Trwa ładowanie...
Przejdź na

Dyrektor TVP2 recytuje fraszkę o "kamienowaniu lesby i ścięciu gejów". "Jest w OBRONIE gejów i lesbijek!"

146
Podziel się

"Jest żartobliwym ostrzeżeniem przed tym, co się w Polsce może wydarzyć" - tłumaczył Marcin Wolski. To dlatego fantazjował o "ścinaniu tysięcznego geja" i "puszczaniu się córki"?

Dyrektor TVP2 recytuje fraszkę o "kamienowaniu lesby i ścięciu gejów". "Jest w OBRONIE gejów i lesbijek!"
bEgjlYrV

Dla znanego satyryka Jana Pietrzaka "dobra zmiana" tchnęła nowe życie w jego karierę. Już nie musi się cenzurować i być śmieszny - wreszcie może mówić na scenie, co naprawdę myśli o ludziach, z którymi się nie zgadza, bez owijania w bawełnę. A że lubi retorykę propagandy sprzed II wojny światowej, uważa ich za wszy łonowe i inne insekty.

Podczas niedoszłego festiwalu w Opolu Pietrzak miał też obchodzić 50-lecie kabaretu Pod Egidą. Gdy pojawiły się kontrowersje wokół "czarnej listy" Jacka Kurskiego, odebrał sytuację personalnie i uznał, że władzom miasta tak naprawdę chodziło o niego, bo popiera PiS.

bEgjlYrX

Pietrzak ma jednak ważniejsze jubileusze, które postanowił świętować huczniej niż tylko na scenie w Opolu. TVP wyemitowało imprezę... Imieniny Pana Janka. Nie wiemy, co "bard" zrobił, żeby telewizja publiczna świętowała jego imieniny, ale imprezę zorganizowaną w Parku Praskim w Warszawie uświetnił obecnością sam Jacek Kurski, który podziękował mu "za wolność, humor i radość" i jeszcze wręczył "Złoty Mikrofon" Polskiego Radia.

W Opolu swoje jubileusze mieli obchodzić także Maryla Rodowicz i Piasek, więc prywatna impreza sprawiła, że Pietrzak był w centrum zainteresowania. Pojawili się jednak inni artyści, którzy dla niego występowali, a wśród nich Marcin Wolski, dyrektor TVP2. Ten postanowił być przynajmniej tak "zabawny", jak solenizant. Wolski w swoim "skeczu" przedstawił autorską wizję Polski, w której uchodźcy wprowadzili prawo szariatu. Trudno powiedzieć, czy ze strachem, czy z satysfakcją fantazjował o wrogach "dobrej zmiany", co miałoby się z nimi stać, szczególnie akcentując "ścinanie tysięcznego geja" i "kamienowanie lesby".

Bez szczególnej przyczyny, bez nacisków i bodźców, dobry wujek Schetyna przyjmie w Polsce uchodźców. Dla talibów z Somalii, Syrii, Afganistanu jest moc willi w Aninie i miasteczko Wilanów. Postępowych parafii będzie kilka gotowych i darmowe obiadki w restauracji u Sowy. Pan im nogi umyje, kulturalny też plan da wolontariusz Wałęsa, Petru, Owsiak i Janda - "rozweselał" publiczność dyrektor telewizyjnej Dwójki.

bEgjlYsd

Wstajesz bez kaca wcześnie rano. Pozdrawiasz żony i rodzinę, a potem idziesz na Warszawę, co w swojską zamienia się Medynę. Bazar na placach i alejach, z góry muezini nawołują, tam ścięto tysięcznego geja, tu jakąś lesbę kamienują. Na krótkiej smyczy trzymasz córkę, świadom łakomych oczu braci. Włożyła właśnie nową burkę, wie - jak się puści, głowę straci. Czy tego chciały postępaki wpuszczając pierwszych imigrantów?

Wielu widzów poczuło się urażonych "fraszką" Wolskiego, bo straszenie wizjami islamu w Polsce to jedno, a pisanie o "puszczaniu się córek" czy "kamienowaniu lesby" to drugie. Autor zapytany o intencje przez serwis Press nie krył oburzenia i uważa, że nie ma się z czego tłumaczyć.

Taka rozmowa, na ten temat, jest poniżej mojej godności, bo to rozmowa na poziomie kamienia łupanego - oburzył się. Moja fraszka nie została właściwie zrozumiana, a pani się odwołuje do retoryki "Gazety Wyborczej". Moja fraszka jest w obronie gejów i lesbijek, nie przeciwko nim i jest żartobliwym ostrzeżeniem przed tym, co się w Polsce może wydarzyć, co może spotkać gejów i lesbijki, kiedy muzułmanie zaczną w Polsce rządzić. To żartobliwa parabola, dowcip, wykorzystujący chwyty stosowane w literaturze. Nie moja wina, że ktoś tego nie zrozumiał.

Podkreślił też, że użył słowa "lesba", bo "lesbijka" jest dłuższe i psuła mu rytm. Uważa też, że jego dzieło jest tak wiekopomne, że powinno być nauczane w szkołach "dobrej zmiany".

bEgjlYse

Chciałbym, żeby takie utwory weszły do kanonu lektur szkolnych - powiedział.

Serwis Press zapytał, czy równie żartobliwie i ze stylistycznymi skrótami pisałby o katolikach. Odpowiedź może zaskoczyć... albo i nie.

Nie, bo Polska jest krajem chrześcijańskim i zadaniem telewizji publicznej jest propagowanie wartości chrześcijańskich - stwierdził.

Udało mu się je propagować?

bEgjlYsf
bEgjlYsg
Zobacz także: Kurdej-Szatan dementuje: "Maż nie dostał propozycji prowadzenia "Jakiej to melodii""
Zobacz także: Zobacz też:
bEgjlYsy
KOMENTARZE
(146)
anty-troll
4 lata temu
Ten gość już całkiem odleciał jak inni z jego środowiska. Ma wyprany mózg przez Kaczyńskiego i jego otoczenie.
gość
4 lata temu
Kończ waść, wstydu oszczędź.
gość
4 lata temu
Ot mundry....jedno oko na Maroko a drugie na Kaukaz
bEgjlYsz
gość
4 lata temu
Typowy pisowski p*****l. Ja ich już po tych ohydnych mordach rozpoznaję...
XXX
4 lata temu
Od momentu, kiedy PIS-lamisci "sprawuja" wladze, to w Polsce NIENAWISC siegnela APOGEUM! "Czlowiek czlowiekowi wilkiem.." To sie w glowie nie miesci co sie teraz dzieje.. A wszystko przez jedna nienawistna, mala, msciwa gnide, ktora do tej NIENAWISCI co miesiac wciaz nawoluje :(((
Najnowsze komentarze (146)
gość
4 lata temu
Bądż jak worski, bądź obrońcą pi(c?)owskiej (sarmackiej) Polski. Już niedługo Mr Worski, w propagandzie (będzie) mistrzem Polski.Worski prawdę ci powie, wleje ci w uszy nienawiść oraz antyrosyjskie (antyislamskie fobie)!
gość
4 lata temu
Poeta, ma prawo w swoich wierszach pisać co chce, a jeżeli ktoś nie umie "czytać między wierszami" to trudno, już się nie nauczy.
gość
4 lata temu
Z Ameryki brać przykład. Do Europy nie wpuszczać muzułmanów. Kiedy wreszcie będzie bezpiecznie? Obściskiwanie publiczne jest obleśne tak samo hetero i homo. Powinny być mandaty za nieobyczajne zachowanie. Czemu przy kasie w spożywczym muszę oglądać łapy błądzące po dupskach. Rzygać się chce.
gość
4 lata temu
Tak swoją drogą, jacy Ci pisowscy ministrowie, poplecznicy i przyklaskiwacze ( w typie Terlikowskiego) nieładni i zaniedbani. Włosy, zęby, brody, wąsy, kołnierzyk u koszuli Pana Wolskiego i koszula "prasowana do pępka, bo reszta wejdzie w spodnie... Zbliżenia na ich twarze sugerują, że kosmetyki do pielęgnacji są im obce. Pocą się. Wolski ma zaniedbane i żółte zęby od papierochów. Wąsy za długie - już widzę jak je i ile na nich zostaje... fuj! Maciarewicz nie lepszy ze zbyt długimi wąsami i zarostem nie ogarnianym od kilku dni. Widać, ze sam się goli. I oni z takim wyglądem reprezentują nas wśród przywódców, ministrów, prezesów innych państw? Toż patrzą na nas jak na łowców niedźwiedzi. A tych naszych przywódców to tylko w sukmany ubrać, stół postawić i miód polewać służbie. No niestety tak wyglądają, bo tak o własny wizerunek dbają. Wstyd!!!
B52
4 lata temu
lewactwo ma nadzieję że wystarczy do chłopa domalować ryj i mamy świnię
B52
4 lata temu
daję gratis 1 t kamieni
gość
4 lata temu
Z wyleniałego PZPRowca Marcina Wolskiego taki dyrektor TVP2, jak ze mnie Królowa angielska.
gość
4 lata temu
A co tu robi zdjęcie Marka Niedźwieckiego i co ma do tego Antoni??? Mógł napisać lesbijkę zamiast jakąś lesbę i zachowałby rytm. Takie niby niezrozumienie jego pożal się Boże fraszki, ale jej wytłumaczyć nie potrafi, zasłaniając się łopatologią, kpina. Taki mają poziom poszanowania drugiego człowieka. A co do imienin Pietrzaka to Dwojka wiele lat emitowała imieniny Marcina Dańca.
bEgjlYsr
tom
4 lata temu
Co te stetryczałe, stare dziadki mają jeszcze, do powiedzenia ??? Od starości, pożółkły protezy, , oczy wykrzywił zez!!! i tacy zmurszali mężczyżni, zamiast, na działkach, siedzieć, to pchają się do TV.. żenada i obrzydzenie !!!!! Gdzie, są młodzi, wykształceni ludzie ????? Tetrycy, na emerytury !!!!!
gość
4 lata temu
wyobrażacie sobie, że takim językiem pisałby Mickiewicz albo Miłosz?
Gość
4 lata temu
A ja tam to lubię ... jest przynajmniej szczery ...
Gość
4 lata temu
Ale ma okropne, żółte zęby.
Gość
4 lata temu
Szum o byle co
gość
4 lata temu
oh wow co za d***l
...
Następna strona
bEgjlYsT