Czwartek 08.06.2017 21:00

KUKIZ WYRZUCIŁ LIROYA z klubu! "Otoczył się ludźmi, dla których nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15"

Liroy Piotr Marzec Piotr Liroy-Marzec Paweł Kukiz Kukiz'15 rozłam w Kukiz'15 frakcja alkoholowa w Kukiz'15 Liroy zakłada własny ruch polityczny

KUKIZ WYRZUCIŁ LIROYA z klubu! "Otoczył się ludźmi, dla których nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15"East News

Odkąd Piotr Liroy-Marzec został posłem niewiele było wiadomo o jego działalności. Udało mu się zaistnieć jako politykowi poprzez zaangażowanie w legalizację leczniczej marihuany oraz... ruch antyszczepionkowy - nazywany przez krytyków "proepidemiologicznym". W międzyczasie pojawiły się przecieki, że w klubie poselskim Kukiz'15 dochodzi do głębokiego rozłamu i podziału na frakcje.

Już trzy miesiące temu ujawniono, że Paweł Kukiz, którego największymi sukcesami było utrzymywanie, że jest "antysystemowy" i kompromitowanie się w programie Moniki Olejnik, poczuł się zazdrosny o Liroya. Zwłaszcza, że ten stanął na czele tzw. "frakcji alkoholowej", mając jako swojego poplecznika kontrowersyjnego Pawła D., znanego jako "czyściciel kamienic".

Zobacz: Kukiz jest ZAZDROSNY O LIROYA?! "Przewodzi "frakcji alkoholowej". UWIERZYŁ, ŻE JEST WIELKI"

Dobór ludzi, jakimi zaczął się otaczać Liroy stał się dobrym pretekstem dla Kukiza, żeby pozbyć się go z klubu raz na zawsze. Organizacja poinformowała właśnie na Facebooku, że "Scyzoryk" nie jest już w jej szeregach.

Oto całe oświadczenie:

Ruch obywatelski Kukiz'15 powstał po to, by odebrać władzę w Polsce skorumpowanym partiom politycznym i oddać ją Obywatelom Rzeczypospolitej. Wierzymy głęboko, że dzięki rosnącemu zaangażowaniu i poparciu Obywateli dla naszego ruchu jesteśmy na dobrej drodze do zasadniczej zmiany systemowej w Polsce. Dlatego też, aby zachować zaufanie naszych wyborców, jesteśmy zmuszeni wystąpić z wnioskiem o wykluczenie Piotra Liroya-Marca z klubu poselskiego Kukiz'15.

Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz'15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

Wielokrotnie prosiliśmy Piotra Liroya-Marca, żeby zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz'15. Niestety bez skutku. Dlatego straciliśmy do Piotra zaufanie i uważamy, że nie jest on obecnie w stanie godnie reprezentować wyborców Kukiz'15.

Jeszcze dziś wystąpimy z wnioskiem do Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji przy Ministerstwie Sprawiedliwości o zbadanie procesów zmian własnościowych oraz eksmisji lokatorów nieruchomości położonych, między innymi, przy ulicach Puławskiej 10 i Trawiastej 22 w Warszawie. Wystąpimy o przesłuchanie wszystkich beneficjentów oraz uczestników tych procesów, a także o wnikliwe prześledzenie ich działalności wobec innych nieruchomości warszawskich i ich lokatorów, oraz wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji prawnych, łącznie z wnioskami do prokuratury. Przypominamy, że Kukiz’15 powstał po to, by walczyć z tak zwanymi "czyścicielami kamienic" a nie z nimi współpracować!

Jeśli Piotr Liroy-Marzec natychmiast zaprzestanie współpracy oraz jakichkolwiek dalszych kontaktów ze wspomnianymi wyżej osobami, a jednocześnie uczciwą pracą w Sejmie udowodni, że zasługuje na zaufanie naszych wyborców, to droga powrotu do klubu poselskiego Kukiz'15 będzie dla niego otwarta.

Liroy jak na razie nie skomentował decyzji swoich byłych już chyba kolegów. Ale chyba nie spodziewał się innej reakcji na informację, że planuje założyć własny ruch... "Skuteczni".

East NewsEast News
PAP
East NewsEast News

Tyszka o ułaskawieniu Kamińskiego: to zostało naciągnięte

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (175)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 151-175 z 175
Odpowiedz
2 2
zgłoś
Gość 09.06.2017 10:14
Kompromitowanie się u Olejnik? Co za i*****a pisała ten tekst?
Odpowiedz
1 3
zgłoś
gość 09.06.2017 10:18
brawo Kukiz takich ludzi trzeba usuwac inaczej dojdzie znowu do tego co robili za PO !!!
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 09.06.2017 10:28
KUKiZ to żaden człowiek z ambicją pragnie jedynie gotówki i kolegi kaczora.
Odpowiedz
4 0
zgłoś
gość 09.06.2017 10:30
Alkoholik narkoman i d**ek czego on jeszcze chce.Będąc człowiekiem bez ambicji i honoru.
Odpowiedz
4 0
zgłoś
Precz z PiSem 09.06.2017 10:38
Wszyscy od Kukiza w ogóle nie powinni znaleźć się w Sejmie. Usunąć to bagno
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 151-175 z 175