Trwa ładowanie...
Przejdź na

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego żali się w Oxfordzie na GEJÓW i skorumpowanych polskich polityków!

244
Podziel się:

Lech Morawski, który objął stanowisko na mocy zmian wprowadzonych przez PiS, jako tzw. sędzia dubler, wygłosił skandaliczną mowę na angielskim uniwersytecie. Platforma Obywatelska domaga się jego dymisji.

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego żali się w Oxfordzie na GEJÓW i skorumpowanych polskich polityków!

Lech Morawski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego i profesor prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wystąpił niedawno na konferencji zorganizowanej na Uniwersytecie w Oxfordzie. Na panelu poświęconym sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce oprócz niego wypowiadał się profesor Tomasz Gizbert-Studnicki, który krytykował działanie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei Morawski, mianowany w 2015 roku na prawomocnie obsadzone już miejsce jako tzw. sędzia dubler, bronił wprowadzonych przez PiS zmian twierdząc, ze reformy mają na celu walkę z korupcją.

Korupcja rujnuje mój kraj - żalił się. Kto tego nie weźmie pod uwagę, nie zrozumie, dlaczego większość Polaków popiera działania rządu.

Dalej sędzia pochwalił się między innymi, że chociaż rząd jest przeciwko "homoseksualistom i innym takim", nie są przecież ścigani za swoją orientację... Czyli jak w starym dowcipie o Stalinie z puentą "a mógł zabić".

Jesteśmy konserwatywni, ale mamy ugruntowaną tradycję tolerancji - zapewniał Morawski. Dla przykładu obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom i innym takim, ale nie są ścigani.

Profesor zaatakował także polską konstytucję, którą nazwał "dramatem".

Polska konstytucja jest całkowicie niejasna. Można ją interpretować w dowolny sposób! - grzmiał. Dla mnie to legislacyjna tragedia i dramat.

Zgromadzeni słuchacze panelu byli oburzeni i zdumieni jego wystąpieniem.

Podobnie jak zresztą politycy opozycji w kraju. Platforma Obywatelska już zapowiedziała, że będzie domagać się dymisji Morawskiego.

Zobacz także: Sędzia Lech Morawski w Oxfordzie
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(244)
Gość
7 lat temu
Zasiada w trybunale konstytucyjnym, który ma bronić konstytucji człowiek który uważa ją za dramat...dramat to z panem jest!
Gość
7 lat temu
Wstyd panie sędzio!
ja
7 lat temu
Ku.wa, zejdźcie ze sceny ale już!
Gość
7 lat temu
To jest chory kraj
gość
7 lat temu
co za kraj :(
Najnowsze komentarze (244)
gość
7 lat temu
To zle ze Pederastøw nie scigaja
gość
7 lat temu
tylko z Torunia tacy profesorzy
gość
7 lat temu
Treść - tragiczne; forma - jeszcze gorsza. Starożytny grecki filozof: "Wiem, że nic nie wiem." Współczesne prymitywy: "Wiem, że wszystko wiem."
gość
7 lat temu
PIS na każdym kroku pokazuje, że według ich filozofii Polacy dzielą się na równych i równiejszych. Wolność i prawa tylko dla wybrańców. Niedługo uchwalą nową konstytucję z przywilejami tylko dla praktykujących katolików. Co tydzień będzie się podpisywało listę w kościele, że się było. To tak w ramach projektu "Rodzina z Bogiem". A dla wszystkich innych podatek od herezji projekt "666 minus".
gość
7 lat temu
Nie byli oburzeni, tylko śmiali się ze starego dziada, który stwierdził m.in. że reprezentuje rząd... w Trybunale Konstytucyjnym!... szok i niedowierzanie, że ktoś taki może być profesorem... Ale jaki rząd taka elyta...
gość
7 lat temu
zgadzam się z Morawskim
gość
7 lat temu
Sędzia trybunału konstytucyjnego to d***l do n-tej potęgi.Gdzie my jesteśmy?W jakim kraju my żyjemy?
gość
7 lat temu
Kto k***a tego leśnego dziada wysłał ośmieszać Polskę. Okazuje się że nie ma w tym granic...
gość
7 lat temu
No ale co powiedział nie tak? Powiedział, że są konserwatystami i nie popierają homoseksualizmu - to jest fakt. To, że mamy skorumpowane państwo to jest fakt - na każdym szczeblu w każdej instytucji i samorządzie. Ze zmianą konstytucji to nie wiem - zależy co proponują. Nie rzucajcie się tak dramatycznie, przeanalizujcie te wypowiedzi.
Antoni
7 lat temu
A co ma gadać ten biedak z Torunia. Biedne dzieci od Kopernika, Jeśli mają zajęcia z takim cymbałem. Największy tytuł nie pomoże Panie Profesorze, jeśli ktoś jest tak prymitywny
Obywatel
7 lat temu
W glowie sie nie miesci w jakim kraju przyszlo nam zyc!!! Sedzia TK aby takie zeczy opowiadal , ciekawe co na to nasz prezydent , przeciesz stoji na strazy konstytuci.
Gość
7 lat temu
Tomasz gizbert-studnicki niech poda sie do dymisji!
gość
7 lat temu
Pisowska morda.
gość
7 lat temu
....presona non grata
...
Następna strona