Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lady Gaga opowiada o depresji w rozmowie z księciem Williamem: "Choroby psychiczne wywoływały we mnie wstyd. Poczułam, że już nie chcę się ukrywać"

79
Podziel się:

Piosenkarka i książę rozmawiali ze sobą za pośrednictwem komunikatora FaceTime. "Wstawanie codziennie rano ze smutkiem i wyjście na scenę było czymś, co bardzo trudno opisać" - wyznała Gaga.

Lady Gaga opowiada o depresji w rozmowie z księciem Williamem: "Choroby psychiczne wywoływały we mnie wstyd. Poczułam, że już nie chcę się ukrywać"
bECnTyXV

Odkąd Lady Gaga ujawniła, że przez lata zmagała się z depresją, aktywnie udziela się w organizacjach charytatywnych, które pomagają osobom zmagającym się z chorobami psychicznymi. Dwa lata temu wyznała, że w wieku 19 lat padła ofiarą gwałtu. Traumatyczne przeżycia z młodości spowodowały, że 31-letnia dziś gwiazda cierpi na zespół stresu pourazowego, który skutecznie maskuje prowokacyjnymi strojami scenicznymi.

Nie tylko Gaga publicznie ujawniła, że zmagała się z wyniszczającą chorobą. Kilka dni temu na podobne wyznanie zdobył się książę Harry, który przyznał się do trwającej od lat depresji. Jak tłumaczył w wywiadzie "śmierć matki odcięła go od wszelkich emocji" i spowodowała, że rzucił się w wir imprez (Zobacz: Książe Harry o śmierci matki: "Odcięła mnie zupełnie od moich emocji na kolejne 20 lat"). Razem z bratem, księciem Williamem, postanowił zaangażować się w kampanię Heads Together, która ma na celu pokazanie, że ludzie z problemami psychicznymi są normalnymi osobami.

bECnTyXX

Jedną z inicjatyw akcji była poruszająca rozmowa księcia Williama z Lady Gagą. Brytyjski arystokrata skontaktował się z piosenkarką po opublikowaniu przez nią listu otwartego, w którym przyznała się, że cierpiała na zespół stresu pourazowego. Książę i wokalistka połączyli się za pomocą komunikatora FaceTime, a całą rozmowę udostępnili w sieci. Podczas nagrania na żywo, Gaga szczerze opowiedziała o swoich uczuciach, które towarzyszyły jej w najgorszych życiowych momentach.

Dla mnie, wstawanie codziennie rano ze smutkiem i wyjście na scenę było czymś, co bardzo trudno opisać - opowiadała. Choroby psychiczne wywoływały we mnie poczucie wstydu. Wydaje ci się, że jest z tobą coś nie tak. A w moim przypadku, patrzysz na te wszystkie piękne i wspaniałe rzeczy, które posiadam i myślisz, że powinnam być taka szczęśliwa. Ale nie możesz nic poradzić na to, że budzisz się rano ze zmęczeniem, smutkiem, pełen lęku i trzęsiesz się tak, że trudno ci myśleć. Uznałam, że to część mnie i to dobrze. Poczułam, że już więcej nie chcę się ukrywać.

Książę William poruszony wyznaniem Gagi, poradził innym cierpiącym na depresję, aby wyszli z cienia wstydu i mówili głośno o swoich problemach.

To czas, w którym ludzie otwierają się i zaczynają traktować normalnie kwestię zdrowia psychicznego - przyznał książę. To to samo, co zdrowie fizyczne. Wszyscy je mają. Nie powinniśmy się tego wstydzić.

bECnTyYd
bECnTyYe
Zobacz także: Lady Gaga w skąpej stylizacji na gali Grammy
bECnTyYf
Zobacz także: Zobacz też:
bECnTyYy
KOMENTARZE
(79)
gość
4 lata temu
mt t Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: rynek.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ miesni nalana krazka kuchty.ga flinty cepowy gwizdz k****a daleki fosgenchlona
Gość
4 lata temu
Depresja to straszna choroba. Kto jej nie doświadczył, nigdy nie zrozumie...
Gość
4 lata temu
Ja mam nerwice lekowa z tendencja do somatyzacji. Koszmarna choroba, zatruwajaca zycie:-(
bECnTyYz
Gość
4 lata temu
To jest straszne uczucie. Biegniesz a potem w pewnym momencie zatrzymujemy się i nie widzisz już sensu ani nie masz siły by ruszyć dalej .......
Gość
4 lata temu
Depresja straszna choroba trzeba wspomagać ludzi nią dotkniętych
Najnowsze komentarze (79)
gość
4 lata temu
serio skoro wierzysz w takie plotki to pewnie masz rowno pod sufitem xd
gość
4 lata temu
Piszecie o Linie Morgan, że Lady Gaga ją zabiła (wszędzie piszą, że popełniła samobójstwo, za pewnie z powodu depresji), że ukradła jej wizerunek. Bardzo przepraszam, czy nie znudziło się Wam szukania sensacji aby przyczepiać się do Niej. Rozumiem, że kobieta straciła córkę, ale dlaczego ma się wyżywać na Gadze, tylko dlatego, że niemalże jednocześnie stawiały piewsze kroki w swoich karierach. Za przeproszeniem, jak Madonna kopnie kalendarz, to też będą głupie komentarze typu, na pewno Gaga ją zabiła, wsypała jakieś prochy, bo chciała zdobyć tron królowej etc. Szkoda młodej dziewczyny, ale po co te pretensje do Gagi.
gość
4 lata temu
O tej Morgan było chyba z 10 lat temu, dobra rozumiem, że matka straciła córkę, ale dlaczego ma pretensję do Gagi, a niektórzy już podjudzają temat.
gość
4 lata temu
mam ciężką depresję z napadami lęku.....tego nie da się opisać....to trzeba przeżyć...leki działają tylko w 50%. czasem lęk trwa cały dzień, uniemożliwiając spanie, jedzenie, życie...po jakimś czasie człowiek nie wiem kim jest i chce tylko umrzeć..........
gość
4 lata temu
Ale depresja to nie jest choroba psychiczna tak samo jako zespol stresu pourazowego. Sama zmagan sie z tym po wypadku w dzieciństwie .
gość
4 lata temu
Po prostu posłuchaj utowru "My angel" Lina Morgana. Sama śpiewa jak anioł. Lady Gaga złożyła ją w ofierze, zabiła ją.
Gość
4 lata temu
Nie poznałam jej! Bardzo ładnie wygląda sto razy lepiej niż w tych blond włosach i dzikich makijazach. Gaga tak trzymaj, super!
gość
4 lata temu
Ładna z niej kobieta, szkoda, że się tak zakrywała. Też cierpiałam na depresję po rozwodzie. Wiem co to znaczy jak nie masz siły żyć.
bECnTyYr
Gość
4 lata temu
Depresja to choroba nie ciała lecz duszy( umysłu) i dotyka ludzi wrażliwych.
gość
4 lata temu
Ktoś kto się nie zna powie, pomódl się i przejdzie, Nie prawda, tabletki dobrze dobrane i pomalutku choroba się wycofa.
gość
4 lata temu
mt t Fajna s****************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: rynek.ga ☺ Póki co mało znany i można coś tanio kupić ☺ miesni nalana krazka kuchty.ga flinty cepowy gwizdz k****a daleki fosgenchlona
Gość
4 lata temu
Co do "osobowości scenicznych" to obecnie wszystkie są tworem wytwórni muzycznych. Tamta wypadała autentyczniej, ale przez to wcale nie była aż tak podobna do Gagi (bardziej emo). To jak z szyciem ubrań. Może bardziej lub mniej pasować ale ktoś inny je robi. Gdyby Gaga zaczęła w innej wytwórni wykreowali by ją na kogo innego.
Gość
4 lata temu
Jeśli tak to wygląda to w moim odczuciu po prostu mama tej Liny nie poradziła sobie ze stratą córki, która mogłaby być na miejscu Gagi gdyby nie jej psychiczne problemy i tragedia. Smutne.
gość
4 lata temu
super. Ona gada z nim w kuchni, on z nia w swoim gabinecie. faktycznie poziom porozumienia niesamowity.... :/
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECnTyZk
bECnTyZl
bECnTyZm
bECnTyZn
bECnTyZo
bECnTyYT