Trwa ładowanie...
Przejdź na

Studentki walczyły o staż w państwowej elektrowni jądrowej w... BIKINI! "Połączenie piękna i technologii daje ciekawy efekt"

101
Podziel się

Nietypowy konkurs ogłoszono na Facebooku. Elektrownia nuklearna (!) chce w ten sposób zachęcić kobiety do studiów technicznych. Udany sposób na promocję?

Studentki walczyły o staż w państwowej elektrowni jądrowej w... BIKINI! "Połączenie piękna i technologii daje ciekawy efekt"
bEgykIsB

Od wielu lat jednym z problemów, z jakimi mierzą się uczelnie techniczne, jest coraz mniej kobiet zainteresowanych studiami związanymi z naukami ścisłymi. Wbrew pozorom nie wynika to z zamiłowania do nauk humanistycznych, gdyż kiedyś kobiet było w tych dziedzinach dużo więcej. Uczelnie zaczęły walczyć przede wszystkim ze złym traktowaniem kobiet i faworyzowaniem mężczyzn, co odstraszało studentki od wielu kierunków.

Czeska elektrownia nuklearna, należąca do państwowego przedsiębiorstwa ČEZ, znalazła nietypowy sposób na promowanie studentek kierunków ścisłych. Zaproponowano im staż, w którym ostatnim etapem rekrutacji było... pozowanie w bikini. Kandydatki musiały się prężyć na tle kominów i zardzewiałych barierek, a najlepszą z nich mieli wybrać internauci - i wcale nie w oparciu o ich umiejętności ani doświadczenie.

Połączenie piękna i technologii daje ciekawy efekt. Wierzymy, że to jeszcze zwiększy zainteresowanie studentów dziedzinami technicznymi - czytamy na stronie elektrowni. Zostawcie "lajka" i pomóżcie tym ślicznotkom dostać się na staż. Wnętrze wieży chłodniczej zostało przekształcone w niekonwencjonalne studio. Dzisiaj wybraliśmy dziesięć finalistek krajowego konkursu Absolwentka roku 2017. Teraz je wam przedstawimy. Dziewczyna z największą liczbą "lajków" dostanie tytuł "Absolwentka z energią" i spędzi u nas dwa tygodnie na stażu. Liczą się wyłącznie "lajki", które pojawią się w naszym albumie.

bEgykIsD

Internauci, a zwłaszcza internautki, ostro zareagowały na pomysł pracowników elektrowni w Temelinie. Zarzucają im uprzedmiotowienie kobiet i wysyłanie oficjalnego przekazu, że karierę w państwowej spółce robi się nie tylko ze względu na wygląd, ale i na gotowość do prężenia biustu przed pracownikami firmy.

Konkurs jest absolutnie poza granicami etyki. Uważam, że to niedopuszczalne, że w 2017 roku ktoś otrzymuje zawodową propozycję, bo wygląda dobrze, a co więcej - bo jego wygląd został doceniony przez innych - Wprost cytuje obrończynię praw kobiet Petrę Havlikovą.

Po krytyce zapanował pewien popłoch w firmie, gdyż na profilu facebookowym pojawiły się przeprosiny za organizację takiego konkursu. Wcześniejsze wpisy i zdjęcia z opisami kandydatek jednak nie zniknęły, a pracownicy spółki postanowili przekuć aferę na swoją korzyść.

Zwyciężczyniami konkursu zostały... wszystkie zainteresowane techniką! Na profilu Infocentrum Temelin postanowiliśmy zakończyć głosowanie i nie ogłaszać jednej Miss Energii 2017. Zwyciężczyniami zostały wszystkie panie zainteresowane energetyką jądrową i dziedzinami technicznymi w ogóle. Wszystkie finalistki Miss absolwentek otrzymują szansę stażu w branży, który będzie "egzaminem dojrzałości" dalszych badań. A jeśli te pójdą w kierunku technicznym, cały ČEZ z radością będzie współpracować. Oferta dotyczy współpracy, pracy, czy na przykład wizyt i spotkań, ale obejmuje też wszystkie inne kandydatki.

bEgykIsJ

Nie chcieliśmy naszym konkursem nikogo urazić. Celem uczestnictwa w konkursie było wspieranie edukacji technicznej. Jeżeli jednak nasz pierwszy pomysł wzbudził wątpliwości lub obawy, jest nam bardzo przykro i przepraszamy.

Myślice, że to uspokoi przyszłe stażystki, bo już nie będą się musiały więcej rozbierać, żeby móc awansować?

bEgykIsK
bEgykIsL
bEgykIsM
Zobacz także: Polka robi karierę w Bollywood: "Trzymają mnie tam pieniądze"
Zobacz także: Zobacz też:
bEgykIte
KOMENTARZE
(101)
gość
4 lata temu
xt f, a ja mam caly czas wakacje jacfhd. Pracuje 2h dziennie i wyciagam ponad 20 tys miesiecznie jrasyu. Kazdy tak moze, moja metode opisalem na stronie: pierwszymilion.ga enug yfpa kremow kruszy chorym drapie gwiazd
Gość
4 lata temu
Seksistowskie na maksa.
Gość
4 lata temu
Żenada roku. Panie, wstydzcie się...
bEgykItf
Gość
4 lata temu
Ale wiocha !!!!!!!!!!
minimon
4 lata temu
No i przez takie larwy kobiety sa postrzegane w przedmiotowy sposób! Cos na zasadzie:"nie chce byc traktowana jak rzecz, dlatego pokaże cycki"?! WTF
Najnowsze komentarze (101)
Gość
4 lata temu
Wagina pokazała cz będzie nauka wartości w najbliższym czasie r****m waszymi super cialami głupie duuuupy wstyd
gość
4 lata temu
Myśle ze na największa krytykę zasługują nie same kandydatki ale ci którzy zorganizowali ten seksistowski konkurs
Gość
4 lata temu
Żałosne! Tu winne są obie strony: pomysłodawcy tego projektu i te dziewczyny, które zdecydowały się w tym uczestniczyć.
Gość
4 lata temu
K.rwa! Absurd jakiś!!! Kogo i do czego chcieli zachęcić?! Tych idiotów powinno się pociągnąć do odpowiedzialności karnej! XXI wiek, Europa, a seksizm kwitnie w najlepsze :/.
gość
4 lata temu
xt f, a ja mam caly czas wakacje jacfhd. Pracuje 2h dziennie i wyciagam ponad 20 tys miesiecznie jrasyu. Kazdy tak moze, moja metode opisalem na stronie: pierwszymilion.ga enug yfpa kremow kruszy chorym drapie gwiazd
gość
4 lata temu
Na uczelni technicznej się liczy coś innego niż dobre ciało w bikini, prezes pewnie chciał popatrzeć ... żenujące !!!
Opole
4 lata temu
Nawet w elektrowni jądrowej będą robić sobie jaja.Dube i cycy pokazać,pokręcić się na głowie,pochodzic na rękach.Dokąd zmierzamy jako ludzie?
Gość
4 lata temu
Zorganizowanie konkursu jest seksistowskie, wystarczyło nie brać w nim udziału
bEgykIsX
gość
4 lata temu
Może i seksistowskie ale one sie na to zgodziły! Jaki poziom sobą prezentują?! Gdzie asertywność?!
gość
4 lata temu
Czarnobyl comeback....bo trzeba było paznokcie pomalować i loki nakręcić
gość
4 lata temu
Ale pod artykułem o koloniach seksowanych komentarze nie były tak krytyczne... Tak to się właśnie zaczyna!
gość
4 lata temu
seksistowskie strasznie, ale z drugiej strony znalazło się sporo chętnych a to nietsety też swiadczy o kobietach
ccc
4 lata temu
ciekawe jakie mają kryteria dla męskiego kandydata; żenada i seksizm generalnie
Bartek
4 lata temu
zamiast patrzec na checi do pracy czy na wiedze beda teraz patrzec cz latasz z gola d**a i robisz gwiazdy JA P*****LE co sie porobilo przez te lewackie glupoty
...
Następna strona
bEgykItz