Trwa ładowanie...
Przejdź na

Opole 2017: artyści nie chcą występować, sponsorzy się wycofują, nie ma pieniędzy na noclegi!

426
Podziel się

"Budżet się nie dopina. TVP panicznie szuka patronów medialnych, ale chętnych nie ma. Trwa łapanka na artystów mogących zapełnić program".

Opole 2017: artyści nie chcą występować, sponsorzy się wycofują, nie ma pieniędzy na noclegi!
bEiSSpbF

Wygląda na to, że tegoroczny Festiwal w Opolu może pociągnąć na dno Jacka Kurskiego i jego popleczników. Chociaż do imprezy zostały zaledwie trzy tygodnie, dzisiaj nie wiadomo już w zasadzie, kto na niej wystąpi, bo z udziału wycofało się już kilkunastu artystów, prowadzący oraz reżyser aż trzech koncertów. Zrezygnowała nawet sama Maryla Rodowicz, która w Opolu świętować miała 50-lecie kariery artystycznej (i która jeszcze we wtorek zapewniała u boku Jacka, że jubileusz się odbędzie i w TVP nie ma żadnej "czarnej listy"). Telewizji Polskiej podziękował też Andrzej Piaseczny, Kasia Popowska, Grzegorz Hyży, Lanberry, Katarzyna Nosowska, Michał Szpak, Katarzyna Cerekwicka, prowadzący Artur Orzech i Tatiana Okupnik oraz reżyser Konrad Smuga. Zespół Dr Misio został z kolei z koncertu Premier wyrzucony.

Jak można było się domyślać, cała impreza stoi obecnie pod wielkim znakiem zapytania. Do problemów "artystycznych" doszły też logistyczne - wycofywać zaczynają się bowiem partnerzy organizacyjni, sponsorzy czy pion techniczny. Nie chcą brać udziału w czymś, co na lata stanie się symbolem politycznej agitki w najgorszym stylu.

bEiSSpbH

Atmosferę panującą wokół festiwalu opisał na swoim profilu na Facebooku dziennikarz Piotr Mościcki. Wpis udostępniła Karolina Korwin Piotrowska.

Kilka najnowszych informacji z zaplecza KFPP Opole 2017:

- Budżet się nie dopina. TVP odwołuje rezerwacje w opolskich hotelach. Zamieniają, je na rezerwacje w bursach, akademikach i innych low costowych lokalizacjach najczęściej kilkadziesiąt kilometrów od Opola. Pozostał tylko hotel Mercure (dla kierownictwa TVP)

- Zaczynają wycofywać się sponsorzy

bEiSSpbN

- Trwa łapanka na artystów mogących zapełnić program. Artyści występujący w programach TVP przezornie nie odbierają telefonów, żeby nie usłyszeć propozycji nie do odrzucenia

- W amfiteatrze opolskim trwa już budowanie scenografii przygotowanej na podstawie scenariusza pisanego kilka miesięcy temu, który jak wiadomo jest nieaktualny

- TVP panicznie szuka patronów medialnych, ale chętnych nie ma. Bojkot festiwalu ogłaszają nawet pracownicy TVP którzy często robili ten festiwal od kilkudziesięciu lat. Nasila się plaga chorób, rehabilitacji i uroczystości rodzinnych uniemożliwiających wyjazd do Opola. Podobno nawet tegoroczny producent festiwalu próbuje się z niego wymiksować, ale niestety jako jeden z nielicznych podpisał już umowę.

Czeka nas najbardziej żałosna impreza w historii polskiego show biznesu?

bEiSSpbO
bEiSSpbP
Zobacz także: Leszek Stanek o swojej muzyce: "Na Eurowizję się nie czuję. Na Festiwal w Opolu też nie!"
Zobacz także: Zobacz też:
bEiSSpci
KOMENTARZE
(426)
Gość
4 lata temu
I prawidłowo! Występować w tv Kurskiego to obciach ! Niech sam wyskoczy z gitarà i śpiewa Ałłę Pugaczową!!!
Gość
4 lata temu
Pełna kompromitacja.
gość
4 lata temu
Chyba pierwszy raz w życiu obejrzę Opole! ;-)))
bEiSSpcj
ewa73
4 lata temu
No skoro k****n jest prezesem TVP,to nie ma sie czemu dziwic
gość
4 lata temu
i bardzo dobrze, pogratulować Kurskiemu, sam sobie strzelił samobója
Najnowsze komentarze (426)
Byly widz tvp
4 lata temu
Nik nie cirpi tego falszywego goscia , prezesunio l*****p , zobaczcie na jego pobgryzane paznokcie na tym zdjeciu ( chyba z nerwow ) hahaha prezes wielki co pazury obgryza . nie lubie go , nie lubie jego telewizji to co zrobil z TVP jest zalosne . panie kurski zrozum ze jeszcze rok i twp bedzie miec taka ogladalosc jak tvp trwam rydzyka . powodzenia !!!
Gość
4 lata temu
Pudelku spytaj jak wyglądała organizacja Sylwestra w Zakopanem :D Wyszło spoko ale na miesiąc przed koncertami, gdzie miało być już wszystko zaklepane... Program padł. Więcej mówić nie mogę. Praca zabrania. Ale uwierzcie. Zalatwialismy trzech artystów. Była organizacyjna porażka.
gość
4 lata temu
Artyści niech się zajmą tym co potrafią, a nie polityką. Śmieszni są . Gwiazdy za dychę.
gość
4 lata temu
To co Kurski robi z Opolem jest tym samy co Pis robi z Polską.
gość
4 lata temu
Dobra zmian, macie to co żeście chcieli, wybrali, kompromitacja na całego,propagandzie mówimy stanowcze nie, brawo dla artystów!!! To jest najlepsze posunięcie w waszej karierze, o tym ludzie nie zapomną. BRAWO !!! Aha, nie przejmujcie się, bo zapewne zaraz usłyszymy, że to jest zorganizowania akcja polityczna PO albo Nowoczesnej, albo nie wiadomo kogo jeszcze, o Tuska pewnie.
gość
4 lata temu
P****r czego nie dotknie to w magiczny sposób przemieni w g0wno. U nich wszystko jest na odwrót, więc dobra zmiana to zła zmiana, itd. - niestety wciąż są debile wierzące w ich ideologię i że te miernoty rozbijające się limuzynami, nie mające konta bankowego, itd. nadają się do rządzenia 40-milionowym krajem. Trzeba być niezłym debilem by w to wierzyć, ale też debili w Polsce nie brakuje.
gość
4 lata temu
I zawsze ten uśmiechnięty ryj, ale to taki typ człowieka, wszystko spływa jak po g*****e.
a to ci heca
4 lata temu
betonowy łeb wazeliniarskiego Kurskiego znowu zrobił breję tym razem z festiwalu w Opolu który wszystkim POLAKOM był całe życie drogi ! wstrętne to i obrzydliwe !
bEiSSpcb
gość
4 lata temu
Lewacki Pudlu, robisz z igły widły. Nie chcą wystepować- ich problem. Moim zdaniem ośmieszaja sie w oczach publicznosci .
Gośćifka
4 lata temu
Dobra zmiana. Pietrzak uzupełni cały program.to dinozaur. Żeby Polska byla Polska....
gość
4 lata temu
I co Jacuś - znowu spierd....eś......
gość
4 lata temu
hi hi hi hi
gość
4 lata temu
Doda''królowa jest tylko jedna'' lubiąca kicz i obciach napewno mu pomoże :) haha
4 lata temu
NO I FAJNIE!!!!!
...
Następna strona
bEiSSpcD