Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kurski tłumaczy się z niskich wyników TVP: "Zawiniła firma. Czy ktoś widział jej ankietowanego? JEST JAK YETI: wszyscy wiedzą, że istnieje, ale jeszcze nikt go nie widział"

127
Podziel się:

Podobno prezes TVP trafił na dywanik do samego Jarosława Kaczyńskiego. "Nakazał Kurskiemu rozwiązać problem Opola".

Kurski tłumaczy się z niskich wyników TVP: "Zawiniła firma. Czy ktoś widział jej ankietowanego? JEST JAK YETI: wszyscy wiedzą, że istnieje, ale jeszcze nikt go nie widział"

Jacek Kurski przez półtora roku urzędowania na stanowisku prezesa TVP zdążył wsławić się rozwiązaniem trwającej ćwierć wieku współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz roztrwonieniem nadwyżki w wysokości 100 milionów złotych, pozostawionych przez poprzednią ekipę i zadłużeniem TVP na kolejne 100 milionów.

Wobec tych sukcesów sprawa festiwalu w Opolu faktycznie może wydawać się błaha. Nawet fakt, że ze współpracy z TVP wycofały się władze miasta, gdy odkryły, że publiczność w amfiteatrze będzie się składała z działaczy NSZZ Solidarność, których TVP planowała zwozić autokarami z całego kraju, by zapobiec wygwizdaniu Kurskiego na scenie.

Niestety dla Kurskiego, organizacją imprezy zaczął interesować się Jarosław Kaczyński, do którego chyba w końcu dotarły pogłoski o tym, jak ma wyglądać "święto polskiej muzyki". Podobno prezes Prawa i Sprawiedliwości wezwał go we wtorek na dywanik.

Zrozumiał, że to nie jest tak, że artyści nie chcą współpracować z Telewizją Polską. Oni nie chcą i nie będą współpracować z TVP Kurskiego - ujawnia informator Faktu. Prezes nakazał Kurskiemu rozwiązać problem Opola.

Wygląda na to, że Jacek jednak trochę przestraszył się widma utraty pracy, bo zebrał się do galopu. Oczywiście w starym stylu, oskarżając wszystkich dookoła o to, że porażka TVP to nie jest sprawa, tylko... firmy, która mierzy jej oglądalność. Jak piszą Wirtualne Media, Kurski przedstawił swoje wnioski w środę na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Okazuje się, że firma Nielsen mierząca do tej pory oglądalność TVP przedstawiła dane, które nie zadowalają Kurskiego, więc ten postanowił zerwać z nią umowę, bo jego zdaniem jest nierzetelna. Na przeprowadzenie nowych, bardziej odpowiadających prezesowi badań zgodziła się za to Netia, którą teraz Kurski wychwala pod niebiosa.

(...) Wyniki są szokująco inne. Ten pomiar jest nieprawdopodobnie bardziej dokładny - zachwycał się. Jest to współpraca stała, strukturalna. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pokazać opinii publicznej wyniki.

Przy okazji uciekł się do obrazowego porównania mającego uświadomić prezesowi PiS jak zła jest firma dotychczas badająca TVP. Nie dość, że nie nikt nigdy nie widział jej ankietowanych, to gdy już taka osoba się znalazła, nie ogląda telewizji publicznej, bo popiera KOD. Czyli jest wrogiem ideologicznym Jacka Kurskiego i TVP.

Bardzo dużo mówi, jak bardzo dotychczasowy pomiar Nielsena nie odpowiadał rzeczywistości. Do tej pory nikt nie widział człowieka z panelu tej firmy. To trochę jak yeti: wszyscy wiedzieli, że istnieje, ale jeszcze nikt go nie widział - cytują Kurskiego Wirtualne Media. (...) [Działacz KOD] Oświadczył: "Tak, ja mam panel Nielsena. I nie oglądam telewizji, na złość im nie będę oglądał". Jest jeden znany z imienia i nazwiska uczestnik panelu Nielsena, ale szczerze mówiąc: czy on jest reprezentatywny dla polskiej opinii i widowni? Śmiem wątpić.

Jacek Kurski zapomniał jedynie, że jeszcze rok temu chwalił się, że TVP wyprzedziła Polsat pod względem oglądalności meczu Polska-Niemcy w eliminacjach do Euro 2016. Badanie przeprowadziła firma Nielsen.

Zobacz także: Co łączy Czarneckiego ze Schetyną, a co Tuska z Kurskim?
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(127)
Gość
6 lat temu
Nie oglądam TVPiS!!!
Adupa
6 lat temu
Kompromitacja pana knurskiego na całej linii
gość
6 lat temu
nie oglądam TVP
Alvaro
6 lat temu
Kurski Ty nawet na stadionie się nie umiesz zachować prowokując wszystkich....Telewizyjne mniej niż zero
Danka Kaszank...
6 lat temu
P*****y kłamią w sprawie Stachowiaka, kłamią w innych sprawach
Najnowsze komentarze (127)
gość
5 lata temu
Kurski ty przygłupie emitujesz filmy zakupione przez komuchów 53 lata temu. Nie wstyd wam pisrajdom zabierać komuchom emerytury z jednoczesnym wykorzystywaniem dorobku PRLu
gość
6 lat temu
Przestańcie po nim jeździć !!! To człowiek SPECJALNEJ TROSKI !!! Złe o sobie wydaje świadectwo, ten kto wyszydza czyjeś kalectwo !
gość
6 lat temu
TVP to pisowska propagandowa telewizja
gość
6 lat temu
TVP to pisowska propagandowa telewizja
gość
6 lat temu
Sam lepiej poprowadziłbym TVP, a mam tylko podstawowe wykształcenie.
Gość
6 lat temu
A co tu k***a mierzyc ja nie ma co
Gość
6 lat temu
Zostal wezwany na dywanik bo uczen chce przerosnac w swej moherowej gorliwosci mistrza
Gość
6 lat temu
Jak pisdacki wazeliniarski k****n kooperuje z kretynskimi firmami spod moherowego logo pisdackiego to co tu lepszego sie spodziewac
Gość
6 lat temu
Nie oglądamy w domu TVP PiS owskiego
Gość
6 lat temu
Wszystkie P*****y mają gadane jakby studiowali w seminarium gdzie uczą tzw "wykładowcy" jak ogłupiać ludzi i otumaniać. Jedyną ich odpowiedzią jest natychmiastowy atak. Czy Bóg potrzebuje takich "katolików" ? To ziejące nienawiścią katopisiory , podjudzane przez brata tłumiącego wyrzuty sumienia.
Gość
6 lat temu
Do mnie dzwoniła taka paniusia z tej nowej firmy ankietowej, żeby mi taki panel pomiarowy zamontować na telewizorze, ale "oferta" wyglądała, jakby dzwonili naciągacze, więc odmówiłam. Może szkoda, bo u nas nikt nie ogląda żadnego kanału z TV Pis i w moje miejsce może złapią do pomiarów jakąś rydzykową babcie.
gość
6 lat temu
Ten d***l ma rozwiązać jakis problem. Przecież ta m******a umie tylko kłamać, mataczyc i kraść.
Gość
6 lat temu
Yeti jest w rządzie🙂
gość
6 lat temu
Nigdy żadne ankiety i sondy nie były i nie będą miarodajne, ale i ten artykuł ma niewiele wspólnego z dziennikarstwem, skoro na portalu plotkarskim umieszcza się publikacje WP.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie