Lider KOD-Kapeli skazany na 6,5 roku za SPRZEDAWANIE KOBIET DO BURDELI!

196
Podziel się

Sąd uznał Konrada M. winnym zmuszenia niemal 100 kobiet do prostytucji w Grecji i Włoszech. Oskarżony do końca nie przyznał się do winy.

Lider KOD-Kapeli skazany na 6,5 roku za SPRZEDAWANIE KOBIET DO BURDELI!

Na początku tego roku Komitet Obrony Demokracji przeżył potężny kryzys wizerunkowy, gdy wyszło na jaw, że jego szef i założyciel Mateusz Kijowski przelewał sobie dziesiątki tysięcy złotych z działalności ruchu i ukrywał to przed komornikiem, który bezskutecznie próbował ściągnąć z niego długi alimentacyjne. W kwietniu z kolei media obiegła inna sensacyjna informacja, również dotycząca osoby blisko związanej z KOD-em. Okazało się bowiem, że lider kapeli odpowiedzialnej za oprawę muzyczną podczas wieców Komitetu... jest oskarżony o działalność w grupie przestępczej handlującej kobietami.

Konrad M. był głównym oskarżonym w procesie. Zarzucano mu, że w latach 2004-2006 wysłał około 100 niczego nieświadomych kobiet do burdeli w Grecji i Włoszech.

Kobiety były werbowane za pomocą ogłoszeń w prasie i w Internecie. Konrad M. prosił kandydatki o wysłanie zdjęcia sylwetki, aby mógł wstępnie ocenić ich atrakcyjność. Panie miały pracować jako hostessy przy promocji eleganckich alkoholi. Dla wielu z nich była to jedyna możliwość wyrwania się ze skrajnej biedy. Po wstępnej selekcji M. zapraszał ofiary do swojego biura w Warszawie, w którym szkolił je z zakresu podstawowych greckich i włoskich słówek oraz instruował, jak mają się ubrać. Zapewniał, że praca nie ma nic wspólnego z seksem. Kobiety wysyłał na ich własny koszt do miejsca, gdzie czekała umówiona rezydentka, która decydowała, do którego klubu nocnego je przydzielić. Dopiero w tym momencie ofiary orientowały się, że są w pułapce. Zdezorientowane, bezbronne i przerażone zmuszone były do wkroczenia na drogę prostytucji. Niektórym udało się uciec dopiero po kilku latach z pomocą rodzin, przyjaciół, czy Fundacji La Strada, której reprezentanci również uczestniczyli w procesie przeciwko oskarżonemu.

Konrad M. od początku nie przyznawał się do winy i twierdził, że historia jest "rozdęta do granic wytrzymałości przez "ziobrowe" służby".

Chwalił się też, że odkąd wyszedł z aresztu za kaucją, swobodnie podróżuje sobie po świecie.

No cóż, wygląda na to, że na kilka lat będzie musiał zrezygnować z turystyki, bowiem krakowski Sąd Okręgowy skazał go dziś na sześć i pół roku pozbawienia wolności oraz uznał winę wszystkich pozostałych 15 oskarżonych w procesie. Konrad M. chyba przeczuwał, że wyrok nie będzie dla niego korzystny, bo nie stawił się w sądzie. Jego prawniczka również nie chciała rozmawiać z dziennikarzami.

Czy sześć i pół roku za złamanie życia blisko 100 kobietom to sprawiedliwa kara?

KOMENTARZE
(196)
gość
3 lata temu
6,5 roku za zniszczenie życia tylu kobietom? Kpina!
gość
3 lata temu
6,5 roku??? ZA MAŁO!!!
gość
3 lata temu
My kobiety to mamy przechlapane w życiu... gwałty, prostytucja i okresy :( Powinni nam płacić, że każdego dnia musimy się starac i upiększać aby wam facetom się podobać. A wam wciąż mało!!
Gość
3 lata temu
Fajnych ludzi ma w szeregach ten cały KOD
Gość
3 lata temu
KOD niemal jak zorganizowana grupa przestępcza xD
Najnowsze komentarze (196)
Gość
3 lata temu
Mam nadzieję ze bedzie miał wietrzony tyłek 24h na dobę przez 6,5roku bez wytchnienia
gość
3 lata temu
No to teraz " obrońcy demokracji" typu Sztuhr, Janda, Kayah i inni będą siać propagandę że PIS gnębi bohaterów itd.
gość
3 lata temu
A jak ktoś nie jest z nimi, to jedna odpowiedź (jedna chora śpiewka) - że ten ktoś nie rozumie, że nie ogarnia, że brak inteligencji, że d***l. Tylko kto tu jest debilem, pytam się!!!!!! Dokładnie tak, jak z tą sytuacją z "żartem" Stuhra - jak się komuś nie spodobał, to znaczy że go nie zrozumiał. Litości...[/cytat]Ale bzdury wypisujecie, wszędzie znajda aię czarne owce, to nie przekreśla pozostałych, przecież KOD sam wyeliminował tego alimenciarza[/cytat]Jak wyeliminował? Długo się Kijowski zapierał. Wydało się, a oni dalej byli w KODzie. Bzdury klepiesz. Długo ich bronili , jako " ofiary" PISu, jako " obrońców demokracji" niby gnębinych przez PIS.
gość
3 lata temu
Calkowicie skompromitowany ruch z tego KODu.
gość
3 lata temu
Niezłe towarzystwo w tym kodzie. A wyrok żenująco niski. Kiedy w końcu zreformują te sądy???
gość
3 lata temu
Kto wie czy w podobną historię nie wkopała się Magdalena Żuk :/
tam go w KODz...
3 lata temu
Panie Wałęsa proszę sie pochwalić że Pańska fundacja przegrała sprawę i musi oddać 760 tyś zł i kosztów sądowych 38tyś zł, Więc wcale się panu nie dziwie że się Pan tak wsciekł i chce Pan wszędzie i ze wszystkimi protestować przeciw PIS,, Kiedyś dobrze się Panu żyło i żyło by się lepiej żeby nie PIS, Nareszcie dowiadujemy się prawdy o Panu ,,
gość
3 lata temu
o to właśnie całe zaKODowane antyPOlskie z******o Wyłaż na ulice polskich miasy ajwajować w obronie złodziei ubecji i wrogów Polski
gość
3 lata temu
zamknac c***a na dozywocie za zniszczenie zycia chocby tylko jednej kobiecie ale nie 100 powinna byc kumulacja jak w usa!!!
gość
3 lata temu
25 lat za jedną powinno być x 100 to 2500 lat.
a
3 lata temu
do burdelu go wysłać niech teraz do końca życia on pracuje....
gość
3 lata temu
pamietam ze innego czlonka lewicy skazali w szwecji za handel kobietami. jak widac ciagna takie typy do lewackiej polityki.
chrabia komor...
3 lata temu
to nie możliwe, to kaczński, tylko kod, platforma i nowoczesna nie uwikłani w żadne intersy i czyści jak łza pod patronatem prezydenta Lecha Wałensa
gość
3 lata temu
Normalnie sami najemnicy w tym KOD-dzie
...
Następna strona