Podczas charytatywnego koncertu w Manchesterze zebrano PONAD 2 MILIONY FUNTÓW!

90
Podziel się

Jeszcze przed samym wydarzeniem na konto wspierające ofiary ataku wpłynęło ponad 7 milionów. Szacuje się, że koncert zobaczyło więcej osób niż słynne Live Aid.

Podczas charytatywnego koncertu w Manchesterze zebrano PONAD 2 MILIONY FUNTÓW!

W niedzielę w Manchesterze odbył się koncert, w którym udział wzięły największe gwiazdy współczesnej muzyki pop. Pod przewodnictwem Ariany Grande, której występ w tym mieście 22 maja zakończył się atakiem terrorystów, na scenie Old Trafford hołd ofiarom oddali m.in. Justin Bieber, Miley Cyrus, Katy Perry czy Robbie Williams z Take That.

Poza oddaniem czci ofiarom, impreza miała na celu zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych oraz bliskich ofiar. Dzięki możliwości przelewania pieniędzy online szybko udało się zebrać zawrotną kwotę 2 milionów funtów. Jednak - ja na swoim oficjalnym koncie na Twitterze poinformował brytyjski Czerwony Krzyż - jeszcze przed koncertem na koncie Manchester Emergency Fund znalazło się ponad 7 milionów funtów.

Wzruszające wydarzenie zgromadziło ponad 50 tysięcy fanów oglądających występy artystów na żywo, jednak liczba osób, które przyłączyły się do transmisji live wciąż jest szacowana. Mówi się, że impreza mogła pobić rekordową oglądalność zorganizowanego ponad 30 lat temu Live Aid - dwóch koncertów, podczas których zbierano pieniądze dla głodujących w Etiopii.

Sam koncert obfitował w emocje. Poza występami artystów na scenie, wyświetlono m.in. nagranie od Davida Beckhama:

Dla mnie jako ojca to był naprawdę smutny dzień, którego nigdy nie zapomnimy - powiedział, nawiązując do zamachu.

Tuż przed koncertem sama Ariana miała zmienić listę utworów, które planowała zaśpiewać. Podobno po rozmowie z matką jednej z ofiar zdecydowała, że zagra piosenki, które chciałaby usłyszeć nieżyjąca dziewczyna.

55,000 united. The sound of our unity will ALWAYS be louder than the voices of those who would divide us #OneLoveManchester pic.twitter.com/qEJEiT1ZNu

KOMENTARZE
(90)
gość
3 lata temu
żadne pieniądze nie zwrócą życia ofiarom,ale ze strony artystów piękny gest,,,,
gość
3 lata temu
Ariana jest super i odważna, że zdecydowała się grac ponownie. Ja chyba bym się bała.
Gość
3 lata temu
Pokazmy tym patolom ze sie ich nie boimy, to ich najbardziej wk***
Gość
3 lata temu
Piekny gest
gość
3 lata temu
sorry, ale to już do mnie nie przemawia, w taki sposób nie wygramy z terroryzmem, Europa sobie "koncertuje", zbiera kasę itd a ISIS szykuje kolejne "incydenty"...
Najnowsze komentarze (90)
Gość
2 lata temu
UŚMIAŁAM SIĘ SERIO XDDDD
gość
3 lata temu
Wspaniały gest ... nie to żeby,m się chwaliła ale wiem jak to stracić bliską osobę bo zmarła mi mama gdy miałam 4 i pół latka
gość
3 lata temu
C**j z anglikami :D Sami sobie winni ;D
gość
3 lata temu
Oczywiscie fajna inicjatywa, tylko szkoda że te gwiazdy nie pokazywały solidarności ze wszystkimi ofiarami zamachów, np. z Iraku i Syrii. Tam codziennie dochodzi do zamachów gdzie ginie o wiele wiecej ofiar, a Zachód i USA przypatrują sie temu biernie, bo jest "daleko od nich". Czy te ofiary sa gorsze od tych z Manchesteru czy Londynu i Paryża? Czy nie zasługują na podobna uwage i współczucie? A w polskich mediach o ostatnich zamachach w Bagdadzie na ludzi świętujących Ramadan nie było ani słowa (przeczytałam o tym dopiero na euronews), a o Manchesterze i Londynie wydania specjalne i wiadomości na okraglo. Troche obiektywizmu i sprawiedliwości, to ewidentnie pokazuje dyskryminacje i podział na ofiary lepsze i gorsze... wstyd dla całego świata za coś takiego!!
Gośćmarek
3 lata temu
OWstyd I hanba !!! Zaryzykowac po raz kolejny zyciem mlodych ludzi dla marketingu to juz jest ku....ubrana jak szm...robi koncert dla mlodziezy ...cywilizacja upadnie bo nie ma taktu I moralnosci...niestety
Gość
3 lata temu
Akurat Grande publicznie wyrzekla sie chrzescijanstwa i popiera islam
gość
3 lata temu
Pięknie pieniądze życia nie zewroca ale zawsze coś pomogą żyć trzeba dalej
gość
3 lata temu
Ariana jest daremna, może i dobrze zrobiła, ale jej mentalności nie ogarniam i tej pogoni za idealnym wizerunkiem
Gość
3 lata temu
Jest już 20mln funt
Gość
3 lata temu
Pana/panią zapraszamy na wizytę u specjalisty.
gość
3 lata temu
Koncert odbyl sie w Londynie, nie w Manchesterze Pudlu! Sprawdzaj swoje fakty lepiej.
Pomidor
3 lata temu
Teraz to każdy będzie udawał ofiarę, żeby kasę przytulić. A najwięcej będzie Polaków.
Pomi
3 lata temu
Teraz to każdy będzie udawał ofiarę, żeby trochę kasy przytulić.
Gość
3 lata temu
Zgadzam sie!! Szkoda ze tak niewiele osob zdaje sobie z tego sprawe:(
...
Następna strona