Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ambasada Rosji o obozach koncentracyjnych dla gejów w Czeczenii: "W budynku znajduje się magazyn!"

65
Podziel się

"Doniesienia były wymówką dla rozpoczętej propagandy przeciwko Rosji na całym świecie" - twierdzi urzędnik ambasady w Izraelu.

Ambasada Rosji o obozach koncentracyjnych dla gejów w Czeczenii: "W budynku znajduje się magazyn!"
bEhOMpQR

Polityka Władimira Putina przeciwko środowiskom LGBT największe skutki miała w "zaprzyjaźnionej" z Rosją Czeczenii, której przywódca, Ramzan Kadyrov, został odznaczony tytułem Bohatera Rosji. Bojówkarz i ludobójca, zafascynowany torturami i reperujący finanse państwa porwaniami dla okupu ponoć powołał pierwszy od czasów hitlerowskich... obóz koncentracyjny, do którego wywożeni są homoseksualiści. Są tam grupowo przetrzymywani w celach, poddawani torturom aby wyjawić dane innych gejów, niektórzy są zabijani. Ci "szczęśliwsi" mają dostać ultimatum: śmierć albo natychmiastowe opuszczenie Czeczenii. Nie było jednak przypadku dobrowolnego wypuszczenia żadnego z więźniów. Ostatnio Kadyrow wprost nawoływał do dokonywania czystek na tle orientacji seksualnej.

bEhOMpQT

Po ponad miesiącu od momentu, gdy doniesienia o organizacji obozu i mordach na gejach ujrzały światło dzienne, Władimir Putin ogłosił, że na jego zlecenie zostanie zorganizowane dochodzenie w tej sprawie. Prezydent twierdził wcześniej, że nie ma powodu, aby wierzyć w doniesienia o stworzeniu aż sześciu (!) obozów ani o policji zachęcającej rodziców do "honorowych zabójstw" swoich nieheteroseksualnych dzieci. Kadyrov w ogóle nie wiedział, skąd pomysł o czystkach, gdyż od dawna utrzymuje, że w Czeczenii gejów w ogóle nie ma.

Po publikacji informacji o śledztwie w izraelskim serwisie Haaretz, sprawę skomentował attache prasowy przy rosyjskiej ambasadzie w Izraelu. Dmitrij Aluszkin twierdzi, że doniesienia były jedynie wrogą propagandą.

Autoryzowane organy rządowe Federacji Rosyjskiej we współpracy z rządem Czeczenii sprawdziły doniesienia redaktorki Eleny Milasziny z jej artykułów w Nowaja Gazeta oraz innych rosyjskich serwisach, które były wymówką dla rozpoczętej propagandy przeciwko Rosji na całym świecie, w tym także w Izraelu - czytamy w oświadczeniu.

Według Aluszkina doniesienia o obozach były zemstą środowisk LGBT za to, że nie pozwolono im organizować marszów równości na terenie Północnego Kałkazu w Rosji. Odmowa wydana w marcu była motywowana protestami lokalnej społeczności, w większości muzułmańskiej, która "jest wierna tradycyjnym wartościom". Nie tłumaczy to jednak, dlaczego oskarżenia dotyczyły Czeczenii, a nie Rosji. Urzędnik stwierdził też, że w budynku omawianym w artykule znajduje się... skład. Pominął podejrzenie istnienia aż 6 gotowych obozów, o których wspominał sam Putin oraz ostrożnie nie zacytował słów "obóz" ani "koncentracyjny".

bEhOMpQZ

W budynku - który kiedyś należał do wojsk rządowych (adres: ulica Kadyrova 99B, w mieście Argun), nazywanym w artykułach "tajnym więzieniem" - znajduje się magazyn, zaś w pobliżu znajduje się parking.

Nie ma żadnych ofiar prześladowań, gróźb ani przemocy. Ani organy ścigania, ani Rada Praw Człowieka Prezydenta Czeczenii nie otrzymały skarg w tej sprawie. Rada Praw Człowieka prowadziła własne śledztwo i nie znalazła nawet pośrednich dowodów na takie oskarżenia.

Aluszkin twierdzi, że dla potwierdzenia odkrycia - czy też jego braku - do wspomnianej lokalizacji zabrano radę muzułmańską, która też nie znalazła tam żadnych więźniów. Rosyjski urzędnik powołał się też na słowa przywódcy rosyjskiego środowiska LGBT, Nikolaja Alexiejewa, który również zapewnił, że żaden uciekinier z Czeczenii nie zgłosił się do niego i że w tym kraju nie ma żadnego "polowania" na osoby LGBT.

Trudno powiedzieć, o czym świadczy brak więźniów obozu koncentracyjnego stwierdzony po miesiącu od ujawnienia sprawy.

bEhOMpRa
bEhOMpRb
bEhOMpRc
Zobacz także: Michał Kwiatkowski opowiada o ślubie: "Dla rodziny w Polsce też będziemy mężem i mężem
Zobacz także: Zobacz też:
bEhOMpRu
KOMENTARZE
(65)
gość
4 lata temu
nie wierzę im. Nic co R***y mówią nie jest i nie będzie nigdy prawdą. W sprawie zestrzelonego samolotu MH17 też kłamią.
miotła rutka
4 lata temu
Sprawa Magdy Ż. jest już wyciszana i zamiatana pod dywan.
Bii
4 lata temu
Propaganda, propaganda, propaganda. To słowo ukochane przez media. Za naszego życia już raczej nie dowiemy się jak było naprawdę. Takie zbrodnie, podobnie jak Katyń, wychodzą na światło dzienne po latach.
bEhOMpRv
Lol
4 lata temu
Znajdźcie chociaż jeden dowód na istnienie tego co im sie zarzuca - poza zeznaniami
Kot
4 lata temu
Ale dajecie sobie wciskać kity - NIE BYŁO ŻADNEGO DOWODU NA TO ZE ZABIJALI TYCH LUDZI, ze były jakieś więzienia, nic ! Zwykła propaganda a łykacie jak młode pelikany 🤣
Najnowsze komentarze (65)
gość
3 lata temu
atak na rosję oznaczalby koniec Europy koniec całej planety, skażenie, pęknięcie skorupy płaszcza Ziemi lub nawej jej pęknięcie.Jedziemy na jednym wozie.Usa chcą miec przewagęœ w kosmosie.Rosja i Chiny do tego nie dopuszczą.Musi być równowaga.Atak na Rosję ozn atak na Chiny (oba kraje leżą na wspolnych subkontynencie) nie pozwolą się zlikwidować przez Zachód
gość
4 lata temu
. Rosja moze potroic liczbe glowic nuklearnych do 20 000 -30 000 sztuk o duzej mocy tak aby jedna zniszczyla jeden kraj
gość
4 lata temu
niemcy chca sworzyc europejski zrss moloch z bronia A przeciw rosji, jezeli Niemiec odrzuci nord stream 2 i przyjmie baltic pipe straci hegemonie na rzecz Norwegi i Szwecji. Niemcy zbiednieja a 3 wojny sw nie przezyja wygina
gość
4 lata temu
rosja musi bronic wiekszej czeci szelfu lomosonowa przez nordami oni chca do nato aby rosja sie bala i ustapila, rosji potrzebne sa wojska i flota chinska, trzeba militaryzoac arktyke, wysylac lodolamacze okrety wojenne oraz wojska aby budowac tam bazy oraz zainstalowac bron A na polnocy
gość
4 lata temu
skandynawowie odrzuca euro i wyjda z ue, wstapia do Uni Nordyckiej, to moze byc grozne dla hegemonii niemiec i Rosji ekspansja skandynawskiej unii w Europie Srodk-wschoniej nordycki imperializm (Baltic Pipe) wykup ziemi militaryzacja jak za Gustawa 9 i 10 czy Karola 12
gość
4 lata temu
Rosja moglaby zabrac finom przed wstapieniem do nato czesc ich ziem np zatoke finska w wojnie ale tego nie zrobi. Wyceluje swoje glowice nuklearne na te kraje o duzej sile niszczenia tak, aby kilka pociskow atomowych zrobilo z tych krajow radioaktywne leje poatomowe
gość
4 lata temu
Rosjanie dopuszcza do szelfu Chinczykow aby wspolnie bronic zloz arktycznych przed zakusami Norwegii USA Kanady i Danii. Rosja musi storpedowac baltic pipe. moga byc 2 gazociagi, nord stream2 pokona ten skandynawski,Nerwegom trzeba sporo bedzie placic Skandynawowie Szwedzi i Finowie wejda do nato i wpuszcza wojska usa . Nato na granicy fin-ros plus bron A i ploty waly straznice
gość
4 lata temu
Rosjanie zbuduja sztuczna wyspe-gazoport w rejonie Arktyki na polnocy nieopodal Atlantyku i Morza Norweskiego, aby tankowcami o napedzie atomowym dostarczac gaz skroplony w strone Morza Polnocnego do Europy Zachodniej. Gaz wydobeda znad granicy z Chinami (syberia) lub z Morza Arktycznego i szelfu.
bEhOMpRn
gość
4 lata temu
putin to gej
Gość
4 lata temu
Kadyrow to s***a bez honoru... sprzedal Czeczenię Putinowi! Powinni go p******c, bo tak karze się ludzi nie majacych godnosci i dumy!!!
Niegejka
4 lata temu
Kiedy czytam te prymitywne komentarze o gejach, to płakać się chce. Gej, to taki sam człowiek, jak każdy inny. Ale, czy aby na pewno? Pracują, płacą podatki, a nie są traktowani tak samo, jak hetero-obywatele. Przypominam, że w każdej rodzinie może na świat przyjść gej. I jakim tatusiem będzie ,,wróg gejów"?
CNNN
4 lata temu
Giejowanie to stan umyslu . Nikt sie rodzi giejem . Giejem sie staje najczesciej przez uwiedzenie w mlodym wieku . Freud nazywal to urazem pierwotnym , ktory ciagnie sie do konca . Dla mlodych ludzi to jest bardzo niebezpieczne
gość
4 lata temu
............Może tam mają specjalne kluby i dyskoteki ???.....a także zamknięty stadion dla Parad ""
gość
4 lata temu
Powiem Wam tak. Lepsze to niż usilne promowanie pedałerii.
...
Następna strona
bEhOMpRP