Kurski twierdził, że sam zaprosił CBA na kontrolę do TVP. Kukiz sugeruje, że kłamał?

48 reakcji
0
0
48
Podziel się

Polityk twierdzi, że to on poinformował urząd o możliwości istnienia nieprawidłowości w przetargach spółki. "Zwróciłem się z zapytaniem do Szefa CBA..."

Kurski twierdził, że sam zaprosił CBA na kontrolę do TVP. Kukiz sugeruje, że kłamał?

Jacek Kurski w ramach swojej reformy telewizji publicznej dokonał cudu - planował zwolnienie 200 osób, jednak obecnie w TVP pracuje o... 50 osób więcej. Udało się to mimo, iż zwolniło się więcej osób, niż zaplanował. Oznacza to, że po cichu zatrudnił nie 50, ale około 300 nowych pracowników. Po rozliczeniu z Urzędem Skarbowym okazało się, że koszty wzrosły tak bardzo, że teraz potrzeba kolejnego cudu, żeby sfinansować kilkuset nowych beneficjentów "dobrej zmiany". Kurski wymyśla kolejne sposoby na ściągnięcie abonamentu, który zrażeni jego polityką widzowie coraz mniej chętnie płacą. Ostatecznie postanowił, że podatnicy przez sześć lat mają spłacić kredyt w wysokości 800 milionów (!) złotych, jaki zaciągnie na pokrycie kosztów realizacji swoich pomysłów.

Wątpliwości co do prowadzenia TVP najwyraźniej jest całkiem sporo, bo stacji grozi gruntowna kontrola. Na razie dokumenty finansowe Telewizji analizuje... Centralne Biuro Antykorupcyjne. Funkcjonariusze od stycznia skupiają się na razie na dokumentach na zakup drogiego, specjalistycznego sprzętu, żeby ustalić, czy procedury przetargowe zorganizowano zgodnie z prawem, czy nie doszło do przypadków przekupstwa lub faworyzowania jakiejś firmy.

Serwis Wirtualne Media dowiedział się, że od wyniku analizy zależeć będzie to, czy sprawa rozejdzie się po kościach, czy potrzebne będzie śledztwo, czy poważna kontrola. Jacek Kurski postanowił uspokoić opinię publiczną i w serwisie wPolityce zapewniał, że dokumenty są analizowane na jego polecenie oraz że sprawa dotyczy poprzedniego zarządu.

To ja zaprosiłem Biuro do przeprowadzenia kontroli w spółce. Odsłaniamy sprawy dotyczące przeszłości, wyjaśniamy zjawiska patologiczne - powiedział. Sami również zdołaliśmy osiągnąć duże oszczędności w obszarze zakupu technologii. Chcemy, by również Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdziło, czy nie doszło do naruszenia prawa, do zjawisk korupcyjnych. Mamy podejrzenie, że specyfikacje zamówień sporządzano w taki sposób, by ograniczyć liczbę oferentów do faktycznie dwóch, jednej firm, które później uzależniały telewizję od swojego serwisu, części zamiennych, rozwoju projektów.

Sprawa wcale nie jest tak klarowna, jak przedstawia ją Kurski. Poseł Paweł Kukiz napisał na Facebooku, że tak naprawdę to on sprowadził CBA do telewizji, więc prezes stacji nie ma podstawy, żeby wybielać swój wizerunek sugerując, że chodzi o nieprawidłowości jego poprzedników. Żeby rozwiać wątpliwości Kukiz wysłał do CBA oficjalne zapytanie w sprawie kontroli i tego, na czyj wniosek została zainicjowana.

Parę dni temu - po ogłoszeniu przeze mnie, iż już w styczniu poprosiliśmy CBA o "przegląd" sytuacji w TVP - pan prezes Jacek Kurski poinformował dziennikarzy, że CBA zjawiła się w telewizji ... na jego prośbę - napisał Kukiz. W związku z tym zwróciłem się z zapytaniem do Szefa CBA, pana Ernesta Bejdy. Treść w załączniku. O odpowiedzi oczywiście Was poinformuję.

48
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(48)
gość
3 lata temu
ni t nowa s***************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: stragan.ga ☺ Póki co mało znany i można coś niedrogo wyrwac ☺ calemu lekowe czyrak frezer frezuj butami modnie grusza chalwa mocachgwizdu
gość
3 lata temu
Panu Kurskiemu już podziękujemy.....
Gość
3 lata temu
Wierzę Kukizowi. Kurski to drobny cwaniaczek.
gość
3 lata temu
Co sie w tym kraju wyprawia ,żarty jakies
Gość
3 lata temu
Kurski jest idiotą, ale nie aż takim, żeby donosić sam na siebie
Najnowsze komentarze (48)
gość
3 lata temu
Pieniędzy z abonamentu chce a serial Kosem Murad IV przerwał nadawanie w trakcie. Od 04.05 już nie będzie, pomimo iż turecka telewizja jest o ok 15 odcinków do przodu i dalej kręci. Serial się nie skończył!!! Oj dzieje się dzieje. ja oglądam turecka wersję z polskimi napisami, ale trzeba być zalogowanym na facebooka. Jednak nie każda fanka serialu (zwłaszcza ta starsza) ma facebooka. A co z Farią? Bajazydem, Kasimem - tego nie obejrzą niektórzy przez tego chama kurskiego. I on śmie mówić jeszcze o jakiś pieniądzach...
gość
3 lata temu
ni t nowa s***************i, gdzie ostatnio kupiłam laptopa za 58 zł: stragan.ga ☺ Póki co mało znany i można coś niedrogo wyrwac ☺ calemu lekowe czyrak frezer frezuj butami modnie grusza chalwa mocachgwizdu
gość
3 lata temu
ale się kłócą....a tak naprawdę to ja zleciłem CBA kontrole TVP i komu tu wierzyć :)
Gość
3 lata temu
Kurski to nastepny cwaniak I oszust!!!Wprowadzil tez dobra zmiane!!!!zatrudnil samych farbowanych lisow, ludzi bez honoru ,myslac ze suweren jest g***i!!!!Efekt niska ogladalnosc!Brawo!!!!!
Pleban
3 lata temu
Dostała się do władzy partia chorych ludzi , którzy czyjś sukces przekuwają na swój. Ciągle chcą coś zrobić ale nie teraz .
gość
3 lata temu
kieedys tzn lata 80 sluchalam radia gotujac i sprzatajac , jadac samochodem bylo sporo rad i ciekawe sluchowiska , kabarety i muzyka sami powadzacy mowili z sensem . TERAZ SIE NIE DA tego słuchać i szlak mnie trafia jak moro lub inna kretynka -k****n wydziwia i bredzi do tego muzyka CO ZASYF czasem w samochodzie probuje skacze po stacjach lecz barach ten sam malo tego moglabym spowodowac wypadek bo debilizm redaktorkow powala. Więc mam plytki MP3, ucze sie angielskiego lub niemieckiego itp ale radio jest zbyrtecznym urzadzeniem
Gość
3 lata temu
Oczywiście, że kłamał
gość
3 lata temu
Pawłowi zawsze wierzę , a Kurski przyjął jakąś Marcelinę tępą głowę jak prowadzi rano program to tego dnia rezygnuję i niestety oglądam tvn , jej po prostu nie da się słuchać
Gość
3 lata temu
Dla mnie to dwóch świrów, którym nie należy ufać.
gość
3 lata temu
Kukiz jest w porządku. Ale czego wy chcecie od Kurskiego? Kurski też jest w porządku. Obaj fajni goście są fajni lubię ich Pokłócili się , jak to bywa , Nie róbcie z tego " trzęsienia ziemi". Wszystko się wyjaśni.
Gość
3 lata temu
Nie wiadomo,któremu wierzyć.
gość
3 lata temu
Wierzę Kukizowi wreszcie mówi jak prawdziwy polityk
gość
3 lata temu
Czy kura nie przygotowuje TVP do bankructwa, a następnie sprzedaży jakiemuś Niemcowi? Dotychczasowe jego działania nasuwają taki wniosek. Czas temu przeszkodzić skutecznie, tzn najpierw wypieprzyć kurę, a później oddać zarządzanie niezależnemu, łebskiemu facetowi, kóry skończy z tymi kłamstwami i manipulacją.
Pol
3 lata temu
jak waszczykowski Komisje Wenecką