Trwa ładowanie...
Przejdź na

Odwołano dyrektora Teatru Polskiego. W jego obronie stanęła... Figurska: "Teatr jest SPLĄDROWANY!"

145
Podziel się:

Cezary Morawski kierował teatrem we Wrocławiu niespełna rok. "Na 130 lub 140 osób zatrudnionych w teatrze, ponad 100 osób było za dyrektorem!" - grzmi Dominika. Liczy na nowe role?

Odwołano dyrektora Teatru Polskiego. W jego obronie stanęła... Figurska: "Teatr jest SPLĄDROWANY!"

Cezary Morawski, aktor znany m.in. z roli ojca braci Mroczków z serialu M jak Miłość w sierpniu zeszłego roku został mianowany na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Jego wybór budził duży sprzeciw artystów i sympatyków teatru, którzy zapowiedzieli liczne protesty. Po wyborze Morawskiego na fasadzie budynku zawiesili flagę z czarną, żałobną wstążką, a przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim - który rozstrzygnął konkurs na nowego dyrektora - przez całą dobę strajkowali pracownicy teatru.

Morawski jednak długo nie nacieszył się nowym stanowiskiem i decyzją zarządu województwa dolnośląskiego został odwołany z funkcji dyrektora Teatru Polskiego. Jego obowiązki przejmie nowy dyrektor, Remigiusz Lenczyk.

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął decyzję o odwołaniu dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu - oznajmił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. Jednocześnie na czas ogłoszenia konkursu i wyłonienia nowego dyrektora, teatrem pokieruje Remigiusz Lenczyk, który został zaakceptowany przez zarząd.

O pozostanie Morawskiego na stanowisku dyrektora walczył minister kultury Piotr Gliński, który dwa tygodnie temu wydał negatywną opinię w sprawie odwołania go z funkcji. Minister zaznaczył, że "nie ma większych podstaw, by odwołać Morawskiego ze stanowiska". Jak widać opinia ministerstwa w żaden sposób nie była wiążąca dla marszałka i zarządu województwa. Z odejściem dyrektora nie może pogodzić się Dominika Figurska, obecnie gorąca zwolenniczka rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Uważam, że ta decyzja stawia pod znakiem zapytania sensowność działania Urzędu Marszałkowskiego, który blisko kilka miesięcy temu wybrał dyrektora Morawskiego, a teraz go odwołuje - powiedziała aktorka w rozmowie z Faktem. Wydaje mi się, że obowiązkiem Urzędu Marszałkowskiego jest udzielenie poparcia, danie mu czasu na działanie. Pracę dyrektora można oceniać po jakimś czasie, a dyrektor Morawski nie miał miesiąca spokojnej pracy. Wszyscy doskonale wiedzą w jakich okolicznościach musiał pracować... Kilka dni po wyborze dyrektora Morawskiego wybuchła burza i bunt - zaznaczam - mniejszości zespołu. Pojawiają się w prasie nieprawdziwe informacje jakoby była to większość - absolutnie nie! Na 130 lub 140 osób zatrudnionych w teatrze, ponad 100 osób było za dyrektorem. Ta krzycząca mniejszość niestety zdominowała większość. Za to, co się stało w teatrze odpowiada Urząd Marszałkowski. W tej chwili teatr jest splądrowany.

Może Dominika liczy na nowe role? W tej chwili chyba nie idzie jej zbyt dobrze: NOWA CHAŁTURA Figurskiej i Chorosińskiego: Edukacyjny spot MEN o lekcjach historii...

Zobacz także: Morawski odwołany, ale pozostaje na stanowisku
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(145)
gość
5 lata temu
prawacka i*****a niech się lepiej zajmie robieniem kolejnego dzieciora, tylko to potrafi
gość
5 lata temu
pislam sie konczy, ludzie zaczynaja przecierac oczy ze smolenskich oparow absurdu, jest nadzieja
Gość
5 lata temu
Kawał lochy zrobił się z tej Figurskiej.
Diva
5 lata temu
A ja ide do wanny odprezyc sie i odpoczac po calym dniu:)
gość
5 lata temu
Zbiera mnie na wymioty kiedy patrze na te krowe rozplodowa, maciore ze stadem dzieci, dupcona przez wszystkich w serialu, ktora przyniosla do domu mezowy nieslubnego bachora, zeby go wychowali, a bedzie innym moraly prawic. Tacy ludzie pierwsi beda smazyc sie w piekle.
Najnowsze komentarze (145)
gość
5 lata temu
z Figurskiej zrobił się taki brzydki waleń ... Fuj, jest nieestetyczna.
fagocisko
5 lata temu
Figurska chyba grała jego kochankę w M jak Miłość? Dwa drewienka popierają się.
gość
5 lata temu
pan morawski chyba jednak nie potrafi sie zachowac z godnosci.Wyslali go z misja,ale czas oprzytomniec i zwinac zagle.a ta pani aktorka ,ktora 'tarci czas,kiedy nie jest w ciazy',chyba bardziej zna sie na pieluszkach niz na pozycji dyrektora i jego odbiorze .
gość
5 lata temu
m***r ciągnie do mohera
gość
5 lata temu
Dominika Figurska może obronić jedynie swoją głupotę!!! To jej dobrze wychodzi! A teatr splądrował Cezary Morawski!!!!
gość
5 lata temu
Komu potrzebny jest ten tandetny teatrzyk ???
oi
5 lata temu
taki wycir******iej niz zero
oi
5 lata temu
taki wycir******iej niz zero
Gość
5 lata temu
Tylko ta "panienka" mogla stanac w jego obronie.
gosia
5 lata temu
pani figurska i jej moralność.... ha ha ha......
Gość
5 lata temu
Figurska posiara i obrzydliwe b****o
Mania
5 lata temu
Patrząc na tę aktorkę " ze spalonego teatru"myślę, że tylko taki Morawski mógłby ją zatrudnić. I to wcale nie jest pewne, że do obsadzenia w sztuce. Co, rola Matki 5- tki dzieci się nie sprawdziła?
gość
5 lata temu
rozwiązać urząd marszałkowski bo durnej Figurskiej nie podoba się decyzja
gość
5 lata temu
dewotka z telewizjii trwam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie