Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korea Północna uwolniła amerykańskiego studenta skazanego na 15 lat ciężkich robót! Od roku jest w śpiączce

153
Podziel się

Otto Warmbier został uznany winnym "wrogich działań" z powodu... zerwania plakatu ze ściany hotelu. Jego uwolnienie to ponoć zasługa Donalda Trumpa.

Korea Północna uwolniła amerykańskiego studenta skazanego na 15 lat ciężkich robót! Od roku jest w śpiączce
bCGILCnF

W styczniu zeszłego roku w Korei Północnej zatrzymano amerykańskiego obywatela, którego następnie skazano na 15 lat ciężkich robót za próbę kradzieży propagandowego plakatu.

Otto Warmbier był studentem Uniwersytetu Virginia, który wraz z grupą kolegów przebywał w jednym z hoteli w Pjongjangu, gdzie zerwał ze ściany wspomniany transparent. Zatrzymano go na lotnisku, podczas gdy jego znajomi spokojnie wrócili do kraju. Warmbierowi postawiono zarzut działania przeciw państwu północnokoreańskiemu. Chłopak w trakcie procesu przyznał się do winy i tłumaczył, że za przechwycenie transparentu miał otrzymać samochód wart dziesięć tysięcy dolarów. W razie gdyby nie udało mu się wrócić do kraju, jego rodzina miała z kolei dostać 200 tysięcy dolarów od organizacji charytatywnej. Sąd Korei Północnej uznał, że student działał za przyzwoleniem rządu Stanów Zjednoczonych i działał "zgodnie z wrogą amerykańską polityką".

We wtorek sekretarz stanu USA Rex Tillerson poinformował, że Korea zgodziła się uwolnić studenta. Okazało się jednak, że mężczyzna od roku przebywa w śpiączce, o czym nie wiedzieli nawet jego rodzice. Dopiero tydzień temu zostali poinformowani, że Otto miał ulec zatruciu jadem kiełbasianym tuż po swoim procesie.

bCGILCnH

Chcemy, aby świat dowiedział się, jak brutalnie my oraz nasz syn zostaliśmy potraktowani i sterroryzowani przez północnokoreański reżim - powiedzieli Fred i Cindy Warmbierowie w oficjalnym oświadczeniu.

Otto pilnie potrzebuje właściwej opieki medycznej w Stanach Zjednoczonych - dodał Bill Richardson, weteran wojenny i były dyplomata, w przeszłości zaangażowany w negocjacje z Koreą Północną.

Uwolnienie Warmbiera jest przedstawiane jako sukces Donalda Trumpa. Ponoć to na jego polecenie Departament Stanu prowadził rozmowy z tamtejszym rządem.

Trwają negocjacje na temat uwolnienia kilku innych Amerykanów zatrzymanych w ostatnim czasie za "wrogie działania" na tamtym terenie.

bCGILCnN
bCGILCnO

Stanek o Melanii Trump: "Jest wystudiowana, wyreżyserowana"

bCGILCnP

Zobacz też:

bCGILCoi
KOMENTARZE
(153)
Gość
3 lata temu
Co oni mu tam zrobili ,
gość
3 lata temu
co się dzieje z tym światem..
gość
3 lata temu
Szkoda ludzi.
bCGILCoj
gość
3 lata temu
Po co ktoś tam jeździ jako turysta?
Gość
3 lata temu
Ten uposledzony dyktator powinien umierać powoli
Najnowsze komentarze (153)
Gość
rok temu
Powinni mu ręce upierdo**ć za kradzież skoro nie umiał jak inni się zachowywać jako turysta wiedząc że tam są surowe kary! Co za c***a dobrze mi tak.
gość
2 lata temu
co za tępak! Mysli ze to zabawa! Tam tysiace koreanczykow sa skazywani na kare smierci za lzejsze przewinienia.Zanim wyjechał mógł poczytac o tym kraju, Biedni rodzice....
Gość
3 lata temu
Jak na studenta to on wygląda dość "poważnie" chyba, że trzeci raz podchodził do dyplomu... To jakim krajem jest Korea Północna to jedno, a po co tam jechać, to drugie. Jednak skoro się już tam znalazł, mógł zastosować polską zasadę Savoir vivre: Jak jesteś miedzy wronam, to krakaj jak one. Mógł pomyśleć, i uszanować ichniejsze (chore) zasady, ale wolał działać tak jak mu dyktowało "chce mi się" a wtedy oni jego zasad też nie uszanowali. Bezlitosne prawo silniejszego (głupszego) Boże miej nad nami litość...
gość
3 lata temu
Prawda zwycięży ona zawsze wygrywa tylko liczy się czas kiedy ona przyjdzie.
gość
3 lata temu
Ta reklame audi wsadzcie sobie w d**ę, zadnym znajomym nie powiem, żeby kupowali te zasrane auta.
Gość
3 lata temu
Mogli go do końca d***bac...
Gość
3 lata temu
Dobrze kursie!!!
Gość
3 lata temu
Utyty sk***esyn
bCGILCob
gość
3 lata temu
szkoda chłopaka całe życie przed nim
Gość
3 lata temu
A wy na Polskę narzekacie !!!
gość
3 lata temu
jl n p*************************************************o na życie mrozek. Od 2 lat pracuję w domu w internecie, teraz mam znacznie więcej niż gdybym pracował w Norwegii kuweta. W internecie każdy może zarabiać bo jest mnóstwo sposobów. Ja głównie działam tu: k************a ☺ i od dwóch lat mam dobra pensję. domino czcili minima grosza gladka kultem gieldy mlynem
gość
3 lata temu
sr x p*************************************************o na życie miluje. Od 2 lat pracuję w domu w internecie, teraz mam znacznie więcej niż gdybym pracował w Norwegii gmerac. W internecie każdy może zarabiać bo jest mnóstwo sposobów. Ja głównie działam tu: k************a ☺ i od dwóch lat mam dobra pensję. galowe napoil chwaly bedaca mydlil kraula halasu dogasl
gość
3 lata temu
au i p*************************************************o na życie kapalo. Od 2 lat pracuję w domu w internecie, teraz mam znacznie więcej niż gdybym pracował w Norwegii gniewa. W internecie każdy może zarabiać bo jest mnóstwo sposobów. Ja głównie działam tu: k************a ☺ i od dwóch lat mam dobra pensję. grzali gorzej dokroi gburze golcie kicnal czknal czulby
gość
3 lata temu
il c p*************************************************o na życie motyli. Od 2 lat pracuję w domu w internecie, teraz mam znacznie więcej niż gdybym pracował w Norwegii bledna. W internecie każdy może zarabiać bo jest mnóstwo sposobów. Ja głównie działam tu: k************a ☺ i od dwóch lat mam dobra pensję. modlom neguje mlocki krezus glowic kaszlu kupala licuje
...
Następna strona
bCGILCoD