Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski zaczął płacić alimenty. "W ciągu dwóch miesięcy wpłacił 15 tysięcy. Rok temu - 2,60 zł"

87
Podziel się:

"Liderowi KOD nie postawiono jeszcze co prawda zarzutów uchylania się od płacenia alimentów, jednak jeśli tak się stanie, będzie mógł trafić za kratki nawet na dwa lata".

Kijowski zaczął płacić alimenty. "W ciągu dwóch miesięcy wpłacił 15 tysięcy. Rok temu - 2,60 zł"

Mateusz Kijowski po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach założył Komitet Obrony Demokracji, bez większego trudu przyciągając tysiące obywateli, którym nie spodobały się pierwsze decyzji nowego rzadu, zwłaszcza dotyczące Trybunału Konstytucyjnego. KOD jako pierwszy dał im możliwość wyrażania sprzeciwu. Szybko jednak okazało się, że bezrobotny informatyk z wyliniałym kucykiem nie jest bynajmniej postacią kryształową.

Jednak kiedy na jaw wyszły jego długi alimentacyjne, jego zwolennicy byli już tak zaślepieni, że zamiast go potępić za okradanie własnych dzieci… zaproponowali zbiórkę pieniędzy na rzecz Kijowskiego, zaś Jacek Żakowski przekonywał, że kiedy tacy szlachetni mężczyźni idą walczyć o wolność to kobiety i dzieci schodzą na dalszy plan.

Z czasem wyszło na jaw, że Kijowski sam urządza zbiórki pieniędzy na swoją rzecz, chociaż akurat na dzieci nie przeznaczył z tego ani złotówki. Ważniejsze okazały się jego marzenia o najnowszym iPhonie.

Współpracownicy Kijowskiego, poruszeni jego pazernością, ujawnili faktury, za pomocą których przelewał pieniądze na swoje prywatne konto.
Jednak to nie skłoniło lidera KOD-u ani do refleksji, ani do ustąpienia ze stanowiska. Najwyraźniej zamierza na nim niezłomnie trwać aż uda mu się ostatecznie pogrzebać resztki prężnego jeszcze przed rokiem ruchu.

Najwyraźniej trudno mu się rozstać z pracą, która przynosiła mu 15 tysięcy złotych miesięcznie. Na takie sumy opiewały ujawnione do tej pory faktury, które wystawiał swojej firmie informatycznej. Załatwił to tak sprytnie, by o pieniądzach nie dowiedział się komornik, bo mógłby je zająć na poczet zaległych alimentów. Tłumaczył, że "płaci, ile może". Wyniosło to średnio 1200 złotych miesięcznie na troje dzieci. Koszt utrzymania jednego dziecka wycenił więc na 400 złotych. To mniej niż wynosi państwowy dodatek na dziecko.

Kiedy jednak prokuratura wszczęła przeciwko niemu śledztwo, zaś minister Zbigniew Ziobro zaczął grozić zamykaniem alimenciarzy w więzieniach, Kijowskiemu udało się wysupłać trochę więcej pieniędzy.

W ostatnich dwóch miesiącach wpłacił na dzieci ponad 15 tys. zł! Dla porównania w grudniu 2015 roku przelał jedynie. 2,06 zł!!! Nic dziwnego, że jego dług alimentacyjny wynosi około 220 tys. zł - pisze Super Express. Liderowi KOD nie postawiono jeszcze co prawda zarzutów uchylania się od płacenia alimentów, jednak jeśli tak się stanie, będzie mógł trafić za kratki nawet na dwa lata. Według dokumentów, do których dotarliśmy, właśnie zaczął spłacać długi alimentacyjne. W marcu Kijowski przelał na konto pruszkowskiego komornika 10 320 zł, a w kwietniu ponad 5 tys. zł.

Miejmy nadzieję, że nie jest tak w tym przypadku, jednak wielu alimenciarzy stosuje podobną strategię. Dzięki nieregularnym wpłatom dowolnie dobranych kwot nie można im postawić zarzutu uporczywego uchylania się od płacenia. To jednak ma zmienić nowa ustawa. wprowadzająca kary dla alimenciarzy, których dług przekroczy równowartość trzech świadczeń. Grozić im będzie nawet do dwóch lat więzienia.

Kijowski z pewnością jest dumny, że okradaniem własnych dzieci zapisał się w polskim prawie, zaś nowa ustawa od jego nazwiska została nazwana "lex Kijowski".

Zobacz także: Kijowski ma problemy. Znów chodzi o alimenty
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(87)
gość
6 lat temu
lkujacyn Jak myślicie czy taki dietetyk internetowy: dieta24.ga i ogólnie dieta online jest równie skuteczna jak byśmy chodzili stacjonarnie? gralas lizyna daleko modemu ecalunu murawagajowy gonimy metale dajesz epiccyhu kaluze dozyje komora
Gość
6 lat temu
Widac ma pierwszy rzut oka, ze to ciapa i kretacz. Dla latwego pieniadza zrobi wszytstko, dlatego zostal wybrany na osobe, ktora ma siac zamet w Polsce. Sprawdzcie kto go sponsoruje. Ta osoba zniszczyla i sklocila wiele narodow w tym cale Balkany. Wszystko dla zysku.
Gość
6 lat temu
Dla mnie KOD i tak już jest skończony. Nigdy ich nie poprę.
lena
6 lat temu
Oszust i kombinator. Chciało się spuszczac, to teraz musi chcieć się płacić! A samo się nie opłaci!
gość
6 lat temu
dziadyga pazerniak
Najnowsze komentarze (87)
gość
6 lat temu
Musze stwierdzic ze fajnie sie czyta twoje artykuly :)
gość
6 lat temu
okradanie dzieci w imie demokracji to jest bliskie linii politycznej PO :/ Panstwo teoretyczne "aby było tak jak było" jak proponowała ta mięgwa Holland
gość
6 lat temu
Powinien spłacać z procentami.
gość
6 lat temu
Na ostatnim zdjęciu dwóch obłudników,kombinatorów i kłamców. Gratuluję wyznawcom tych "świętości".
Gośćp
6 lat temu
Panie Zakowski jesteś m***a do kwaadratu o koderze już nie wspomnę
Gośćgrazyna-&...
6 lat temu
Co za palanty wniego wierza to przeciesz jakis w****t nastawiony przez nowoczesna i ludzie go sluchaja dla mnie to dno
gość
6 lat temu
żenada, za karty tych co nie płacą na dzieci !
gość
6 lat temu
nakradl to zaplacil
gość
6 lat temu
oby tam trafił, tam jest miejsce dla takich alimenciarzy i mącicieli
Gość
6 lat temu
Nie dość że oszukał własne dzieci to jeszcze stłamsił najpiękniejszy ruch po 89 roku :(
Gość
6 lat temu
Nie wycenił kosztu utrzymania, bo rodzice maja obowiązek dzielenia sie kosztami, czyli drugie tyle powinna dołożyć matka
gostek
6 lat temu
Czyli groźba p*****a [zmiany w prawie karnym proponowane przez Rząd] zadziałała.
gość
6 lat temu
Złożyli się koledzy i koleżanki z kółka wzajemnej adoracji!!wszak ,,wódz,,jest ten i tylko jeden !!!Huihihihihihihi!!!
Gość
6 lat temu
A mój były nie płaci.
...
Następna strona