KUKIZ WYRZUCIŁ LIROYA z klubu! "Otoczył się ludźmi, dla których nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15"

136
Podziel się

"Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, o uwikłaniu w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie". To początek wewnętrznych walk?

KUKIZ WYRZUCIŁ LIROYA z klubu! "Otoczył się ludźmi, dla których nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15"

Odkąd Piotr Liroy-Marzec został posłem niewiele było wiadomo o jego działalności. Udało mu się zaistnieć jako politykowi poprzez zaangażowanie w legalizację leczniczej marihuany oraz... ruch antyszczepionkowy - nazywany przez krytyków "proepidemiologicznym". W międzyczasie pojawiły się przecieki, że w klubie poselskim Kukiz'15 dochodzi do głębokiego rozłamu i podziału na frakcje.

Już trzy miesiące temu ujawniono, że Paweł Kukiz, którego największymi sukcesami było utrzymywanie, że jest "antysystemowy" i kompromitowanie się w programie Moniki Olejnik, poczuł się zazdrosny o Liroya. Zwłaszcza, że ten stanął na czele tzw. "frakcji alkoholowej", mając jako swojego poplecznika kontrowersyjnego Pawła D., znanego jako "czyściciel kamienic".

Dobór ludzi, jakimi zaczął się otaczać Liroy stał się dobrym pretekstem dla Kukiza, żeby pozbyć się go z klubu raz na zawsze. Organizacja poinformowała właśnie na Facebooku, że "Scyzoryk" nie jest już w jej szeregach.

Oto całe oświadczenie:

Ruch obywatelski Kukiz'15 powstał po to, by odebrać władzę w Polsce skorumpowanym partiom politycznym i oddać ją Obywatelom Rzeczypospolitej. Wierzymy głęboko, że dzięki rosnącemu zaangażowaniu i poparciu Obywateli dla naszego ruchu jesteśmy na dobrej drodze do zasadniczej zmiany systemowej w Polsce. Dlatego też, aby zachować zaufanie naszych wyborców, jesteśmy zmuszeni wystąpić z wnioskiem o wykluczenie Piotra Liroya-Marca z klubu poselskiego Kukiz'15.

Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

Wielokrotnie prosiliśmy Piotra Liroya-Marca, żeby zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz'15. Niestety bez skutku. Dlatego straciliśmy do Piotra zaufanie i uważamy, że nie jest on obecnie w stanie godnie reprezentować wyborców Kukiz'15.

Jeszcze dziś wystąpimy z wnioskiem do Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji przy Ministerstwie Sprawiedliwości o zbadanie procesów zmian własnościowych oraz eksmisji lokatorów nieruchomości położonych, między innymi, przy ulicach Puławskiej 10 i Trawiastej 22 w Warszawie. Wystąpimy o przesłuchanie wszystkich beneficjentów oraz uczestników tych procesów, a także o wnikliwe prześledzenie ich działalności wobec innych nieruchomości warszawskich i ich lokatorów, oraz wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji prawnych, łącznie z wnioskami do prokuratury. Przypominamy, że Kukiz’15 powstał po to, by walczyć z tak zwanymi "czyścicielami kamienic" a nie z nimi współpracować!

Jeśli Piotr Liroy-Marzec natychmiast zaprzestanie współpracy oraz jakichkolwiek dalszych kontaktów ze wspomnianymi wyżej osobami, a jednocześnie uczciwą pracą w Sejmie udowodni, że zasługuje na zaufanie naszych wyborców, to droga powrotu do klubu poselskiego Kukiz'15 będzie dla niego otwarta.

Liroy jak na razie nie skomentował decyzji swoich byłych już chyba kolegów. Ale chyba nie spodziewał się innej reakcji na informację, że planuje założyć własny ruch... "Skuteczni".

**Zobacz też:

**

KOMENTARZE
(136)
Gość
3 lata temu
Haha :D Pudel :D Ty zawsze rozwalasz tymi zdjęciami :D. xD
gość
3 lata temu
Liroy jako jeden z niewielu posłów jest przynajmniej pracowity.
Gość
3 lata temu
Kukiz ma sporo za uszami.
Gość
3 lata temu
Kukiz Norbi chce też do koryta
Gość
3 lata temu
Wszyscy się pchają do polityki i po co?
Najnowsze komentarze (136)
gość
3 lata temu
To oczywiste, że za rządów PIS jest znacznie gorzej. Łamią wszystkie swobody demokratyczne, nie można wyznawać wiary jakiej się chce, kobieta nie może swobodnie decydować o swoim ciele, brak tolerancji wobec inności. Program szkolny rozwalony, dzieci będą teraz nauczane jakiś staroci, zamiast bardziej nowoczesnych rzeczy. Przyroda niszczona.
Gość
3 lata temu
Wygląd menela i gębą pełna frazesów.
gość
3 lata temu
kukiz i marzec to para żydowskich hójów POdobnie jak skóórwiel s***b t***k wyjepbany !
gość
3 lata temu
Z Kukizem mogą współpracować tylko głupsi od niego.Inaczej on nie potrafi rozmawiać.Wielki Łosiów
gość
3 lata temu
i to mówi kukiz ktory kupil mieszkanie za bezcen? Bo niby tam byl zameldowany? spoko, szkoda tylko ze nie mieszkał...
gość
3 lata temu
A Kukiz, który nabył w Warszawie mieszkanko za ułamek jego wartości, też zostanie wyrzucony? Liroy z tego co mi wiadomo na reprywatyzacji nie skorzystał, a z klubu wyleciał. Historię z mieszkaniem Kukiza znają wszyscy i jakoś nasz żałosny artysta, który chciał kolegom odebrać szyld "Piersi", nie widzi w tym nic złego i pierdzieli o uczciwości, hahaha! Co za żałosny typ, podnóżek pisuaru!
gość
3 lata temu
Ludzie podpisujcie petycje na tej stronie -Avaaz Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka.
Gość
3 lata temu
Kukiz powinien przede wszystkim zwolnić Kukiza. Sprawia wrażenie albo wiecznie naćpanego albo nadal przyprawia. Poza tym widać na odległość że to sługus i lizod***ec brata ( śpiocha ) który niszczy Polskę by zabić wyrzuty sumienia.
gość
3 lata temu
G***i i głupszy
Gość
3 lata temu
Ufam Kukizowi.
gość
3 lata temu
kuki kreci sie caly czas kolo koryta wypieprzcie tego tlumoka z parti to bedziemy na was glosowac
gość
3 lata temu
ten inteligien nie ogolony z kozia broda to powinien jechac na wioske i g**j rozwozic a pania kopacz to powinni lizusy sie zebrac w kupe i pania kopacz pocalowac w d**e
gość
3 lata temu
kukiz to nie partia tam sa same przyglupy jarkowi duope liza
gość
3 lata temu
Kukiz juz dawno sprzedal sie Kaczynskiemu to totalne zero i klamca
...
Następna strona