Trwa ładowanie...
Przejdź na

Magda Mołek odkrywa siłę kobiecości w "In Style": "Zaczął się czas kobiet, tego nie da się cofnąć"

99
Podziel się:

"To, co się działo przez ostatnie miesiące w Polsce i na świecie pokazało sens i realną siłę kobiet. Polki są dumne, mądre, odważne i silne".

Magda Mołek odkrywa siłę kobiecości w "In Style": "Zaczął się czas kobiet, tego nie da się cofnąć"

Odkąd politycy Prawa i Sprawiedliwości w porozumieniu z Kościołem Katolickim i działaczami Ordo Iuris próbuje ingerować w już i tak restrykcyjną ustawę aborcyjną, chcąc zmusić kobiety do rodzenia za cenę własnego życia lub zdrowia, a także jeśli ciąża jest wynikiem przestępstwa, wiele kobiet w Polsce uznało, że nadszedł czas na wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu. Jesienny Czarny Marsz oraz marcowe demonstracje z okazji Dnia Kobiet zgromadziły tłumy. Nie brakuje jednak opinii, również ze strony polityków PiS-u oraz hierarchów kościelnych, że protestują głównie nieszczęśliwe kobiety, sfrustrowane tym, że nikt ich nie chciał, bo są za brzydkie. Czyli na przykład Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Magdalena Boczarska, Martyna Wojciechowska, światowa top modelka Anja Rubik oraz Miss Świata’89 Aneta Kręglicka. Magda Mołek w najnowszym wywiadzie dla magazynu In Style także zapewnia, że chodzi na manifestacje w obronie praw kobiet, bo chce, by "wolność nie była tylko pustym hasłem".

To, co się działo przez ostatnie miesiące w Polsce i na świecie, wszystkie marsze kobiecej solidarności, pokazały sens i realną siłę kobiet - przekonuje prezenterka. Marzy mi się jej więcej w codziennych sprawach. Zaczął się czas kobiet, tego nie da się cofnąć. Widać cały wiek walki o prawa kobiet to za mało. W Polsce wyszłyśmy na ulice, bo decyzje, które nas dotyczą, są złe, a zapadają jeszcze gorsze. Z przykrością słyszałam głosy, że to nasza fanaberia. Taki czynny protest dla wielu z nas jest ostatecznością. Zostawić cały dom albo zwolnić się z pracy na czas protestu - to było dla wielu Polek wyzwanie. A jednak je podjęłyśmy. Obserwuję kobiety w Polsce od lat. Bardzo pomaga mi w tym mój zawód, bo codziennie spotykam niezwykłe dziewczyny. Polki są dumne, mądre, przedsiębiorcze, odważne i silne. Nasz babki i matki przetrwały wojenne zawieruchy, lata komunizmu.

Mężowie szli na wojnę i najczęściej z niej nie wracali, a one trwały, wychowywały dzieci, ciężko pracowały. Moim zdaniem Solidarność, a potem rok 1989 nie byłby możliwy bez kobiet. Bez ich poświęcenia i zaangażowania. Opozycja antykomunistyczna ma w Polsce twarz mężczyzny, ale cichą bohaterką tamtych zdarzeń jest Polka. Chodzę na protesty, bo chcę żyć w kraju, w którym wolność nie jest tylko pustym hasłem. I po to, by spotkać tam kobiety takie jak ja. To moja z nimi solidarność, potwierdzenie, że mogą na mnie liczyć tam, gdzie ja mogę wykorzystać swój głos we wspólnej sprawie.

Demonstracje w obronie praw kobiet miały miejsce nie tylko w Polsce. Mołek przyznaje, że martwi ją to, że po ponad wieku walki o równouprawnienie, ciągle jest ono kwestionowane.

Widać cały wiek walk o pełnią praw kobiet to za mało. Przeczytałam ostatnio, że po ponad dwóch tysiącach lat patriarchatu nie da się odwrócić trendu w sto lat - tłumaczy w wywiadzie. Kobiety w USA protestowały, bo nie chcą prezydenta, który pokazał ich dzieciom, że można gardzić kobietami.

Obywatelki Austrii w grudniu zeszłego roku także postanowiły wyrazić swój sprzeciw przeciwko skrajnie prawicowym poglądom i tłumnie zagłosowały na lewicowego kandydata Alexandra Van der Bellena. Nie spodziewały się raczej, że po zaledwie czterech miesiącach urzędowania zaproponuje im, by zaczęły nosić burki.

Zobacz także: Test na zgodność par: Magda Mołek & Marcin Meller
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(99)
gość
6 lat temu
ip wczoraj kupiłam nowego laptopa na aukcji za 57 zl :) jedyna wada że nie ma oryginalnego pudełka. Firmy wyprzedaja takie "wadliwe" towary na specjalnych aukcjach takich jak ta: gielda.ga cieply intruz frunmy kryzys zkragly ladamikoszty modeli kanwie kwitlo dworcevy enzymy gulasz kreske laweta hoduje lufami grzmot
gość
6 lat temu
ee wczoraj kupiłam nowego laptopa na aukcji za 57 zl :) jedyna wada że nie ma oryginalnego pudełka. Firmy wyprzedaja takie "wadliwe" towary na specjalnych aukcjach takich jak ta: gielda.ga kaszlu legowy emiter meduza bkarnet lepszedzielo czlony muskac dworek kleskake metode jezdny galezi nagrac dodano modzie farmom
gość
6 lat temu
qo właśnie kupiłam nowego iphona 7 na aukcji za 157zl :) jedyna wada że nie ma folii ochronnej na wyświetlaczu. Firmy wyprzedaja takie "wadliwe" towary na specjalnych aukcjach np tu: gielda.ga lizcie grande fujara fenigi tkowali mekachdolman lipowa fetysz dwoili bylychbt jurora masami format
gość
6 lat temu
PO w żaden sposób nie poprawiło bytu polek w tym kraju i nikt nie manifestował
gość
6 lat temu
Chcą imigrantów, chcą islamu, gdzie tu logika?
Najnowsze komentarze (99)
gość
6 lat temu
polonia w usa kocha obecny rząd,taka prawda
gość
6 lat temu
oglądajcie Cejrowskiego w tvp info. wypowiada się na temat polityki .extra
gość
6 lat temu
dlaczego artyści nie dają wyrazu poparcia rządowi pani Premier?boicie się czy macie zabronione ?nigdy takiej z klasą pani premier nie było i nie będzie?
gość
6 lat temu
popieram PIS , żyję na wysokiej stopie. popieram , super rząd
gość
6 lat temu
feministki co wy będziecie robić jak wróci wasz idol Tusk?
gość
6 lat temu
oj mołek mołek, wstyd
gość
6 lat temu
gdzie macie idola kijowskiego?
gość
6 lat temu
przestałam oglądać tvn jestem szczęśliwa.prali mi mózg
gość
6 lat temu
cały tvn maszerował?
gość
6 lat temu
a może zorganizują kobiety popierające PIS marsz?zróbmy to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,napiszcie w którą sobotę i gdzie?
gość
6 lat temu
czego one chcą??to polityka, Polkom jest lepiej za gdy rządzi PIS
gość
6 lat temu
za PO gorzej im było i nie maszerowały
gość
6 lat temu
MASZERUJĄ te bez ślubu , albo te co o nich zapomniano
gość
6 lat temu
czego one chcą??to polityka, Polkom jest lepiej za gdy rządzi PIS
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie