Trwa ładowanie...
Przejdź na

Matka przez ponad 20 lat udawała, że jej dziecko jest niepełnosprawne. Córka... ZAMORDOWAŁA JĄ! "SUKA NIE ŻYJE"

112
Podziel się:

23-letnia Gypsy Rose Blanchard była zmuszana do jeżdżenia na wózku i przyjmowania leków wywołujących symptomy choroby. Jej matka cierpiała na Zespół Münchhausena.

Matka przez ponad 20 lat udawała, że jej dziecko jest niepełnosprawne. Córka... ZAMORDOWAŁA JĄ! "SUKA NIE ŻYJE"

Dwa lata temu w amerykańskim Missouri doszło do przerażającej zbrodni. Córka zadźgała nożem swoją 48-letnią matkę, Dee Dee Blanchard. Morderstwa dopuściła się Gypsy Rose Blanchard, która została właśnie bohaterką nowego filmu dokumentalnego stacji HBO.

Gypsy i jej matka przez lata uchodziły za kochający się duet, zwłaszcza, iż Dee Dee wykazywała się niezwykłą troskliwością: bliscy widzieli Gypsy jako chorą, niepełnosprawną dziewczynę poruszającą się na wózku i niezdolną do funkcjonowania bez pomocy swojej mamy. W rzeczywistości Gypsy przez cały ten czas była zdrową osobą, zaś jej matka cierpiała na Zespół Münchhausena - zaburzenie polegające na wywoływaniu objawów choroby zmuszających do hospitalizacji. Zazwyczaj syndrom ów dotyczy tylko osób na niego cierpiących, jednak w tym wypadku "fałszywą troską" kobietą obdarzyła swoją własną córkę.

Były nierozłączne. Wszystko robiły razem - mówi macocha Gypsy, Kristy Blanchard. Dee Dee często powtarzała, że ma nadzieję, że jeśli kiedykolwiek coś stanie się którejś z nich, ma nadzieję, że umrą obie na raz, bo jedna bez drugiej nie mogłaby funkcjonować.

14 czerwca 2015 roku na wspólnym facebookowym koncie matki i córki pojawił się porażający wpis. Suka jest martwa - to zdanie zwiastowało śmierć Dee Dee i zaprowadziło śledczych do Gypsy i jej chłopaka, którego poznała... na chrześcijańskim forum randkowym.

Gypsy i Nicholas Godejohn zostali oskarżeni o zabójstwo kobiety.

Mąż zmarłej i ojciec Gypsy został poinformowany przez swoją byłą żonę, że ich dziecko zachorowało poważnie już w trzecim miesiącu życia. Mężczyzna rozwiódł się z żoną jeszcze przed narodzinami Gypsy, czym tłumaczy ograniczony dostęp do wiedzy na temat realnego stanu zdrowia córki.

Matka Gypsy utrzymywała, że córka cierpi między innymi na białaczkę i zaburzenia psychiczne, dlatego Gypsy odbywała edukację domową od drugiej klasy szkoły podstawowej.

Naprawdę wierzyłem w to, że jest z nią coś nie tak - przekonuje Rod Blanchard, ojciec dziewczyny. Dee Dee była dobra w udawaniu i przekonywaniu.

Od czasu rozwodu z żoną mężczyzna próbował kontaktować się z córką telefonicznie, jednak jego była żona zapewniała go, że stan Gypsy ulega pogorszeniu.

Gdy dowiedziałem się o wszystkim, byłem zniesmaczony. Nie mogłem w to uwierzyć - mówi w rozmowie z dziennikarzem. Jestem w stanie zrozumieć, dlaczego moja córka ją zabiła. Zrobiłbym to samo.

Premierę filmu o Dee Dee i Gypsy zaplanowano na 15 maja.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Poznała swoją miłość, gdy była niepełnosprawna. Od dwóch miesięcy są małżeństwem
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(112)
Gość
7 lat temu
Powinni ją uniewinnić. Biedna dziewczyna.
Justyna
7 lat temu
A tak w ogole to gdzie byli lekarze? Nikt niczego nie zauważył?
gość
7 lat temu
Na pierwszy rzut ona wygląda jak niepełnosprawna i pewnie tak ją wszyscy odbierali.
d
7 lat temu
co się dzieje na tym świecie...
gość
7 lat temu
nawet nie wiem jak to skomentować...
Najnowsze komentarze (112)
asd
7 lat temu
od początku wiedziałem ze s*******ny wrzuca tutaj zdjecie z krzyżykiem, od początku. Rzeczywiscie wrzuciliscie
gość
7 lat temu
co za matka zniszczyła jej dzieciństwo
Gość
7 lat temu
Matka psychopatka
gość
7 lat temu
A czemu lekrze się nie pokapowali????
gość
7 lat temu
jaka matka taka corka, czapa dla mlodej
gość
7 lat temu
Tfu. Nie 16 lat tylko ponad 20 lat czyli w sumie dziewczyna ma 30 lat zniszczonego życia. Powinna być uniewinniona lub przynajmniej mieć krótką odsiadkę. Powinno to być traktowane jako zabicie kogoś w obronie własnej! ujowy sąd, niesprawiedliwy wyrok
gość
7 lat temu
Oglądałam kiedyś program o tym zastępczym syndromie u matek. To jest horror co potrafią gotować swoim dzieciom byleby tylko skupić na sobie uwagę lekarzy i otoczenia. Potrafią nawet zabić własne dziecko.
gość
7 lat temu
Trudno mi to ogarnąć. Matki chorych, niepełnosprawnych dzieci żyły sobie wypruwają, żeby ich dzieci żyły zwyczajnie, jak zdrowe dzieci, a ta kobieta życie poświęciła, aby uzyskać efekt dokładnie odwrotny. I do tego wszystkiego jest na to wszystko jakaś mądra nazwa - zespół czegoś tam.Świat zmierza ku zagładzie.
Fifi
7 lat temu
To byl syndrom "munchausen by proxy"
Gość
7 lat temu
Ludzie robią to ludziom, do tego najbliższym. Straszny świat....
gość
7 lat temu
Ta sprawa miała miejsce w 2016 roku. Córka została skazana na 10 lat więzienia.
gość
7 lat temu
Ta informacja wyszła już dobry rok temu chyba... Pudelek chyba nie ma tematów chwilowo :/
gość
7 lat temu
ten potwór zwany matką wszystko tak organizował aby ona byla chora i tak wygladała ....sam bym ją zabił
gość
7 lat temu
Zabila potwora .....nie dziwie się jej,sąd powinien ja unniewinnic
...
Następna strona