Kraśko: "Doświadczenie bycia ojcem jest bezcenne. To bardzo ryzykowne, gdy człowiek, który tego nie przeżył, bierze odpowiedzialność za los milionów ludzi"

399
Podziel się

Karolina i Piotrek udzielili "Vivie" okładkowego wywiadu, w którym opowiadają o rodzicielstwie i wspominają początki swojego związku. "Dla nas obojga jest dość zaskakujące, że mamy taką dużą rodzinę".

Kraśko: "Doświadczenie bycia ojcem jest bezcenne. To bardzo ryzykowne, gdy człowiek, który tego nie przeżył, bierze odpowiedzialność za los milionów ludzi"

Kiedy Piotr Kraśko spotkał Karolinę Fereinstein, był mężem Dominiki Czwartosz. Rozwiódł się z nią w 2004 roku, a cztery lata później poślubił Karolinę. Kiedy brali ślub, na świecie był już ich starszy synek Konstanty.

We wspólnym wywiadzie o miłości i rodzicielstwie udzielonym magazynowi Viva prezenter ujawnia, że gdy tylko zobaczył Ferenstein po raz pierwszy, zrozumiał, że wydarzy się między nimi coś ważnego.

Mam przed oczami taki obrazek, jak Malina stoi przy barze z białych bryczesach, wtedy akurat był dzień zawodów, w których ona startowała. W niebieskiej koszuli i białych bryczesach - wspomina Kraśko. Włosy miała ściągnięte w kucyk. Doskonale pamiętam ten moment. A wiele lat później pomyślałem: będziemy mieli trójkę dzieci.

Myślałam, że to są żarty - przekonuje Karolina. Nie brałam tego poważnie. Byłam wtedy takim strasznie zafiksowanym sportowcem. Dla nas obojga jest dość zaskakujące, że mamy taką dużą rodzinę. Nigdy nie myślałam, że ze sportowca, skupionego, siłą rzeczy, jednak trochę na sobie, kiedyś będę przede wszystkim mamą.

Najmłodsze dziecko pary przyszło na świat w styczniu zeszłego roku, trzy dni po tym, jak nowy prezes Jacek Kurski wyrzucił Kraśkę z TVP za "rzucanie diabelskich spojrzeń".

Podobnie jak reszta zwolnionych dziennikarzy, przez obecną władzę nazywanych ciepło "oderwanymi od koryta", Kraśko radzi sobie zawodowo lepiej niż kiedykolwiek w swojej karierze. Jak podkreśla Karolina, w końcu też udało mu się znaleźć czas dla rodziny.

Nic dziwnego, że, jak oboje zapewniają w Vivie, nigdy w życiu nie czuli się tak szczęśliwi.

Zawsze chciałam mieć dom pełen ludzi: gdzie jest miłość, gwar, dużo się dzieje. Bo to jest prawdziwy dom. I okazało się, że nie tylko mogę go mieć w Gałkowie, które kocham najbardziej na świecie, ale w Warszawie również udało nam się stworzyć taki dom - wyznaje Karolina. Nigdy nie dzieliliśmy się w taki formalny sposób: twoje obowiązki są takie, a moje takie. Intuicyjnie każde z nas robi to, w czym jest lepsze, sprawniejsze, szybsze. Chociaż kiedy Piotr zaczął gotować, to teraz dzieci chcą jeść tylko naleśniki taty. Jestem zazdrosna jako mama, bo Piotr za dobrze daje sobie radę. Faktycznie, jest w kobiecie takie niedowierzanie: jak to, to on może tak samo dobrze jak ja?

Mężczyźni bardzo często i bardzo zręcznie przekonują kobiety, które dają się na to nabrać, sugerując: kochanie, naprawdę będzie lepiej jeśli wykąpiesz dzieci, bo przecież mi wypadną z rąk, wiesz, jaki jestem niezdarny - wyjaśnia Kraśko. I tak jest raz, drugi, trzeci i już zostaje. Bycie rodzicem nie polega na tym, że raz na jakiś czas pójdziemy do kina. To jest najprostsze i najmniej istotne. Codzienność to odrobienie lekcji wtedy, kiedy dzieci naprawdę nie mają na to ochoty, żeby poszły spać, jak nie chcą iść spać. I te najtrudniejsze momenty zazwyczaj spadają na mnie. Są rzeczy, których nigdy byśmy się o sobie nie dowiedzieli, gdybyśmy nie zostali rodzicami, nie patrzyli na siebie, na swoje błędy, porażki i sytuacje, gdy dzieje się coś niezwykłego. Dla mężczyzny doświadczenie bycia ojcem jest bezcenne. I jeśli potraktuje to pani jako aluzję polityczną to proszę, ale jest coś bardzo ryzykownego w tym, gdy ktoś, kto nie przeżył, jako ojciec, swoich porażek i radości, bierze odpowiedzialność za los milionów ludzi. Jeśli nie sprawdził się wcześniej w odpowiedzialności za swoją rodzinę. Nie mówię, że to niewykonalne, ale po prostu trudne. Niewiele rzeczy w życiu tak uczy pokory i dystansu do samego siebie jak dzieci. I trudno jest zrozumieć życie innych, jeśli tej wiedzy nie mamy.

**Aneta Zając: "Muszę pilnować dzieci, żeby nie wrzucały nic na mojego Snapchata"

**

KOMENTARZE
(399)
gość
3 lata temu
Co by nie mowic o Kaczynskim to przynajmniej nie zdradzal zony z jej najlepsza przyjaciolka. Nie ucz Krasko i innych moralnosci ty szmatlawcu moralny
Gość
3 lata temu
Dobrze ze ma ja za co utrzymac...gdyby musial zapierdzielac fizycznie to nie gadalby tak...i biegl po 500plus jak na maratonie przez plotki
Gość
3 lata temu
Czy to nie jest przypadkiem dyskryminacja? Czy tylko osoby posiadające rodzinę mogą rządzić państwem? Większego głupstwa dawno nie czytałam.
gość
3 lata temu
Bycie ojcem, a tata to tez różnica. Najlepiej jakby tez "tatuś" nie krzywdził matki swoich dzieci. Jeżeli znajdziecie taki autorytet to z chęcią przeczytam wywiad. Ten w Vivie jest niewiarygodnie nieszczery.
gość
3 lata temu
Kaczor przynajmniej Polski nie zdradził. A Kraśko swoją żonę? Ale będzie zgrywał odpowiedzialnego męża i obywatela
Najnowsze komentarze (399)
gość
3 lata temu
kraśko co ty bredzisz o uczuciach przypomnij sobie perfekcyjną osobe i inne .......nic nie znaczące miłostki panie mmmm.......kolego rusin piotrze
beaNY
3 lata temu
A co ci dalo doswiadczenie zdrady malzenskiej? Piersza zone zdradzales z Farenstain, Farenstain zdradzales z Rozenek... czy to ci daje prawo do umoralniania kogokolwiek?
gość
3 lata temu
fajne dzieciaki
gość
3 lata temu
i kto to mówi jeszcze niedawno porzucił RODZINE
gość
3 lata temu
A co to a tfu ukraińskie ż******o ma tyle do powiedzenia u nas?
Gość
3 lata temu
....
gość
3 lata temu
Och my God, a co na to geje i kesbijki, a co na to ludzie bezplodni ??? Gdyby taka teorie eysunal pan Kaczynski to tvny i inne smietniki nie posiadalyby sie z oburzenia !!!!
gość
3 lata temu
Wg tej durnej terorii zaden gej rowniez nie nadaje sie na polityka. Hehe wkopales sie synalku . Tak tak, nienawisc przeslania ci racjonalne myslenie. Teraz kazdy gej powinien odpowiednio na ciebie zareagowac
gość
3 lata temu
krasko ty szmaciarzu, kto cie wsadził do tv? z taka wadą wymowy i niskim ilorazem inteligencji?
gość
3 lata temu
Krasko, ty sie nie wymadrzaj, teraz jestes taki tata, a bywalo gorzej i wtedy twoja moralnosc nie byla taka wspaniala....oj, oj, na ciebie tez by sie znalazlo duzo...i nie wsypuj wszystkich do swojego wora. Co sie dzieje ze dziennikarzyny i aktorzyny uwazaja sie za cos najlepszego i madrzejszego od innych...
Kobieta- NIE ...
3 lata temu
Krasko juz nie wie jak dokuczyc, to sie lapie dzieci... Wstyd! Tu pokazuje swój ograniczony iloraz inteligencji! Czlowieku, masz robote w swojej partyjnej stacji to badz dzinnikarzem, kiepskim ale badz i nie zajmuj sie polityka!
gość
3 lata temu
Jan Paweł II też nie miał dzieci i co ? !!!
gość
3 lata temu
kraśko jak zwykle gada głupoty , a co z alimenciarzami
ewa
3 lata temu
kraśko jak zwykle gada głupoty, sporo jest tatusiów alimenciarzy i co w tym temacie powie
...
Następna strona