod każdym daję łapę w dół i nigdy tam nie zajrzę![/cytat]Dawaj cipvche do minety.[/cytat]Lecz się człowieku niewyżyty :D[/cytat]Ostre lizanie wagin bardzo mi pomaga.[/cytat]nie dojdziesz językiem do waginy, co najwyżej do jej przedsionka.
Gość
4 lata temu
Anitko pisz bez błędów nazwę królowej sportów piszemy jako jedno słowo: LEKKOATLETYKA
...
Następna strona
bEpGtcVj