Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gretkowska mocno o Kaczyńskim: "KRYPTOGEJ Z DEPRESJĄ, któremu wydaje się, że jest Piłsudskim"

1075
Podziel się:

Pisarka wybrała się na manifestację z okazji kolejnej miesięcznicy Smoleńska. Uwagę skupiła na prezesie PiS-u. "Falliczny kształt języka wypycha mu prawy policzek. Polityczny samogwałt?" - pyta na Facebooku.

Gretkowska mocno o Kaczyńskim: "KRYPTOGEJ Z DEPRESJĄ, któremu wydaje się, że jest Piłsudskim"

W sobotę w centrum Warszawy odbyły się manifestacje związane z obchodami 86. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Przed Pałacem Prezydenckim zebrała się grupa protestujących osób, a wśród nich Władysław Frasyniuk, dla którego manifestacja skończyła się raczej w niemiły sposób: Władysław Frasyniuk został WYNIESIONY PRZEZ POLICJĘ z miesięcznicy smoleńskiej!

Po zatrzymaniu Frasyniuk przed kamerami powiedział do Jarosława Kaczyńskiego, że ten "pluje bratu w twarz" i zaapelował, że "nie wycierał sobie gęby bratem". Trudno ocenić, czy słowa te w jakikolwiek sposób dotknęły Jarosława, który schował się za kordonem policji.

Do kontrmanifestacji postanowiła przyłączyć się również Manuela Gretkowska, znana pisarka i feministka. W drodze na Krakowskie Przedmieście towarzyszył jej wymyślony przez nią symbol - biała róża na drucie z parasolki, który nazwała "piorunochronem nienawiści". Swoje wrażenia z tego, co zobaczyła, opisała na Facebooku.

Jak można się było domyślać, Manuela nie przebiera w słowach i nazywa Kaczyńskiego... "kryptogejem w depresji". Dalej jest tylko jeszcze gorzej:

(...) Wybierając się więc wczoraj, pierwszy raz na miesięcznicę, skonstruowałam z czarnej, strajkowej parasolki i białego kwiatka piorunochron nienawiści. Niech spływa po nim wrzask, spojrzenia składanego dyktatora. Składanego, bo przemawia ze składanej drabinki lub krzesełka. Nie zatuszuje tego transparent na szerokość jezdni: "Jarosław Kaczyński jest wielki". Nie jest. I nie jest genialnym strategiem. Ma tylko bezkarną większość. (...) Czy normalnym krajem rządziłby kryptogej w depresji, któremu zdaje się, że jest Piłsudskim? - pyta retorycznie.

(...) Kaczyński idąc na swoje krzesełko musi się czuć znowu przedszkolakiem. Widok zasłaniają mu ochroniarze, a potem plecy policjantów. Po obu stronach ulicy sznury przypominające te, za jakie przedszkolaki trzymają się idąc ulicą. Jesteśmy udziecinnieni przez rządy PiS-u. Zredukowano nas do idiotów, którym narzuca się co mają oglądać w teatrze, co myśleć, kiedy rodzić dzieci i czego je uczyć. Żyjemy w głowie prezesa, jego nostalgii gdy miał 12 lat i jedyne o czym marzył (autentyczny cytat) to rządzenie. Dzieciak bawiący się w premiera.

(...) Nie widziałam ze zbyt dużej odległości, co robił z językiem. Jego pohukiwania o barbarzyństwie (naszym, zwykłych obywateli odgrodzonych od PiS-ów kordonem) trudno nazwać językiem polskim. Ale gdy kamery sejmowe pokazują Kaczyńskiego z bliska, fascynuje mnie co dzieje się z jego twarzą. Falliczny kształt języka wypycha mu prawy policzek. Polityczny samogwałt? Jest przecież na szczytach władzy, dyktatorsko sam. Może to tik nerwowy staruszka, a może chęć poczucia oporu.

**#dziejesienazywo: Gretkowska o 500 plus: dla niektórych rodzin to jest druga pensja

**

Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1075)
gość
5 lata temu
dobra jest:)
Gość
5 lata temu
Nie chcę walczyć z opozycją z ten sposób, poprzez wulgarne i niepotrzebne obrażanie innych. To jest poziom podłogi.
Gość
5 lata temu
To nawet nie ma miesięcznic JP 2. Modlitwa to krzyk nienawiści podziału fanaberi cunizmu hipokryzji i potrzeby zemsty
Gość
5 lata temu
Nie jestem za pisem ale co tym kodziarzom tak odpie....la?!Kasa sie skonczyla?.
gość
5 lata temu
Normalna to ona nie jest. A naśmiewanie się z czyjegoś wzrostu było śmieszne w podstawówce...
Najnowsze komentarze (1075)
Jawnohetero
5 lata temu
Kiedyś przynajmniej wydawała się ładna.
gość
5 lata temu
Obrzydliwa ta kobieta, biały obłożony jęzor.fuj. A co do Kaczyńskiego, to co ją obchodzi z kim on śpi. Kto jej dał prawo zaglądać komuś do łóżka. A może chce być materacem Kaczyńskiego ,a może już była,że tak wszystko wie,.
gość
5 lata temu
brawl brawo
gość
5 lata temu
lewactwo potrafi tylko innych obrażać
gość
5 lata temu
Ale ta Gretkowska to obleśna baba.
Robert
5 lata temu
Nie "mocno" tylko obelżywie.
gość
5 lata temu
Pani Manuelo, reprezentuje Pani straszny poziom! Wstyd, że zalicza się Pani do polskiej inteligencji.
mama .
5 lata temu
Proszę DZIECI w to nie mieszać.Jest Pani Mamą .Czuje się Pani jak dziecko czy jak i*****a?
Mariola z Kwi...
5 lata temu
walnienta s..ko jesteś klaunem...dla niektórych ludzi 500+ to życie by nie głodować...puknij sie żal ci du..e ściska ze ty nie masz a inni mogą wkońcu być bez pożyczek i noormalnie nie martwić sie o to że nie brakuje na ciuszki dla dzieci czy buta na zimę.Wyprawka do szkoły kosztuje i to nie mało 650-800zł na dziecko co roku...Także puknij sie i przeproś tych co obraziłaś...A Do Pana Jarosława Kaczyńskiego to powinien Pani wytoszyć proces za obelgi i zniesławienie...
gość
5 lata temu
popatrzcie na zdjęcia i odpowiedzcie na pytanie: Kto wygląda jak i****a z wywalonym jęzorem i umorusanymi łapami a kto wygląda normalnie?
ABC
5 lata temu
Gretkowska to taka WIELKA pisarka III RP jak Wałęsowa i Izabel Marcinkiewicz. Ten sam SORT.
AA
5 lata temu
A Gretkowskiej wydaje się, że jest piękna i młoda i do tego mądra. A to zwykły ANTYK i do tego kiczowaty.
AA
5 lata temu
A Gretkowskiej wydaje się, że jest piękna i młoda i do tego mądra. A to zwykły ANTYK i do tego kiczowaty.
AA
5 lata temu
A Gretkowskiej wydaje się, że jest piękna i młoda i do tego mądra. A to zwykły ANTYK i do tego kiczowaty.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie