Janda żąda, żeby wyłączyć jej WSZYSTKIE KANAŁY TVP! "Nie ma zgody na finansowanie tej haniebnej działalności"

829
Podziel się

64-letnia aktorka nie ukrywa swojej niechęci do obecnie rządzącej partii i prezesa TVP, Jacka Kurskiego. "Media publicznie niczym nie różnią się od propartyjnej propagandy z czasów Gomułki".

Janda żąda, żeby wyłączyć jej WSZYSTKIE KANAŁY TVP! "Nie ma zgody na finansowanie tej haniebnej działalności"

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość objęło władzę w Polsce, a media publiczne zamieniły się w "media narodowe" pod wodzą Jacka Kurskiego, w polskim środowisku artystycznym zawrzało. Niemal natychmiast rząd wycofał dotacje dla Och-Teatru prowadzonego przez Krystynę Jandę. 64-letnia aktorka nie kryła swojego oburzenia i chętnie zaangażowała się w działalność opozycyjnego Komitetu Obrony Demokracji, namawiając kobiety do udziału w Czarnych Marszach. Z tego powodu artystka często słyszy wyzwiska pod swoim adresem, a hejterzy piszą do niej nie przebierając w słowach. Z okazji niedawnej wizyty u Wojewódzkiego Janda przyznała, że ludzie wyzywają ją od "komunistycznych ku*ew" i życzą jej szybkiego wyjazdu z kraju.

Janda nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów i zachęca internautów do bojkotu obecnej władzy. W jednym z ostatnich wpisów na Facebooku aktorka stwierdziła, że nie ma ochoty finansować takiej instytucji jak Telewizja Polska i nie zamierza płacić abonamentu, o który walczą minister kultury Piotr Gliński i Jacek "marzę o pieniądzach z abonamentu" Kurski. Od kilku miesięcy w Sejmie forsowana jest ustawa o abonamencie radiowo-telewizyjnym, który ma być egzekwowany razem z podatkami. Na takie rozwiązanie stanowczo nie zgadza się Janda i apeluje, aby w takim wypadku wyłączyć jej wszystkie kanały TVP, które są "ordynarną tubą propagandową szkalującą opozycję".

W ciągu ostatniego roku tzw. media publiczne (tj. TVP oraz PR) zostały przez rządzącą partię gruntownie przerobione na ordynarną tubę propagandową, której jedynym celem jest sławienie wątpliwych osiągnięć PiS oraz szkalowanie opozycji - twierdzi Janda. Niczym nie różnią się obecnie w swym przekazie od siermiężnej, propartyjnej propagandy z czasów Gomułki, w niczym też nie przypominają mediów niezależnych, obiektywnych i pluralistycznych. Jednocześnie trwają prace nad zmuszeniem wszystkich obywateli do finansowania tej haniebniej działalności, co jest wyrazem wyjątkowej bezczelności i cynizmu obecnej władzy. Nie ma na to naszej zgody!

Jandzie nie podoba się "przymus płacenia" na TVP i wymieniła wszystkie kanały, których nie chce oglądać w swoim telewizorze. Swój apel podpisała "Zniesmaczeni Obywatele III RP".

Mając powyższe na uwadze, uprzejmie prosimy o umożliwienie wyłączenia w odbieranych przez nas, a dostarczanych przez Państwa, pakietach kanałów telewizyjnych oraz radiowych wszelkich mediów państwowych: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP HD, TVP Regionalnych, PR1, PR2, PR3, PR4, etc. ‐ nawet jeśli nie łączyłoby się to z obniżeniem uiszczanej przez nas opłaty za świadczone przez Państwa usługi. Pragniemy w ten sposób wyrazić nasz sprzeciw wobec bezwzględnego i totalnego zawłaszczania przez obecną władzę wszelkich możliwych obszarów Państwa, bez poszanowania obowiązującego prawa, a przede wszystkim ‐ wobec cynicznego niszczenia polskiej demokracji oraz spektakularnych osiągnięć naszej Ojczyzny z ostatniego ćwierćwiecza.

Dołączacie się do prośby?

KOMENTARZE
(829)
Gość
3 lata temu
No Pis nie sponsoruje jej teatru. Komorowski rocznie przeznaczal dla niej kilka milionow zlotych z budzetu
Gość
3 lata temu
A czy ona jest niezalezna? To czemu kase na swoj teatr bierze.
ZdrowyRozsąde...
3 lata temu
Najbardziej haniebne było finansowanie jej teatru, gdzie teraz wystawiać chce sztuką o MIŁOŚCI mężczyzny DO KOZY!
Gość
3 lata temu
Raz spojrzalam na jej profil. Tragedia zafiksowala sie jak lis i 90% to linki i komentarze polityczne przeciwko pis.
gość
3 lata temu
zawsze działała mi na nerwy, ta jej p******a maniera potrzasania głową, nerwowość, rozbiegany wzrok.
Najnowsze komentarze (829)
Gość
3 lata temu
Abonament RTV powinien być obowiązkowy
Gość
3 lata temu
Głupie b****o ktorej się głowie przewrociło, aktoreczka
gość
3 lata temu
Nie trawię tej Jandy od początku. Taka sztuczna , dramat robi, gdzie go nie ma i głową trzęsie. Nie trawię jej od lat.
gość
3 lata temu
OCZYWŚCIE POPIERAM 100%
ewa
3 lata temu
jjeszcze rok może pani iść na emeryturę i przestać gadać bo tego nie można nawet komentować pamięć u pani krótka jest gdy nie ma pieniędzy każdemu jest żle ale trzeba mieć honor a tego pni całkowicie brak
kunegunda
3 lata temu
co sie porobilo?glupota i t****a ludzka przekracz ludzkie pojecie!,,,,straszna baba....
mnbv
3 lata temu
stara i g****a!
gość
3 lata temu
dlaczego jej biznes był sponsorowany z bużetu Państwa za rządu PO
gość
3 lata temu
jestem za postulatem Jandy tylko jak to zrobić, jak wyłą czyc to badziewie ?
wiktor
3 lata temu
chcę płacić za to co oglądam
gość
3 lata temu
Zachłannośc przekuta na poglądy:) W fatalnym stylu kończy karierę, zupełny brak klasy.
gość
3 lata temu
Usuńcie już tę Jandę, nie można na nią patrzeć!
gość
3 lata temu
Medialna d****a!
gość
3 lata temu
Właśnie za takie zachowanie aktorzy popierali P*********w?!Janda od dziecka nauczona brać bo jej się należy?!Tak jest w Polsce złodzieje utrzymywali ich żeby szczekały jaka partia dobra i rząd.Tylko zwykłego uczciwego człowieka nie potrafili wspomagać.Dziadostwo nie wie co ile kosztuje bo wszędzie za darmo przyjmowali?!Brawo PiS niech będzie c*****o,ale jednakowo!!!
...
Następna strona