Niedziela 21.05.2017 19:30

Wojujący gej i etatowy juror: Michał Piróg kończy dziś 38 lat! (ZDJĘCIA)

Michał Piróg 38. urodziny Michała Piróga

Michał Piróg pochodzi z Kielc. Po matce odziedziczył żydowskie korzenie, z których jest dumny. W wywiadach często podkreśla swoje pochodzenie, należy też do Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie

W wieku 19 lat zadebiutował w spektaklu baletowym Być albo brać na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. Potem zdobywał doświadczenie pracując przy musicalach, mi.n. Chicago i Koty w warszawskich teatrach.

W 2006 roku wraz z Edytą Herbuś prowadził program W rytmie MTV, gdzie uczył tańca uczestników wyłonionych z castingu. Rok później został jurorem w You Can Dance - po prostu tańcz i zyskał ogólnopolską sławę. Od 2010 roku pracuje też przy programie Top Model.

Piróg specjalizuje się w technikach tańca takich jak jazz, modern jazz, afro jazz, taniec współczesny, funky jazz i broadway jazz. Ma na koncie epizodyczne role w kilku filmach oraz w serialu Niania.

W 2008 roku Michał dokonał "coming outu" i ujawnił, że jest gejem. Od lat plotkuje się o jego rzekomym związku z Andrzejem Piasecznym, jednak żaden z nich oficjalnie nigdy nie potwierdził, że byli parą, choć zarówno w książce Piróga, jak i w wypowiedziach Piaska padały na ten temat liczne sugestie.

Ostatnio głośno jest też o niechęci tancerza do Kuby Wojewódzkiego. Konflikt wywołały publiczne rozważania Piróga jakoby Wojewódzki był ukrytym gejem, który boi się przyznać do swojej prawdziwej orientacji.

« Poprzednie 1/14

Michał Piróg pochodzi z Kielc

2Michał Piróg pochodzi z Kielc