Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dziennikarka "Wyborczej" o uchodźcach: "Warto ich przyjmować, NAWET GDY SPOWODUJĄ ZAMACH. Wtedy uratowaliśmy innych przed wojną!"

933
Podziel się

Anna Pamuła zasłynęła w sieci występem w "Drugim śniadaniu mistrzów" w TVN24. Jej zdaniem "należy przyjąć do Polski uchodźców, bo nawet jeśli któryś okaże się zamachowcem, to zginie dużo mniej Polaków niż ocalonych uchodźców"...

Dziennikarka "Wyborczej" o uchodźcach: "Warto ich przyjmować, NAWET GDY SPOWODUJĄ ZAMACH. Wtedy uratowaliśmy innych przed wojną!"
bCIqDeuZ

Temat przyjmowania uchodźców do Polski elektryzuje i wywołuje falę dyskusji nie tylko w coraz bardziej propagandowej Telewizji Polskiej, ale i stacjach komercyjnych. Ostatni odcinek Drugiego śniadania mistrzów prowadzonego przez Marcina Mellera zdobył ogromną popularność w sieci, głównie za sprawą wystąpienia dziennikarki Gazety Wyborczej, Anny Pamuły. W sobotnim programie wyemitowanym na antenie TVN24 zaproszeni goście dyskutowali o problemie napływu imigrantów do Europy i kwestii stanowczego stanowiska polskiego rządu wobec nie przyjmowania uchodźców do Polski. W trakcie burzliwej debaty, dziennikarka postanowiła zabrać głos w kontrowersyjnej sprawie i opowiedziała, w jaki sposób chciała przekonać do zmiany zdania taksówkarza, który twierdził, że nie chce uchodźców w naszym kraju, bo boi się terrorystów.

W dalszej części dyskusji, Pamuła postanowiła przeliczyć (!) życie Polaków na liczbę uratowanych uchodźców.

Myślę sobie w ten sposób - zaczęła. Że ile Polska miała przyjąć tych uchodźców? 7 tysięcy. No to załóżmy, że przyjmujemy te 7 tysięcy i wśród nich jest jeden zamachowiec. I wysadza w powietrze, ginie 10 Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999 osób, które uciekały przed wojną.

bCIqDevb

Jej słowa odbiły się głośnym echem w Internecie, a swoje oburzenie demonstrowali nie tylko internauci, ale i politycy, inni dziennikarze i… redaktor naczelny Super Expressu.

Powiedzcie, że to się nie dzieje... - napisała na Twitterze Jolanta Szczypińska, posłanka PiS.

Jest wideo, więc to nie fake news - dodał Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. Ale wciąż nie mogę uwierzyć.

I wygadała się. Polacy dla tego środowiska to nic nieznacząca liczba. W tych czerepach nie pojawi się myśl, że Polska ma bronić Polaków... - stwierdził z kolei Sławomir Jastrzębowski, naczelny Super Expressu.

bCIqDevh

A czy Pani Pamuła gwarantuje miejsce gdzie się wysadzi uchodźca? (…) Bo jeśli chcą się poświęcić, to czy mamy prawo im zakazać? Pociągnijmy logikę Pamuły. Przyjmijmy miliard uchodźców. Co prawda Polacy nie będą mogli żyć w swoim państwie. Ale ile osób uratujemy! - ironizował Dawid Wildstein z TVP Info.

Anna Pamuła postanowiła odnieść do się do afery ze swoim udziałem i skomentowała swój występ w felietonie dla Gazety Wyborczej, gdzie "odpowiedziała swoim krytykom".

Gdybym musiała wybrać, czy chcę uratować przed pewną śmiercią moich bliskich (przyjaciół, rodzinę, znajomych), czy zupełnie obcych ludzi, wybrałabym bliskich - napisała. Przyjmowanie uchodźców nie jest jednak równoznaczne ze skazywaniem kogokolwiek na śmierć.

Przekonały Was jej tłumaczenia?

bCIqDevi
bCIqDevj

Referendum konstytucyjne 11 listopada? "Prezydent powiedział, że to jeden z możliwych terminów!"

bCIqDevk

Zobacz też:

bCIqDevC
KOMENTARZE
(933)
Gość
3 lata temu
Czy ta kobieta leczy się psychiatrycznie ? Bo inaczej nie można tego wytłumaczy, brak słów
gość
3 lata temu
jakim idiotą trzeba byc zeby powiedziec cos takiego...
Gość
3 lata temu
Ameba umysłowa co tu dużo mówić. Ciekawe gdyby jej dziecko było wśród tych co zginęli w zamachu...
bCIqDevD
Gość
3 lata temu
Lewacka logika jest doprawdy urzekająca...
Gość
3 lata temu
T**a baba,niżej intelektualnie już upaść ni można!
Najnowsze komentarze (933)
pp
3 lata temu
mam nadzieje ze ja wysadza i jej rodzine
Gość
3 lata temu
ona zalozyla, ze w tej 10 nie bedzie nikogo z jej rodziny ani jej .... pomysl, i*****o tak: w tej 10 znajduje sie jednak twoja rodzina - maz, dzieci, rodzice - ty po wszystkim zostajesz sama - jak bedzie wygladala twoja radosc z uratowania 6999 uchodzcow przed wojna? no skacz z radosci
gość
3 lata temu
Ty k***o znajdę cię w tym Paryżu
gość
3 lata temu
sama sobie ich przyjmuj jak jestes taka madra bo w słowach wszyscy mądrzy lepiej zajmijmy sie dziecmi polskimi sprzedawanymi na narzady i pedofilom bo to panstwo potajemnie robi!!!
gość
3 lata temu
ja pier... to chyba niemożliwe żeby ktos tak g***i był, ta pani na pewno jest po studiach dziennikarskich?
gość
3 lata temu
czy ona postradala zmysly? bo na sama mysl ze nie juz sie boje...
ecik
3 lata temu
A nie lepiej i taniej byłoby ją tam wysłać do nich . Niech tam na miejscu im pomaga. Wiele takich jak ona już po kilku dniach wiało z powrotem.
gość
3 lata temu
g****a p***a..dziunia welbie sie jej popieprzylo
bCIqDevv
XXL
3 lata temu
A ile milionów imigrantów chcecie przyjąć ? Ilu chcecie płacić więcej zasiłku niż przeciętny Polak zarabia? szacuje się ,że już dojechało 3,5 ml, ok 6,5 mln czka na swoją kolej .....a kilka mln jest na różnych etapach wędrowania do Europy!!!! Ilu przyjmie ta pani redaktor u siebie w domu????
gość
3 lata temu
Powiem tak, jak patrze na nasze społeczenstwo i widze kobiete ktora idzie z brudasem to zawsze to jest blond torba ktorej polak nie ruszy......
gość
3 lata temu
Co za durna p***a. Niech ich do domu przyjme własnego. Do k..nędzy czemu oni nie emigrują do islamskich państw???? Nie s********ją jak najdalej on nas i to w nosie mam czy to dzieci czy kobiety dlatego, że tam u nich wśród walczących nie ma różnicy. Kałachy, granaty itp trzymają i kobity i dzieciaki i mężczyźni. Ja bym do tych pontonów strzelała
gość
3 lata temu
Ja myślę, że ta osoba nie powinna czekać na terrorystę. Niech zbierze wraz z sobą 10 osób o podobnych poglądach i niech popełnią zbiorowe samobójstwo. W ten sposób uwolnią Świat od 10 idiotów!
iwona
3 lata temu
a niech Pani powie ilu przyjeła pod swój dach uśmiechniętych Panów??pseudo ofiar wojny!!!!ilu jej znajomych przyjeło?
garciamavitid...
3 lata temu
Satysfakcja dla potrzeb pożyczkowych I oferują pożyczki dla organizacji komercyjnych i prywatnych, od 3000 do maksymalnie € 12.000.000. I oferują pożyczki osobiste, pożyczki konsolidacji zadłużenia, kapitał podwyższonego ryzyka, kredytów biznesowych, kredyty studenckie, kredyty mieszkaniowe lub „pożyczki dla jakiegokolwiek powodu. garciamavitidi@financier.com
...
Następna strona
bCIqDevX