Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dariusz K. dostał NAJMNIEJSZĄ MOŻLIWĄ KARĘ! Za późno pobrano mu krew, więc był tylko "po spożyciu" kokainy...

160
Podziel się:

Dlaczego sędzia był tak łagodny dla zabójcy 63-letniej Ewy J.? Przeczytajcie uzasadnienie wyroku.

Dariusz K. dostał NAJMNIEJSZĄ MOŻLIWĄ KARĘ! Za późno pobrano mu krew, więc był tylko "po spożyciu" kokainy...

Dzisiaj były mąż Edyty Górniak, Dariusz K., odpowiedzialny za zabicie przechodzącej przez ulicę na pasach i na zielonym świetle Ewy J., musiał skończyć udawać, że wszystko jest w porządku i będzie mógł cieszyć się nieskrępowaną wolnością. Jeszcze w zeszłym tygodniu mógł opalać gołe pośladki nad jeziorem, a już dzisiaj dowiedział się, że nieprędko tam wróci, bo orzeczono wobec niego wyrok sześciu lat pozbawienia wolności.

Podczas dzisiejszej rozprawy sąd apelacyjny zdecydował się skrócić zasądzoną karę siedmiu lat pozbawienia wolności. Co więcej, mimo przejechania na czerwonym świetle i spowodowania śmiertelnego wypadku, już za dziesięć lat Dariusz znów będzie mógł pędzić ulicami Warszawy, gdyż nie odebrano mu dożywotnio prawa jazdy. Sędzia postanowił zasądzić najniższą możliwą w tym przypadku karę. Dlaczego?

W uzasadnieniu uznano, że Dariusz nie był pod wpływem narkotyków, ale "po zażyciu". Obecność kokainy w badanej krwi tylko trochę była poniżej granicy, która zmieniłaby kwalifikację jego stanu upojenia. Eksperci ustalili też, że były mąż diwy muzycznej był po zażyciu leku psychotropowego klonazepamu, co oskarżony tłumaczył tym, że leczył się u psychiatrycznie. Jednocześnie środek ten przyjmuje się, żeby zamaskować zażycie kokainy, nikt nie był jednak w stanie udowodnić tego Dariuszowi K.

Najniższa możliwa kara nie wynikała jednak z jakichkolwiek wątpliwości, że to oskarżony zabił kobietę przechodzącą przez pasy na zielonym świetle. Przeciwnie, jego rola nie ulega wątpliwości, ale okolicznością łagodzącą okazały się... zaniedbania organów ścigania, które za późno pobrały od niego krew. To dzięki zaniedbaniom policji rodzina zabitej Ewy J. wcześniej będzie mogła wpaść na Dariusza K. na ulicy.

Biorąc pod uwagę ten "czynnik łagodzący" sąd zmienił początkową kwalifikację, że Dariusz był po spożyciu narkotyku, a nie pod wpływem - co jest tylko wykroczeniem, a nie przestępstwem. Tym samym potraktowano go tak samo, jakby prowadził samochód po spożyciu alkoholu. A w takim wypadku kara nie może być niższa niż sześć lat. Z tego względu skrócono też odebranie prawa jazdy z dożywotniego na dziesięcioletnie.

Dariusz K. poniesie też koszty rozprawy - całe 600 złotych. Z pozostałych kosztów ze względu na zmianę wyroku... został zwolniony.

Zobacz także: Dariusz K. skazany na 6 lat więzienia. Mamy nagranie
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(160)
Gość
5 lata temu
A za podatki 10 lat dostają ... zabić człowieka 6 lat :/
gość
5 lata temu
to jakaś kpina z rodziny tej zabitej kobiety, powinien gnić w p*****u 25 lat...
gość
5 lata temu
Morderca!! Nie ma sprawiedliwosci... sa rowni i rowniejsi..
Gość
5 lata temu
A Edzia siedzi w USA i bawi się z ...Krupą
gość
5 lata temu
to WSTYD I HAŃBA dla wymiaru - niby- sprawiedliwisci!
Najnowsze komentarze (160)
Gość
5 lata temu
No i co biedaki wy byście 10 lat gnili w pudle. Jak wam kaczor mówi że trzeba sędziowską mafię rozgonić to nie słuchacie
kris
5 lata temu
Tomasz Hajto zabił kobietę na pasach w Łodzi w 2007 i nie poniusł kary jechał z prędkościom 120 km na godzine w terenie zabudowanym. Ten kraj to fikcja celebryci mordercy bezkarni
19
5 lata temu
Specjalna kasta w działaniu.
gość
5 lata temu
Szkoda mi go. Więzienie nie jest fajne ani luksusowe.
kokolinek!!
5 lata temu
wielka szkoda!! kolejny raz ktos"znany i lubiany" dostaje za niski wyrok, zle sie dziej w polskim sadownictwie i to jest kolejny dowod!!!
bartek.w
5 lata temu
Jeżeli wogóle wróci garować do pudła, w co wątpię, to odsiedzi tam najwyżej rok i zostanie zwolniony za dobre sprawowanie po odbyciu połowy kary. republika bananowa
gość
5 lata temu
nie bronię go ale dajcie już spokój z tą nienawiścią niestety jej życia już nic nie wróci a on też człowiek nieszczęsny ale człowiek 6 lat to bardzo dużo czasu przepłacze nie jeden miesiąc nad tym
gość
5 lata temu
Rodzina zabitej powinna chyba sama wymierzyć karę.
gość
5 lata temu
Takie właśnie jest u nas prawo, że za zabicie znana osoba dostała 6 lat. To zwykły morderca. Biedna ta rodzina zabitej. a nasze sądy to kpina.
gość
5 lata temu
Ziomki z celebryckiego światka go uratowały żeby nie zaczął sypać. Nie ma sprawiedliwości.
gość
5 lata temu
ciekawe komu posmarował
farfocel
5 lata temu
JALADREIPS [od końca], o******e-naganiaczu!
Gość
5 lata temu
Ja piernicze i to jest nasze prawo. Antyprawo. Na miejscu sedziego to ryja bym nie pokazywal bo wstyd. A gdzie ziobro co tak steasznie obiecywal ze porzadek z prokuratorami zrobi. Czlowieku wez sie za robote i zrob porzadek bo sie za granica z ciebie smieja .
qaz
5 lata temu
Mniej jak za zabicie psa.Ale tak można bo PAN K.Był po spożyciu narkotyku,jak pobrali za późno to ci co zawinili niech odsiedzą resztę wyroku tz 19 lat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie