Poniedziałek 17.07.2017

Bankiet na cześć Williama i Kate: Księżna wystąpiła w sukni Gosi Baczyńskiej! (ZDJĘCIA)

książę William księżna Kate Kate Middleton książę Jerzy księżniczka Charlotte książę William i księżna Kate w Polsce wizyta księcia Williama w Polsce Agata Duda Andrzej Duda Gosia Baczyńska

Przez cały mijający dzień oczy wielbicieli brytyjskiej monarchii były skierowane na księcia Williama i księżną Kate, którzy popołudniem rozpoczęli wizytę w Polsce. Pierwszego dnia odwiedzili między innymi Pałac Prezydencki, Muzeum Powstania Warszawskiego i nowoczesny biurowiec Warsaw Spire.

Przypomnijmy: Kate i William zwiedzają Warszawę. "Będziemy pamiętać" (ZDJĘCIA)

Andrzej Duda z żoną witają Williama i Kate! (ZDJĘCIA)

Niestety, baczni obserwatorzy książęcej pary mogli być rozczarowani pierwszym dniem ich wizyty, bo Kate przez cały czas występowała w tej samej sukience od Alexandra McQueena, a mali George i Charlotte na czas dyplomatycznych obowiązków rodziców zostali w hotelu.

Najważniejszym punktem wizyty był więc wieczorny bankiet w Łazienkach Królewskich, który zorganizowano z okazji niedawnych urodzin królowej Elżbiety. Jej wnuk odczytał krótką notkę od królowej, która wyraziła zadowolenie z umacniających się stosunków brytyjsko-polskich.

Jest co świętować, jesteśmy partnerami w NATO, po raz pierwszy od II wojny światowej stacjonują na polskiej ziemi. Język polski jest drugim najbardziej popularnym językiem w Wielkiej Brytanii - mówił William w swoim przemówieniu. Największe brawa dostał jednak za przywitanie się i pożegnanie po polsku.

Duży powód do świętowania miała z pewnością Gosia Baczyńska, której sukienkę wybrała księżna Kate. Biała kreacja z czarnym paskiem pochodzi z kolekcji Back to the future, a szczęśliwa projektantka podobno sama wybrała ją dla księżnej.

Co ciekawe, na bankiecie obok książęcej pary oraz Agaty i Andrzeja Dudów bawili się też... Joanna Krupa z Dawidem Wolińskim oraz Marcin Gortat z Alicją Bachledą-Curuś.

« Poprzednie 1/16

Księżna Kate i książę William w drodze na bankiet

2Księżna Kate i książę William w drodze na bankiet