Czwartek 08.06.2017

Stworzono petycję do papieża Franciszka o "ukrócenie politycznej działalności" ojca Rydzyka! "Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi?"

Tadeusz Rydzyk Radio Maryja Telewizja Trwam

Stworzono petycję do papieża Franciszka o "ukrócenie politycznej działalności" ojca Rydzyka! "Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi?"

Ojciec Tadeusz Rydzyk oprócz prowadzenia dochodowych biznesów takich jak Radio Maryja i Telewizja Trwam, czerpie duże zyski z działalności politycznej, a politycy, zwłaszcza z Prawa i Sprawiedliwości, hojnie wspierają jego działalność. Nic dziwnego więc, że toruński redemptorysta angażuje się w politykę i "odwdzięcza się" za darmowe miliony, popierając partię w swoim radiu i telewizji. Majątek Rydzyka sukcesywnie rośnie i obecnie jest jednym z największych w Polsce. Od partii Jarosława Kaczyńskiego Rydzyk może liczyć na comiesięczny przelew w wysokości 36 tysięcy.

Zobacz: Prawo i Sprawiedliwość przelewa 36 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE dla Rydzyka... z państwowej kasy!

"Wprost": "W 2015 ojciec Rydzyk zainkasował 56 MILIONÓW ZŁOTYCH"! To 83. miejsce rankingu "NAJBOGATSZYCH POLAKÓW"!

Proporcjonalnie do zarobków zakonnika z Torunia rośnie niechęć wobec niego. Kilka dni temu powstała petycja, którą twórcy chcą skierować do papieża Franciszka o "ukrócenie politycznej działalności". Jego przeciwnikom nie podoba się, że Rydzyk za bardzo miesza się w politykę, zapominając do czego służą stworzone przez niego media. Apelują, aby powrócił do "religijnego charakteru swojego radia i telewizji".

Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim - napisali autorzy petycji do papieża Franciszka, którzy proszą o "przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji". Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji.

W petycji zamieszczonej na portalu z manifestami obywatelskimi avaaz.org. podkreślono, że "pomimo złożonych ślubów ubóstwa Rydzyk od lat znajduje się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków".

Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? - pytają autorzy manifestu. Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi "Katolicki głos w Twoim domu". Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości.

Pod petycją znalazło się już 8 tysięcy podpisów. Autorzy przekonują, że nie akceptują postawy polskich księży, którzy "sprawiają wrażenie, jakby bali się potęgi medialnej i politycznej ojca Rydzyka" i przyzwalają na nieetyczne zachowania w katolickim Kościele.

Hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka - czytamy. Sprawiają wrażenie, jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości. Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego.

Twórcy petycji planują zebrać 100 tysięcy podpisów i niezwłocznie wysłać ją do papieża Franciszka.

Papież w ogniu dziecięcych pytań

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (470)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 470
Odpowiedz
601 117
zgłoś
Gość 08.06.2017 15:46
Toruński grzyb!!!!!!!!
Odpowiedz
20 42
zgłoś
Gość 08.06.2017 15:46
Wakacje! Już całkiem niedługo :D !!!!
Odpowiedz
732 158
zgłoś
Gość 08.06.2017 15:46
Obłudnik zakłamany !!!!!!!
Odpowiedz
659 152
zgłoś
gość 08.06.2017 15:48
I bardzo dobrze, ja juz podpisalem sie. To samo z delegalizacja ONR.
Odpowiedz
81 127
zgłoś
Gość 08.06.2017 15:48
Co do imigrantów mam takie samo zdanie jak PiS. W Polsce nie ma dla nich miejsca!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 470