Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Sobecka pisze do papieża w obronie Radia Maryja: "Wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom! RZETELNIE INFORMUJE oraz broni wartości chrześcijańskich!"

276
Podziel się

"Wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona" - niepokoi się posłanka Sobecka. Pod jej apelem podpisali się już między innymi Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz.

Anna Sobecka pisze do papieża w obronie Radia Maryja: "Wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom! RZETELNIE INFORMUJE oraz broni wartości chrześcijańskich!"
bCXwUQtN

Ojciec Tadeusz Rydzyk to bez wątpienia jeden z największych beneficjentów "dobrej zmiany". Chociaż o jego astronomicznych dochodach opisywanych pod płaszczykiem "ofiary od wiernych" mówiło się już wcześniej, to odkąd władzę w Polsce sprawuje Prawa i Sprawiedliwość przedsiębiorczemu redemptoryście wiedzie się jeszcze lepiej. Coraz większe ambicje finansowe i polityczne Rydzyka spowodowały, że stworzono petycję do papieża Franciszka, w której poproszono o "ukrócenie politycznej działalności" założyciela Radia Maryja.

Powstały wniosek zdenerwował polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy, chcąc uprzedzić dotarcie petycji do Watykanu, stworzyli własne pismo, w którym opisują, że "wolność katolickich mediów jest bardzo poważnie zagrożona". Chodzi oczywiście o "dyskryminowanego" Rydzyka oraz o "dzieła ewangelizacyjne utworzone i działające z Jego inspiracji". Czyli o Radio Maryja.

bCXwUQtP

Ta katolicka rozgłośnia wiernie służy Panu Bogu, Kościołowi i Polakom wspomagając ich formację katolicką i patriotyczną. Jako jedyna rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich - pisze Anna Sobecka, inicjatorka petycji. Katecheza i modlitwa wyznaczają rytm każdego dnia słuchaczy Radia Maryja, a prowadzona na antenie codzienna modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz bezpośrednie transmisje z podróży apostolskich skutecznie wspierają budowanie wspólnoty wiernych zjednoczonych z Piotrem naszych czasów.

Posłanka Sobecka opublikowała petycję na swojej stronie internetowej, zachęcając do podpisania apelu. Razem z nią w obronie Tadeusza Rydzyka stanęli między innymi Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Jolanta Szczypińska i Beata Kempa.

Myślicie, że papież Franciszek im odpowie?

bCXwUQtV
bCXwUQtW

Benedykt XVI skończył 90 lat. Świętował przy piwie

bCXwUQtX

Zobacz też:

bCXwUQuq
KOMENTARZE
(276)
Gość
3 lata temu
Obawiam się, ze nigdy nie odbudujemy tego kraju moralnie, jest mi bardzo smutno z tego powodu, bo ja kocham moj kraj, a coraz częściej wstydzę się tych nowo- postaw
gość
3 lata temu
sami politycy się podpisali, a więc oskarżenie Rydzyka o uprawianie polityki potwierdziło się. Teraz czas na reakcję papieża
Gość
3 lata temu
Co oni ćpają?
bCXwUQur
Gość
3 lata temu
KPINA. Ten "kraj" to jeden wielki cyrk na kółkach.
gość
3 lata temu
Oto, kto decyduje, o losach kraju, o naszych losach! Jak to możliwe, że tylu ludziom takie informacje nie dają do myślenia. Republika kolesiów, tyle że do tego fanatycznie katolicka. Tego chcecie?
Najnowsze komentarze (276)
gosc
2 lata temu
wlasnie papierz powinien z tym rydzykiem zrobic porzadek
Gość
3 lata temu
Ta i*****a jeszcze zyje?
gość
3 lata temu
To maja widac burdel w glowie politycy. wszedzie wesza atak zamach. petycja lapidarna dosc nie mowi o dziełach nie zagraza Bogu, ludziom ale raczej zmusza smietankę torunska do pokory zastanowienia sie troszkę dot. zapedow politycznych bo niestety przesadza x R****k. a propo geotermy jakkolwiek uzyteczne ale to nie jest dzielo ewangelizacyjne
Polka
3 lata temu
List napisany ładnie, w sposób kulturalny i uczciwy.
Andrzej i Ann...
3 lata temu
Nikt nikogo nie zmusza do słuchania Radia Maryja, ani Telewizji Trwam. Odczepcie się od Rydzyka i zostawcie Go w spokoju. To naprawdę zasłużony człowiek. W Polsce nikt tyle nie zrobił dla społeczeństwa chrześcijańskiego ile O. R****k.
gość
3 lata temu
Odczepcie się od ojca Rydzyka. Ten gość zasłużył na uznanie, a nie na krytykę. Nie jest obłudny, co ma powiedzieć to powie, ale Radio Maryja jest wspaniałe szczególnie dla starszych, samotnych osób.
gość
3 lata temu
Ten babochłop broni złodzieja przed Papieżem.
gość
3 lata temu
Ten babochłop broni złodzieja przed Papieżem.
bCXwUQuj
Gość
3 lata temu
Tusku wróć!!!!!!!
777
3 lata temu
Polaków to raczej skubie a nie im pomaga...
halt
3 lata temu
pani Sobecka i wielu innych posłów/anek powinno być już na emeryturach i siedzieć na ogródku zabierają miejsca pracy bezrobotnym
gość
3 lata temu
Niektórzy to kłamią jak z nut.
gość
3 lata temu
jprd o.O
gość
3 lata temu
KOBIETA NIE WIE CO CZYNI!!!
...
Następna strona
bCXwUQuL