Trwa ładowanie...
Przejdź na

Samantha Geimer NAPISAŁA LIST do sędziów Polańskiego! "Nigdy mnie nie chroniliście, TRAKTOWALIŚCIE Z POGARDĄ!"

134
Podziel się:

Kobieta domaga się ujawnienia zeznań, które pomogą reżyserowi oczyścić się z zarzutów. "Wzbraniacie się przed zbadaniem prawdy".

Samantha Geimer NAPISAŁA LIST do sędziów Polańskiego! "Nigdy mnie nie chroniliście, TRAKTOWALIŚCIE Z POGARDĄ!"

W marcu minęło dokładnie 40 lat od gwałtu, którego Roman Polański dopuścił się 13-letniej wówczas Samancie Geimer. Choć polski wymiar sprawiedliwości - ku uciesze reżysera - zdecydował, że nie będzie ekstradycji do USA, amerykańskie sądy są nieprzejednane i nie stosują wobec niego żadnej taryfy ulgowej. Polański w Stanach wciąż jest traktowany jako "uciekinier od prawa", a na jego nieszczęście, tamtejsi prokuratorzy wolą domagać się "sprawiedliwej kary", niż zamieść sprawę gwałtu na dziecku pod dywan. Polański odsiedział w areszcie niecałe dwa miesiące, ale i tak sądzi, że to wystarczająca kara za gwałt i zniszczenie 13-latce dzieciństwa.

Teraz usiłuje doprowadzić do zamknięcia sprawy w Stanach bez konieczności pojawienia się w sądzie. Chce mieć bowiem pewność, że jeśli przyjedzie do USA, nie zostanie aresztowany. Sąd się na to nie zgodził, ale reżyser i jego prawnicy nie odpuszczają, nazywając amerykański wymiar sprawiedliwości niesprawiedliwym: Prawnicy Polańskiego porównują amerykański sąd do... nazistów! Kara za gwałt na 13-latce była "NIESPRAWIEDLIWA i NIELEGALNA"!

Wygląda na to, że Polański nie jest w tej opinii odosobniony. Na wtorkowej rozprawie odczytano bowiem... list Samanthy Geimer, który może zmienić bieg wydarzeń. Ofiara reżysera zarzuciła amerykańskim sędziom, że traktują jej sprawę jak trampolinę do kariery. Kobieta domaga się także, żeby sąd ujawnił zeznania byłego zastępcy prokuratora okręgowego Rogera Gunsona. Zeznania mają potwierdzić, że sędzia skazujący Polańskiego w latach 70. obiecał mu wyrok w zawieszeniu. To jeden z wątków sprawy, za którym opowiada się też Polański.

Ty i wszyscy, którzy byli przed tobą, nigdy mnie nie chroniliście, traktowaliście mnie z pogardą, używając zbrodni popełnionej przeciwko mnie, aby rozwijać swoje własne kariery - cytują list Geimer media za oceanem. Wzbraniacie się przed zbadaniem prawdy, staracie się ukryć świadectwo i znieważać tych, którzy przedstawiają istotne dowody i fakty oskarżeniami o przestępczą działalność.

Przypomnijmy, że Geimer wielokrotnie podkreśla, że przebaczyła Polańskiemu. Uważa, że dzięki zeznaniom Gunsona reżyser będzie mógł spokojnie przyjechać do USA na kolejną rozprawę.

Zobacz także: Jest decyzja amerykańskiego sądu ws. Romana Polańskiego
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(134)
gość
5 lata temu
Polański zrobił straszną, niewybaczalną rzecz, ale nie chcę nawet myśleć o tym, co musi czuć kobieta, która już dawno poszła do przodu, pogodziła się z nim, a ta sprawa jest wywlekana cyklicznie i przedstawiana jest całe życie jako "ofiara gwałtu".
gość
5 lata temu
to już kolejny jej apel ,ścigając jego zniszczyli życie jej,co sobie poukładała to znowu nazwisko w mediach ,teraz cierpia juz jej wnuki
Gość
5 lata temu
co robiło to dziecko na takiej imprezie?????? ciekawe
gość
5 lata temu
Tutaj warto zrozumieć jedna podstawowa kwestię . Nie ma znaczenia, że ona mu wybaczyła. Nie ma. Dlaczego? Bo tego typu zachowania jakiego dopuścił się Polański powinny być surowo i bezlitośnie piętnowane. Stosunek ofiary nie powinien mieć więc tu charakteru łagodzącego bo inaczej dawałby szansę na akceptację takich przestępstw. Ona miała 13 lat. Była naiwnym dzieckiem do tego przyprowadzonym przez matkę.I on to z całą brutalnością wykorzystał. Nic go nie usprawiedliwia.
gość
5 lata temu
Biedna kobieta. Dawno temu przestała żyć tą sprawą, a przez prawie 40 lat jest pamiętana przez świat jako ofiara gwałtu, strasznie upokarzające.
Najnowsze komentarze (134)
Mela
2 lata temu
Dziewczyna byla przesluchiwana 2 razy i mocno platala sie w zeznaniach. Powtarza, ze byla pijana i odurzona tabletka, ale jak na taki stan to bardzo dokladnie relacjonuje, ze troche to wyglada na wyuczone. Nie obstaje za Polanskim, ale poczytajcie o sprawie i nie osadzajcie.
gość
5 lata temu
przeczytaj zeznania które opublikował sąd po tym jak tchórz uciekł wpisz ZEZNANIA SAMANTHY GAILEY poczytaj i nie pisz że była impreza,,,,,.. matka ją przyprowadziła, ....była rozwiązła, ,,,,chciała zrobić karierę i tych podobnych bzdur
gość
5 lata temu
pytanie dlaczego sprawa wyszła dopiero po 30stu latach,przecież nawet sprawy o morderstwa są wtedy przedawnione.
gość
5 lata temu
po 15stu latach jej się przypomniało że została zgwałcona z całym szacunkiem ale niech się cieszy że sprawa nie została przedawniona.
gość
5 lata temu
Widze i slysze tylko o tym , a czemu nigdzie nie slychac i nikt nie wspomina jego biednej zony i nienarodzonego dziecka zabitych przez psychopate ??? Potrafimy tylko komus zyczyc zla lecz zla nie widzimy !!
gość
5 lata temu
staremu pedofilowi zachciało się dziecka , zgwałcił , 3 dni po gwałcie został zatrzymany, w sumie odsiedział tylko 40 dni i zwiał bojąc się odsiadki jak taki niewinny to czego się bał, myśli że jak zgwałconej zapłacił milionowe odszkodowanie to sprawa załatwiona dalej jest ścigany i nie ma przedawnienia
Gość
5 lata temu
Nie chce go bronić,ale co 13 letnia dziewczyna robiła na alkoholowej imprezie ,wiedząc że są tam faceci w wieku jej ojca ...
Gość
5 lata temu
Co robiła 13 latka na imprezie zakrapianej alkoholem w towarzystwie pełnoletnich osób? Co to k..z kominka wypadła?
gość
5 lata temu
każdy pedofil to ułomek , karzeł dla którego normalna kobieta to za dużo, taka ma porównanie i przy nie wypada blado a przy dziecku ułomek czuje się pępkiem świata
gość
5 lata temu
stary pedofil zgwałcił 13 letnie dziecko i ponad 40 lat jest ścigany listem gończym nie nam go rozgrzeszać i nic go nie tłumaczy jak niewinny to dlaczego tchórz trzęsie portkami a nie stanie przed sądem,,znamy to jego durne tłumaczenie że sąd nie chce zrobić tego co on sobie życzy, od kiedy to zbiegły przestępca stawia warunki ?
Gość
5 lata temu
Dla mnie to patologia, że trzynastolatka nie była dziewicą nim stuknal ją Romek.
Gość
5 lata temu
Powinien dostać 10 lat pudła i milion dolarów zadość uczynienia dla Samanty koniec kropka
gość
5 lata temu
jaka ofiara ????????? kto 13 latce pozwolił być na imprezie w wili na kliometr widać że przez łóżko chciała dostać jakąś rólkę w filmie
gość
5 lata temu
co robila 13 latka na impreezie ze starymi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie