Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kijowski zrezygnował z władzy w KOD-zie i... pogrążył go! "Delegaci przyjęli moim zdaniem NIEPRADZIWE sprawozdania finansowe!"

97
Podziel się:

Podczas gdy koledzy chcieli kryć jego przekręty, ujawnił nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym, które miało ratować jego wizerunek. szefem KOD-u został Krzysztof Łoziński. Dźwignie Komitet z tego dna?

Kijowski zrezygnował z władzy w KOD-zie i... pogrążył go! "Delegaci przyjęli moim zdaniem NIEPRADZIWE sprawozdania finansowe!"

Trudno powiedzieć, co lepiej wyszło Mateuszowi Kijowskiemu: robienie przekrętów i dziwnych ruchów prawno-finansowych od początku działania KOD-u, czy posłanie go na dno, gdy jego machlojki wyszły na jaw. W obu kwestiach odniósł spektakularny sukces, gdyż nie zwrócił ani złotówki z dziwnych faktur podpisywanych w niejasnych okolicznościach, a Komitet Obrony Demokracji przeżywa swój największy kryzys. A biorąc pod uwagę, że przez ostatnie miesiące Kijowski kurczowo trzymał się władzy i przeciągnął na swoją stronę resztę zarządu organizacji, tuż przed wyborami nowych władz KOD-u zapanowała atmosfera zbliżającego się rozłamu.

Choć polityczna walka Kijowskiego przeciwko drugiemu kandydatowi, Krzysztofem Łozińskim, rozgrzewała dzisiaj media, alimenciarz-celebryta w ostatniej chwili wycofał się walkowerem. Zrobił to jednak w "wielkim stylu", na miarę... jedynie siebie samego, gdyż postanowił pociągnąć zdawałoby się leżący na dnie KOD jeszcze niżej. Ogłosił, że powodem jego rezygnacji jest nie tyle obywatelska przyzwoitość, ale to, że w organizacji jest jeszcze więcej przekrętów, tyle że nieujawnionych! Stwierdził, że złożone sprawozdanie finansowe, w którym wygładzono wszystkie księgowe nieprawidłowości z nim związane zostało... sfałszowane. Najwyraźniej tak postanowił "podziękować" za krycie go.

Wycofuję kandydaturę ze względu na to, że delegaci przyjęli moim zdaniem nieprawdziwe sprawozdania finansowe. Nie mogę tego firmować niestety - tłumaczył się dziennikarzom. Jestem delegatem, uczestniczę w zjeździe, będziemy patrzeć, co dalej.

Rzeczpospolita dotarła do kontrowersyjnego dokumentu, z którego wynika, że ani złotówka nie poszła na konto Kijowskiego ani żadnej związanej z nim firmy.

Komisja w dokumentacji Stowarzyszenia nie znalazła żadnych dokumentów świadczących o nawiązaniu współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a spółką MKM-Studio - Rzeczpospolita cytuje dokument. Brak jest jednoznacznego określenia dat rozpoczęcia współpracy czy zakresu zadań do wykonania. W świetle oświadczenia XXX (nazwisko jednego z wykonawców usług-red.), trudno jest przyjąć tezę o nawiązaniu takiej współpracy, a przede wszystkim o świadczeniu przez MKM-Studio jakichkolwiek usług na rzecz SKOD.

Koledzy Kijowskiego musieli się naprawdę nastarać, żeby wystawione przez niego faktury na 91 tysięcy złotych zniknęły z rozliczenia, a znalazło się w nim dziesięć wyglądających na całkiem prawidłowe i na kwotę 18,6 tysiąca złotych.

Ten niewiarygodny bałagan dostał "w spadku" po Kijowskim jego niedawny konkurent, Łoziński. Podczas dzisiejszego głosowania w Toruniu - które przy pojedynczej kandydaturze było wręcz formalnością - poparło go 130 delegatów, 28 było przeciwko niemu, a od głosu wstrzymało się 7.

Czeka nas bardzo trudna robota, musimy pogodzić bardzo zwaśnione środowisko polityczne. Musimy wszyscy spojrzeć na siebie, jak na ludzi. Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał - powiedział nowy lider KOD-u. Ta nasza walka jest szalenie ważna. Jesteśmy opluwani, szkalowani jako komuniści i złodzieje, tymczasem tak się składa, że w naszym stowarzyszeniu około 70 procent członków to są ludzie pierwszej Solidarności. I dlatego ja mam tu znaczek Solidarności.

Łoziński zapowiedział, że celami KOD-u będzie zajmowanie się kwestiami sparaliżowanego Trybunału Konstytucyjnego, "koszmarną" ustawą o prokuraturze, "bezsensowną formacją", jaką są według niego Wojska Obrony Terytorialnej, a także "pomysł zmiany konstytucji podstępem".

Czy znaczek Solidarności wystarczy, aby dźwignąć KOD z mułu po Kijowskim?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(97)
Gość
5 lata temu
Kijowski to dopiero bezczel nad bezczelami! Dalabym mu w ryja
Gość
5 lata temu
Z******j nazywa innych zlodziejami zeby odwrocic uwage od tego ile sam nakradl, s****a obludna! W pysk mu
gość
5 lata temu
Pół roku za późno, nie mogę patrzeć na tego typa za to jak pomógł pisuarom niszcząc wizerunek opozycji, bo nie mógł oderwać mordy od koryta.
gość
5 lata temu
skończony k****n
Gość
5 lata temu
Dopiero teraz? Bezczelny oszust.
Najnowsze komentarze (97)
wujek
5 lata temu
a to złodzieje dopiero wszyscy jak jeden oni będą się przywalać do prawa a sami oszuści a paszła wy w*n.
gość
5 lata temu
Podpisał się pod tym sprawozdaniem Jeśli się z nim nie zgadza mógł się nie podpisać i dołączyć pisemne uzasadnienie odmowy podpisu jednak on nie jest za mądry
Gość
5 lata temu
Smuteczek! A pudelek tak dzielnie mu kibicował zamiast pisać o d***e Maryni... bawcie się dalej w politykę
gość
5 lata temu
kazdy jest lepszy od kijowskiego taka prawda
gość
5 lata temu
"...przeciwko drugiemu kandydatowi, Krzysztofem Łozińskim," - pudu, a w jakim to języku??? i o co chodzi???
gość
5 lata temu
Mam pytanie - co znaczy NIEPRADZIWE??? Pudlu, ogarnij się!!!
gość
5 lata temu
stare dziady do polityki?!?!? na emeryturę idźcie!!!
gość
5 lata temu
PO i te inne partie to same ZŁODZIEJE i OSZUŚCI
gość
5 lata temu
glupie ludzie dawali kod a z******j je zabral ,,
gość
5 lata temu
gdzie jest forsa ,,gnido ,,
Gość
5 lata temu
Kocham pis
gość
5 lata temu
wydaje mi się, że to dobra zmiana
gość
5 lata temu
Panie Kijowski wykonał Pan wielką pracę, zjednoczył Pan skutecznie 2 sort, ludzie Panu zaufali.Działacze takich ruchów muszą być samodzielni finansowo. Zebranie nawet złotówki, to brak honoru i hańba.
Gość
5 lata temu
I z czego Mateusz będzie teraz żył? Kto go zatrudni? Powęsz pudelku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie