Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lewandowscy wydali oświadczenie w sprawie fałszywej akcji: "Środki zostały ZWRÓCONE. Ponownie przeznaczymy je na inny cel"

74
Podziel się:

"Nie przestaniemy wspierać organizacji charytatywnych" - zapewniają. Sprawę nieuczciwej zbiórki bada już prokuratura.

Lewandowscy wydali oświadczenie w sprawie fałszywej akcji: "Środki zostały ZWRÓCONE. Ponownie przeznaczymy je na inny cel"

Zaangażowanie w akcje charytatywne gwiazd i celebrytów to jeden z najbardziej pozytywnych skutków popularności. Poza ociepleniem wizerunku można też pomóc, a niejednokrotnie nawet uratować komuś życie. Niestety pokusa szybkiego zebrania dużych pieniędzy jest dla oszustów silniejsza niż honor i zwykła uczciwość. Boleśnie przekonali się o tym ci, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy dla "chorego Antosia", chłopca, który nie istnieje.

Dla Ani i Roberta, których konta w mediach społecznościowych każdego dnia śledzą miliony osób, taki zawód mógłby skończyć się chęcią wycofania się z udziału w jakichkolwiek akcjach charytatywnych. Sportowcy postanowili jednak wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie w którym nie tylko wyjaśniają, co stało się z pieniędzmi, ale też podkreślają, że nadal zamierzają angażować się w zbiórki:

W związku z informacjami, jakie pojawiły się w internecie na temat akcji charytatywnej pt. ‘Boję się ciemności’, która odbywała się na portalu zrzutka.pl, w której wzięliśmy udział, chcielibyśmy poinformować, że podobnie jak wszyscy zaangażowani darczyńcy zostaliśmy wprowadzeni w błąd - piszą w oświadczeniu przesłanym do mediów. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że sprawa wyjaśni się z pozytywnym skutkiem dla wszystkich zaangażowanych i nikt ze wspierających inicjatywę nie zniechęci się do dalszego pomagania potrzebującym. Środki zostały zwrócone przez Organizatora akcji i zostaną przez nas ponownie przeznaczone na inny cel charytatywny. Pomaganie innym jest dla nas bardzo ważną wartością i pomimo tego zdarzenia, nie przestaniemy wspierać organizacji charytatywnych, osób potrzebujących i akcji prospołecznych.

Akcją fałszywej zbiórki pieniędzy dla 2-letniego chłopca zajęła już się prokuratura.

Zobacz także: Anna Lewandowska urodziła
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(74)
Gość
7 lat temu
Oby pieniądze trafiły do kogoś naprawdę potrzebującego. I mówcie sobie co chcecie, ale jestem pewna, że oni naprawdę dużo takich przelewów robią.
Gość
7 lat temu
Super ze napisali cos takiego. Pomagajmy jesli tylko mozemy!!
Gość
7 lat temu
Stop miesiecznica!'idzcie na cmentarz albo do Kosciola a nie w srodku miasta... zal!!!glupota
Gość
7 lat temu
Oszusci zawsze będą. Nie ma co się zniechecac i warto nieść pomoc potrzebującym. Kasa zwrócona i można przelać ja dla kogoś kto jej naprawdę potrzebuje
gość
7 lat temu
gdybym nie musiała liczyć każdego grosza i martwić się czy starczy do pierwszego też bym pomagała
Najnowsze komentarze (74)
Gość
7 lat temu
A może to fikcyjna akcja żeby Lewandowscy zrobili sobie reklamę.
gość
7 lat temu
cieszę się, że mamy Lewandowskich, dzięki, że pomagacie i zachęcacie innych
Gość
7 lat temu
Mocno zaangażowana byłam w trzy zbiórki funduszy na leczenie w USA... Ale powiem szczerze że jak dostałam info o tej na messenger... Jakoś do mnie nie przemówiła... Przede wszystkim zbiórka przez zrzutka.pl gdzie trzeba zapłacić podatek 20% od wzbogacenia... Jedyna akcja na której nie wsparłam... A siadkówczaka zawsze wspieram bo trzeba zebrać astronomiczne kwoty... Nie wiem co to za człowiek ale moim zdaniem z człowiekiem nie ma nic wspólnego.... :(
gość
7 lat temu
Skromnie bardzo niech wszyscy wiedzą ile daliśmy?.
gość
7 lat temu
Anonimowo Lewandowscy?? Podatki kazdy placi a ze wy odpisujecie na fundacje ? Ja tez i nie p*****le o tym caly czas w mediach!! Nie chwalcie sie bo polacy i tak was nienlubia!
Gość
7 lat temu
Brawo Lewandowscy 😤
Gość
7 lat temu
Ocieplenie wizerunku to im najbardziej jest potrzebny 😈
kolo
7 lat temu
mogli by wesprzeć moje wojaże po burdelach całego świata
Siniecki Mich...
7 lat temu
a ja się teraz bujam za waszą kasę z d**eczkami frajerzy
Gość
7 lat temu
Głupio wam teraz że hejtujecie że na wszystkim kasę robią Lewandowscy? Pracują to mają! I pomagają! 100 000zł to nie drobna sumka!!!! I nie pierwsze dziecko jestem pewna
Gość
7 lat temu
Co mnie interesują ci debile ..Ciągle tylko Lewy Lewa Klara i stara !!! Co jest do h*j........ileż można tego czytać
gość
7 lat temu
A co was boli ta miesięcznica??? No przecież mamy DEMOKRACJE i każdy może demonstrować!!! Ciagle protesty lewaków są Ok a miesięcznica was boli? Oni nie wyrządzają nikomu krzywdy. Skoro tak chcą niech tak będzie a wam wara od nich niemieckie dupowłazy
Gość
7 lat temu
Przecież to nie oni pisali, tylko firma,nktora dla nich pracuje. Publikuje wszystko co Lewandowski im powie. Można poznać po interpunkcji. Piłkarze są zbyt g***i, żeby wiedzieć gdzie stawiać przecinki.
gość
7 lat temu
dla nich ta kwota to jak dla nas 2 grosze-ale dobrze że pomagają
...
Następna strona