Trwa ładowanie...
Przejdź na

TYLKO U NAS! Obywatele RP blokują marsz ONR-u! "Polska wolna od FASZYZMU!" (WIDEO)

137
Podziel się

Organizacja próbowała dzisiaj zablokować przemarsz przez Warszawę faszyzującej organizacji, świętującej 83. rocznicę założenia.

TYLKO U NAS! Obywatele RP blokują marsz ONR-u! "Polska wolna od FASZYZMU!" (WIDEO)
bCYcdzBx

Dzisiaj w Warszawie odbył się marsz Obozu Narodowo-Radykalnego, który zaczął się o 17.00 na Rondzie Dmowskiego i przeszedł na Plac Zamkowy. W zeszłym roku narodowcy świętowali założenie swojej organizacji przez członków Obozu Wielkiej Polski w Bydgoszczy. Nie obyło się wtedy bez głośnego skandalu: w tamtejszej katedrze faszyzująca organizacja wystawiła swoje proporce, a antysemicką mszę odprawił wówczas jeszcze czynny ksiądz, Jacek Międlar. Białostocka politechnika apelowała do zagranicznych studentów, aby nie opuszczali akademików. Przypomnijmy: Msza i marsz ONR-u w Białymstoku. Politechnika ostrzega studentów przed rasistami: "Zostańcie w akademikach"

W tym roku przemarsz narodowców wywołał większy opór. Przeciwko demonstracji protestowała organizacja Obywatele RP, która zapowiedziała próbę zablokowania marszu.

ONR - szowiniści, rasiści, antysemici, homofoby, nacjonaliści, polscy faszyści, chcą przejść ulicami Warszawy świętując swoje 83 urodziny - napisali Obywatele RP na Facebooku. Nie pozwólmy na to. Zablokujmy ich.

bCYcdzBz

Na skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Nowego Światu organizacja zablokowała marsz z wielkim transparentem "Tu są granice przyzwoitości". Skandowano hasła: "Polska wolna od faszyzmu" i "Faszyzm nie przejdzie".

Wtedy zainterweniowała policja, która przesunęła manifestujących Obywateli RP, a ONR-owcy spokojnie poszli na Krakowskie przemieście krzycząc "Bóg, honor i ojczyzna" oraz... "My Chrystusa wyznajemy, demokracji tu nie chcemy".

Zobaczcie nagranie i zdjęcia z konfrontacji:

bCYcdzBF
bCYcdzBG

Obywatele RP blokują marsz ONR-u! "Polska wolna od FASZYZMU!"

Zobacz też:

bCYcdzCa
KOMENTARZE
(137)
gość
3 lata temu
Faszyści z ONR na pewno noszą odzież upamiętniającą Powstanie Warszawskie, a to właśnie powstańcy warszawscy walczyli z faszystami ponad 70 lat temu...
gość
3 lata temu
Dlaczego w tym kraju nie można się po prostu miłować i szanować tylko wywoływać jakieś konflikty? Tak jak religia katolicka nakazuje. Zawsze szukacie jakiegoś wroga, jak nie jacyś żydzi to lewaki, masoneria, uchodźcy, czy jacyś p****y. Dlaczego nie można być jak hipisi wolni od nienawiści? Peace and love ludziska.
gość
3 lata temu
wydaje mi się, że powinniśmy oddać władzę młodym, wykształconym, oświeconym Polakom. Naprawdę sporo ich mamy. Jakaś nowa świeżość, pomysły, wizja. Polska great again
bCYcdzCb
Gość
3 lata temu
Narodowcy i onr to dno. Powinni ich zdelegalizować. Nie chcemy faszystowskiej i homofobicznej Polski!
Gość
3 lata temu
Brawo Polacy !!!!
Najnowsze komentarze (137)
gość
3 lata temu
Jestem katoliczką i patriotką, ale widząc co oni robią to mnie aż boli.
Gość
3 lata temu
Demokracja czy idiokracja? Podobno zyjemy w demokratycznym kraju... Moim zdaniem kazdy ma prawo wyrazac wlasne opinie. Niech kazdy organizuje marsze jakie chce i niech kazdy ma prawo do wlasnego zdania, jakie by nie bylo! Jak wygladalby swiat gdyby zakazali wszystkiego co jest niezgodne z wola wiekszosci lub rzadu?
gość
3 lata temu
dziwie sie krajowi ktory tyle wycierpial od faszyzmu,ze pozwala na takie marsze takie organizacje wstyd,dziwie sie wladzy,ze popiera takie faszystowskie organizacje, oze Polsce trzeba znowu wojny,zeby ludzie zrozumieli co traca,bo widac zaczynaja z nudow glupoty robic
gość
3 lata temu
Nieuki i prymitywy, czy wy wiecie o czym mówicie?! Przeczytajcie deklarację ideową ONR (link poniżej)
Alicja
3 lata temu
Chciałam się spytać lewactwa. Zarzucacie faszyzm i nietolerancję ONR, a sami jesteście w stosunku do nich nietolerancyjni i kierujecie w ich stronę mowę nienawiści. Wasza mowa jest pełna faszyzmu. Oni mają prawo do innych poglądów niż wy lewacy. Dlaczego muzułmanie mordujący ludzi nakazujący chodzić w burkach są dobrzy, a chłopaki z łysymi głowami krzyczący Polska dla Polaków są źli? Przecież jak Syryjczycy w Syrii zrobiliby manifestację Syria dla muzułmanów to lewaki powiedzą,że to jest OK, a jak Polak zrobi manifestację Polska dla Polaków to źle. Drodzy lewacy, dlaczego muzułmanom można więcej niż Polakom? Dlaczego dyskryminujecie Polaków, a faworyzujecie muzułmanów?
gość
3 lata temu
Ale mooordy!!!! Lepsza rasa?! Boże broń!
SARMATA
3 lata temu
Chyba czas wstąpić skoro antypolacy tak się boją ONR-u
PO TO FASZYŚC...
3 lata temu
PO to faszyści, kolaboranci IV rzeszy niemieckiej (w latach 2009-2014 w taktycznym sojuszu ze unią radziecką), a ONR to ANTY-FASZYSĆI i ANTY-KOMUNIŚĆI czyli Polacy-Katolicy
bCYcdzBT
Gość
3 lata temu
ONRowskie cwele
gość
3 lata temu
ii wczoraj kupiłam nowego laptopa na aukcji za 57 zl :) jedyna wada że nie ma oryginalnego pudełka. Firmy wyprzedaja takie "wadliwe" towary na specjalnych aukcjach takich jak ta: gielda.ga forcik dazaca malina lewite adyszal gruszakuzyna frajda katowe darzac dyszelhp gralby korona moszcz ceduje deista forint kozica
Gość
3 lata temu
Kim sa ci ludzie, pytam sie..
gość
3 lata temu
najbardziej mnie bawi jak zwolennicy rownosci wolnosci i rownouprawnienia chcacy zbawic caly swiat odmawiaja tych praw ludziom inaczej myslacym wlasnie w imie wolnosci rownosci i rownouprawnienia...a tolerancje i poprawnosc polityczna wymyslil komunista marks po to zeby destabilizowac i obalac obce panstwa bez wojny przemocy itp,francuzi i anglicy a takze niemcy juz to czuja u siebie gdzie c*****e robia co chca a kazda proba wyegzekfowania odpowiedzialnosci prawnej konczy sie na oskarzeniach o rasizm i to przez biale bogate dzieci zyjace za pieniadze rodzicow na zamknietych strzezonych osiedlach bez imigrantow gwalcacych i robiacych co chca
Gość
3 lata temu
Przecież ONR to nie faszyści!!!
Gość
3 lata temu
Przecież ONR to nie faszyści!!!
...
Następna strona
bCYcdzCv