Trwa ładowanie...
Przejdź na

Cezary Żak oburzony zatrzymaniem scenarzysty "Rancza" podczas miesięcznicy smoleńskiej: "PARANOJA. Do czego to dochodzi?!"

391
Podziel się:

Jerzy Niemczuk usłyszał zarzut zakłócania miejsca kultu religijnego. Grożą mu dwa lata więzienia...

Cezary Żak oburzony zatrzymaniem scenarzysty "Rancza" podczas miesięcznicy smoleńskiej: "PARANOJA. Do czego to dochodzi?!"

Miesięcznice smoleńskie, które od momentu katastrofy stały się jednym z priorytetów Jarosława Kaczyńskiego, budzą coraz więcej emocji. Podczas ostatniej, 87 (!) miesięcznicy, podjęto decyzję o wyłączeniu Krakowskiego Przedmieścia i ogrodzeniu go barierkami. W tym samym czasie zorganizowano równoległą kontrmanifestację, w której udział wzięli przeciwnicy tak częstego przypominania o tej tragedii. Zorganizował ją Władysław Frasyniuk przy poparciu Lecha Wałęsy. W kontrmanifestacji udział wziął też Jerzy Niemczuk, scenarzysta Rancza. Artysta za udział w niej został zatrzymany przez policję. Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku Cezary Żak, scenarzyście postawiono zarzut "zakłócania miejsca kultu religijnego":

10 lipca zaprotestować przeciwko temu co się dzieje dookoła i został zatrzymany przez Policję. Zostały mu przedstawione zarzuty z art.196 KK czyli zakłócanie miejsca kultu religijnego i grozi mu do 2 lat więzienia. O ile się orientuję to kult religijny skończył się na mszy w kościele Odnowiciela, a potem był zwykły polityczny wiec. Ludzie. Do czego to dochodzi? Paranoja.

Przypomnijmy, że kult religijny powinien przede wszystkim być związany z modlitwą. Jarosław Kaczyński jednak rozumie go chyba nieco inaczej:

Zobacz także: Miesięcznice smoleńskie to impreza wygasająca
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(391)
eta
7 lat temu
To już robi się niezdrowe i chore - wszystko co związane jest ze Smoleńskiem.
gość
7 lat temu
Zgromadzenie jakim jest miesiecznica zarejestrowane jest jako kult religijny ?
Gość
7 lat temu
Please skonczcie juz z tymi miesiecznicami!!!!! Jesli czyta to jakis polity PiS'u to prosze przekazcie dalej: to juz zaczyna byc irytujace!!!
pppp
7 lat temu
Pis to już państwo w państwie z siebie robią.
Gość
7 lat temu
Nowa zmiana jest zdolna do wszystkiego.
Najnowsze komentarze (391)
gość
7 lat temu
Jego oburzenie jest straszne wszyscy się g boją
alm
7 lat temu
Przecież nie musiał rozrabiać. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.
gość
7 lat temu
kanalie i zdradzieckie mordy to najlepsze okreslenia
gość
7 lat temu
niech jak chcą chodza na kolanach ci co chca dlaczegoto jast gorsze od klamstw ,zlodziejstwa ,pazerności ,lekcewazenia innych bufonady ,wrweszcie glupoty po.a najgorszy brak szacunku dla innych i przekonanie ze sie jest pępkiem świata ,iże inni to ciemniaki i mają nas sluchac a co ,tusk to wielka m***a od razu było to widać ,ale nie wszyscy mają instynkt.
gość
7 lat temu
Nie rozumiem tego problemu. Jeżeli ktoś ma taką potrzebę, to niech sobie robi miesięcznicę, natomiast jak inni chcą zaprotestować swoje niezadowolenie, to niech zorganizują sami inny marsz lub nawet miesięcznicę w innym miejscu i terminie.
Kiti
7 lat temu
Miałam w pracy kolegę zwolennika PiSu jeździł do Warszawy 10 każdego miesiąca bo mógł się nawalić opowiadał co było po manifestacjach w
studentka his...
7 lat temu
Jaro Rulez mój Hero. Jedyny co ma zasady i jaja. Uwielbiam go
gość
7 lat temu
No wlasnie do czego to dochodzi? Zeby " artysci .ludzie kultury" przeszkadzali w legalnej manifestacji.....ZENADA! Zatrzymany to bardzo dobrze ,kazdy jest rowny wobec prawa ! Teraz powinien zrobic film o totalnej opozycji o ich upadku ,lezeniu na ziemi i pieknej polszczyznie np.p.Michnika itp itd .....oj byloby duzo smiechu
fifi
7 lat temu
zwracam się do miłośników demokracji i do pana żaka , dlaczego nie broniliście demokracji jak graś z naczelnym z jednych gazet pod śmietnikiem zwalniał redaktora bo napisał krytyczny dla rudego artykuł , gdzie byliście jak redaktorowi na siłę chciano wyszarpać laptopa , mozna by podawać wiele przykładów , czy wtedy uważaliście że było to demokratyczne ? może wy chcecie tylko widzieć co jest wam na rękę
gość
7 lat temu
Miesięcznice smoleńskie to nie moja bajka, le ludzie mają do nich prawo, na tym polega wolność słowa,
gość
7 lat temu
NIedługo się wku*wią i będą robić tygodniowe marsze.
gość
7 lat temu
zeby kartofek z****ł na raka jak najszybciej !!!!
gość
7 lat temu
Bo Smoleńsk na zawsze będzie się kojarzył z tragedia polską.
gość
7 lat temu
I bardzo dobrze. Niech zatrzymują głupków, którym przeszkadzają miesięcznice. Przecież to była straszna tragedia i powinna zostać upamiętniona, a nie lekceważona, tak, jak robią te kontrmanifestacje. Każdy może organizować manifestacje w jakimś celu, ale kontrmanifestacje to podłość. A Żak znów tyje i wątpię, czy ktoś go zechce oglądać. Rozumu też mu nie przybywa, traci go wraz z włosami..
...
Następna strona