Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gretkowska o Lewandowskiej: "Jest ŻONĄ PÓŁBOGA, LEKKO ODLECIAŁA. Dla reklamy ludzie robią co mogą"

401
Podziel się:

Przy okazji dostało się też Dodzie i... Magdzie Gessler. "Kto nauczy Polki myśleć?" - pyta pisarka.

Gretkowska o Lewandowskiej: "Jest ŻONĄ PÓŁBOGA, LEKKO ODLECIAŁA. Dla reklamy ludzie robią co mogą"

W ostatnim czasie rozgorzała dyskusja na temat tego, że kobiety nieustannie poddawane są presji bycia idealnymi matkami, żonami i kobietami jako takimi. Osoby publicznie dodatkowo przyczyniają się do nakręcania tej spirali pokazując - tak jak Anna Lewandowska - zdjęcia swojego umięśnionego brzucha tuż po porodzie i beztroskie "fit" życie, tak różne od rzeczywistości, z jaką boryka się 90% Polek.

W sprawie wypowiedziały się już zresztą nie tylko przedstawicielki płci pięknej, ale i bloger-poeta, który stanął po stronie "zwyczajnych kobiet" i skrytykował żonę Roberta za promowanie nierealnego obrazu kobiety.

Swoje trzy grosze do tematu postanowiła dorzucić także Manuela Gretkowska, pisarka znana z kontrowersyjnych poglądów i kwiecistego języka. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała wpis, w którym ironicznie "broni" Anny twierdząc, że jest ona jedynie ofiarą sławy swojego męża oraz mody na sprowadzanie płci pięknej do roli "towaru".

Kobiety, dajmy spokój Ani Lewandowskiej. Może karmi dziecko więc po co ma się denerwować? Winy matek nie przechodzą na córeczki. W dodatku Lewandowska nie jest niczemu winna. Ma własną firmę i chce sobie radzić, dla reklamy ludzie robią co mogą. Co z tego, że sfotografowała swój płaski brzuch miesiąc po porodzie? Polacy nie gęsi, Polki nie pingwiny naśladować nie muszą ptasimi móżdżkami każdej mody. Dziewczyna jest żoną półboga - tak się u nas traktuje Lewandowskiego i lekko odleciała, nie ona jedna. Wpasowała się w tło którym wszystkie żyjemy. Ciało kobiece traktowane jest jak sprzęt do amortyzacji, my jak towary - ocenia Manuela.

Pisarka uważa ponadto, że w obecnych mediach brakuje prawdziwych autorytetów, a ich miejsce zajmują "babony", które zwracają uwagę tym, że są głośne i bezczelne. To zdaniem autorki przyczynia się do zidiocenia społeczeństwa i hołdowania nie tym wartościom, co trzeba.

Chodakowską naśladuje milion Polek. Uczy je dbać o ciało i ćwiczyć, chwała jej za to. A kto nauczy je myśleć? - pyta Gretkowska. Magda Gessler - nasza Violetta Villas polskiej kuchni nauczy kultury? Ona, na najwyższym C uczy głupków moresu, wrzeszczy niby ekonom na chłopów, by zaprowadzić porządek. Bo Pan wyjechał do Paryża, razem z całą kulturą i nie wróci , tak jak "Starsi Panowie". Został babon. Z braku role model (kobiety wzoru, nie top modelki) panuje u nas kult babona. Jeśli jesteś bezczelna, krzykliwa i w miarę wulgarna zyskujesz posłuch. Babon jak posłanka Pawłowicz, gdy brakuje argumentów powie: nie masz racji bo jesteś brzydka.

Za kwintesencję hipokryzji i "baboństwa" pisarka uważa... Dodę, której wypomniała chamstwo wobec przyrodniej siostry i jej matki oraz operacje plastyczne.

Babon może być ładny, zoperowany, obstrzykany urodą. Doda uważa się za wzór do naśladowania nowoczesnej kobiecości. Nie przeszkadza to jej usprawiedliwiać własnego tatusia kosztem kobiety z którą miał dziecko "sama sobie winna... rozkładała nogi przed nieswoim mężem"- cytuje Gretkowska słynną wypowiedź Rabczewskiej.

Na koniec feministka apeluje: Zadbajmy o nasze córki i córeczkę Ani Lewandowskiej. Nie chciała źle, żadna z nas nie chce źle. Po prostu gubimy się w pokręconym świecie i błądzimy.

Myślicie, że któraś z wymienionych we wpisie celebrytek odpowie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(401)
Tress
5 lata temu
Ma całkowitą racje! !!!!
Szacun
5 lata temu
Świetna babka! Inteligenta i ma swoje zdanie! Niech uważa bo takich w Polsce nie lubią!
Gość
5 lata temu
Ani odleciała i to mocno.
Gość
5 lata temu
No i ma racje
Gość
5 lata temu
Lewa to już odleciała totalnie, a nie lekko
Najnowsze komentarze (401)
karol
5 lata temu
jest nie modną plotkarą i zawsze znajdzie poparcie pośród zawistników.... już nie lubię jej
JA
5 lata temu
do kolekcjii babonow nalezy koniecznie dopisac pania europoslanke roze thun ,posluchajcie czasem co ona mowi jak mowi i jak wyclada. to sie nawet fizjologom nie snilo.......
gość
5 lata temu
niestety ma rację
gość
5 lata temu
ależ bełkot jednak zdanie o Lewandowskiej trafne ... no chyba ze w tym bełkocie chodziło o co innego niż ja zrozumiałam; nie lansuj się na trzech najczęściej omawianych babkach - wracaj do Szwecji pseudofeministko
gość
5 lata temu
Ta pani tez próbowała się wypromować nawet założyła partę w tym celu ale z marnym skutkiem więc ujada w mediach na innych, którym się udało, nic innego nie potrafi!
gość
5 lata temu
zwykła babska zawiść... urody brak... a tu młoda, piękna, zaradna, bogata... ach te baby
magda
5 lata temu
ta baba do wsyzstkich sie dowala niech sie zajmnie soba
gość
5 lata temu
Jaka wku.......ca jest ta cała Gretkowska.Ona chyba ćpa.
gość
5 lata temu
feministka
gość
5 lata temu
Gretkowska Ma rację. Jednak czytając jej wpis na fb, zastanawiam się, czy aby na pewno to ona jest autorką jej książek. Styl postu - koszmarny! Błędy gramatyczne, stylistyczne, składniowe, interpunkcyjne... I ona pisze książki?! Wierzyć się nie chce... Korektorzy jej "stylu" literackiego chyba muszą jej książki pisać od nowa...
Sarrou
5 lata temu
Najlepiej niech odleci na księżyc
!!!
5 lata temu
Gretkowska jest dla mnie z***m, odkąd pokazała swój jęzor!
gość
5 lata temu
zony milionerow raczej nie wiedza co to normalne zycie
gość
5 lata temu
Dopinane włosy Geslerowej i RENOWACJA gęby - botoks i operacje plastyczne - to widać gołym okiem - ale dupska i brzucha nie da rady usunąc - coraz grubsza !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie