Wtorek 02.05.2017

Oszpecona "ikona mody", która "sypia w zamrażarce": Donatella Versace kończy dziś 62 lata (ZDJĘCIA)

Donatella Versace 62. urodziny Donatelli Versace

Donatella Versace urodziła się i wychowała w Kalabrii, jako córka krawcowej, najmłodsza z czworga rodzeństwa. Jej siostra, Tina, zmarła w wieku 10 lat. Brat Gianni uczył się fachu pomagając matce i już w wieku 9 lat zaprojektował pierwszą sukienkę. Donatellę nazywał swoją muzą, wypróbowywał na niej pierwsze stylizacje oraz rozjaśniał jej włosy. Gdy dorósł wyjechał do Mediolanu, gdzie zaczął kreować własną markę, która wkrótce stała się jedną z najważniejszych i najsłynniejszych na świecie. W tym czasie Donatella studiowała lingwistykę we Florencji, ale często odwiedzała brata i motywowała go do działania. Po jakimś czasie Gianni poprosił siostrę o pomoc w rozwijaniu firmy. Zgodziła się i zajęła tworzeniem reklam, stworzyła też linię ubrań dla dzieci Young Versace oraz linię Versus.

W 1997 roku Gianni został zastrzelony przez seryjnego mordercę na schodach swojej willi w Miami. Wtedy też Donatella przejęła firmę i została jej główną projektantką. Presja związana z nową rolą spowodowała u niej uzależnienie od kokainy, które trwało 18 lat. Donatella, podobnie jak jej córka Allegra, zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Prawdopodobnie jest także uzależniona od operacji plastycznych. Choć w wywiadach zapewnia, że jej wygląd jest zasługą uprawiania sportu i dbania o siebie oraz... "spania w zamrażarce", gołym okiem widać jak kolejne zabiegi chirurgiczne zrujnowały jej twarz.

Donatella jest jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie, a o jej sympatię zabiegają liczne gwiazdy. Lady Gaga napisała nawet dla niej piosenkę, która ukazała się na jej albumie Artpop. Nie ukrywa też, że wizerunkowo inspiruje się projektantką.

Prywatnie siostra Gianniego jest po rozwodzie z modelem Paulem Beckiem, z którym ma dwójkę dzieci - Allegrę i syna Daniela. Jest wielbicielką psów i makaronu z kawiorem oraz ambasadorką fundacji Eltona Johna na rzecz walki z AIDS i wirusem HIV.

Zobaczcie jak "ewoluowała" przez lata.

« Poprzednie 1/14

Urodziła się 1955 roku w Reggio di Calabria

2Urodziła się  1955 roku w Reggio di Calabria